Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci, musím se přidat k dalším "nešťastlivcům". Že jsem toto téma otevřel.. :) Ivan už mě přijal do fcb skupiny, teď pročítám, který model bude ten ideální. Zatím se stále ubírám k modelu Wave vč. sady náhradních bitů. Pár eshopů ještě doprodává dárkovou sadu, která je vč. sady bitů a koženého pouzdra přímo pro Wave. To vše za cenu Wave bez bitů. Bohužel se do originálního pouzdra vejde pouze Wave, bez bitů. To zase splňuje Molle XL. Matouši, mohu se zeptat, kde jsi kupoval svého Wave s bity bez pouzdra? Pokud by to bylo za rozumnou cenu, vydal bych se touto cestou.


Děkuji a kleštím zdar. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkate na multitool na letadlo? Našel jsem si, že Leatherman Style PS by měl být schválen pro cesty letadlem. Nicméně má maličké nůžky.

 

S tím že tyhle vlákna jsou mor, naprosto souhlasím. Co se multitoolu týče, mám už Skeletool a uvažuju o dalších. Navíc mě to tu přivedlo i na brašničky Maxpedition a mám aktuálně obědnaný Mini pocket organizer od Maxpedition. Mám teď v plánu připravit si vychytanou sestavu na služební cestu do Dánska (mobil, klíče, doklady peníze....atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matouš - díky za info o Molle, objednám ho také. Co myslíš, nehrozí rozepnutí patentu a ztráta pouzdra? Třeba při nasedání do auta, nevím, prostě když o něco pouzdrem zachytím a budu ho spodní stranou jakoby páčit od těla...?

 

Thomass - Wave je největší prodejní trhák. Ale určitě lépe se drží Charge, AL nebo TTi, ten se navíc taky dodává včetně bitů. Jen cena je výrazně vyšší, ale na práci je komfortnější než Wave. Na druhou stranu s multitooly řeším (aspoň já) spíš krátkodobé opravy a údržbu a tak to není žádný velký problém. Ale ve FB skupině je člověk, který se živí mj. jako hodinový manžel, multitool má jako základní nářadí a tam už je ergonomie důležitější. Mám pocit, že má Wave, ale chystal se do Surge.

 

Waya03 - máš na mysli, jaký multitool můžeš mít v letadle u sebe? Přiznám, že nevím, ale v tašce v nákladním prostoru můžeš mít i větší, ne? Mířím tím tam, že pokud chceš mít pouze jediný, miniaturní multitool s kleštěmi, tak asi jiná varianta není, resp. ještě Squirt PS4, ale ten má taky malinké nůžky. Pokud bys měl ale větší multitool s kleštěmi, třeba Skeletool, v letadle v zavazadlovém prostoru, tak na tu chvilku do kabiny asi nebudeš potřebovat kleště a pak je bezva třeba Style CS, Micra nebo Squirt S4, ty všechny mají naopak skvělé nůžky. Osobně bych ke Skeletoolu (ale i Signalu nebo MUTu) volil jako doplňkový Style CS, vypadá jako jejich menší bráška.  

 

Ve FB skupině proběhla i zajímavá informace a to o legálnosti nošení multitoolů s delší čepelí a jednoručním otvítáním v Německu. Někdo dal dotaz přímo na nějaký spolkový úřad a dostal odpověď, že na to se u multitoolů vztahuje vyjímka, protože jde o multifunkční nástroj s nožem jako doplňkovou funkcí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, myslel jsem multitool do kabiny letadla. O Style PS jsem si přečetl, že je TSA-safe (lze s ním projít přes security). Já s sebou moc kufrů netahám, většinou vystačím s příručním, tedy do zavazadlového prostoru nic odkládat nemohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to sebetrýznění nevydržel a stavil se v Alze. Ještě se ale trochu potrápím, rozbalím to až doma. To těšení se je stejně to nejlepší. :D

 

Děkuji všem za odpovědi a podporu, další fotky brzy přidám. Pokud by si chtěl také někdo udělat radost, mají ještě 2 dny v akci Wave, sadu bitů a kožené pouzdro za 3.499Kč, v dárkovém balení: 

 

https://www.alza.cz/sport/leatherman-wave-darkovy-box-d4535615.htm?o=1

 

post-2651-0-78068000-1485266970_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to dokonce i potřebuješ, tak není o čem :-) A taky na to potřebuješ nějaký pěkný pozdro, kde to budeš spolu s dalšíma věcma nutnýma pro každodenní přežití v kanceláři nosit. Já si jdu vyzvednout za chvíli tohle ....


post-18707-0-51553500-1485271486_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivan Lelák: pokud bys asi zachytil celým pouzdrem, musel by to být asi hodně velký tah, a to bys cítil. Asi by to snadno povolilo kdybys nečím zachytil o tu patentku. Ale je zase schovaná takže toby snad nemělo hrozit.002d512ca585abe829c935f4f57f13da.jpg

f555bf75b631009f3ee252e0d62fdec7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Upraveno uživatelem matous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že máme dost podobnej set :) Ta Nitecorka, je do pouzdra akorát :). Já mám Wave už asi 5 roky, používám ho občas, ale celkem pravidelně. Samozřejmě jsem se taky nakazil tady. Od kámoše se ke mě dostala část sady bitů, co mu zbyla po ztraceným Chargi, to důležitý tam je. A origo kožený pouzdro mi teda nevyhovuje vůbec, kdyby ho někdo chtěl pošlete SZ vyměním ho za něco symbolickýho ;). Naopak mi celkem sedí to origo látkový. Krom Wavea, bateky a bitů mi tam zbejvá ještě jedno poutko, pořád řeším co tam šoupnu. Jen mě teda děsí ty současný ceny. Mě tehdy vyšel ze Států na necelý dva tisíce se vším všudy.

 

PS propašoval jsem vám tam hodinky, ale jsou na "inžinýrovi", tak to snad nebude vadit :)

 

post-18334-0-70739900-1485295782_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, Wave byl včera rozbalen. Dárkové balení je opravdu pěkné, nemám co vytknout. Celkové nadšení umocněné zárukou 25 let trochu kazí dojem z koženého pouzdra, kde patentka nejen, že je uvnitř zrezlá (vyřeším), ale protikusy patentky k sobě nedoléhají. Horní patentka by potřebovala být o trochu níž. Ale věřím, že se to časem "ochodí". Druhý detail, který u kleští v této ceně nepotěšil, je drhnutí pilníku při zavírání, což je dáno jeho křivým uchycením. Omlouvám si to tím, že jde o nářadí, ne například lunetu. :)

 

A ještě pár fotek z rozbalovačky a jedna aktuální mobilovka.

 

post-2651-0-30001700-1485329406_thumb.jpg

 

post-2651-0-49322700-1485329411_thumb.jpg

 

post-2651-0-55536300-1485329417_thumb.jpg

 

post-2651-0-88330300-1485329423_thumb.jpg

 

post-2651-0-30380700-1485329430_thumb.jpg

 

post-2651-0-17528800-1485329454_thumb.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Thomass - gratuluji. Mohu se zeptat, kde drhne ten pilník - o stěnu pouzdra, když v závěru při zavírání zajíždí do pouzdra? Tohle se občas stává a nevím, jestli je to jeho křivým uložením, to se mi nechce moc věřit. Spíš bych si tipnul, že je pilník u kořene nepatrně přihnutý, už z jeho výroby. Asi by to šlo změřit, ale zkusil bych ho jemně přiohnout "napružením" na druhou stranu v otevřeném stavu. Měl jsem to tak s pilkou u Signalu.

 

prischera - no vidíš, já na originál nylon nadával, ale také mu přicházím na chuť, mám ho ale sevřený mezi poutkem na kalhotách a dalším pouzdrem Maxpedition TC-5, pak sebou nemůže při rychlé chůzi nebo běhu, na tenčím opasku, pohazovat, to mi přijde nekomfortní a setrvačné síly při tom pohupování zvyšují pocit hmotnosti. V poutku nosím propisku Fisher Space Pen, zaháklou za klip. Že píše ve vlhku, prý i pod vodou, je jedna věc, v beztížném stavu to taky neocením, ale hlavně je krátká, jen kolem 10 cm, dlouho jsem takovou hledal. 

 

matous - díky, také myslím, že se to v běžném životě nerozepne

 

Waya03 - pak se pochlub jak to pouzdro. Přiznám, že na multitool by mi tohle nevyhovovalo. Podobné mám jako KPZ, ale to nemám na opasku, ale v autě, v/na batohu nebo v kufru motorky. Nechodím do něj několikrát denně, jen když je nouze. Zatímco multitool musím mít na opasku a vyjmutelný jednou rukou. Ale to vyplývá z mých denních činností, třeba to máš jinak. Ale pokukuju po nějakém pouzdru přes rameno, relativně plochém, obdélníkovém, velikost pro  8" tablet, v další kapse peněženka, malý foťák atd., kapsy na drobnosti (flesh karty a tak), zvenku ideálně kapsa na mobil a také venkovní (třeba z boku)  kapsa na multitool nebo molle systém, kam přidělám pouzdro na multitool Maxpedition Single Sheats nebo Leatherman Molle XL. Ono to s multitooly zdánlivě skoro nesouvisí, ale pro mnoho lidí je multitool nepostradatelný prvek EDC a jak ho nosit v létě v kraťasech, pláťákách a dalších kalhotách bez opasku...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Ivane,

 

děkuji za diskuzi. Zkoušel jsem pilník přihnout, trochu to pomohlo, ale stále to není ono. Až najdu odvahu, zaberu víc. :) Drhne ve špičce o stěnu pouzdra při dovření, níže přikládám dva snímky, kde je to trochu vidět.

 

post-2651-0-93354300-1485358655_thumb.jpg

 

post-2651-0-55221200-1485358664_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jo chlapi, co mi to děláte . Vždyť já to, tak jako hodinky vlastně vůbec nepotřebuji . Ale zjistil jsem že nemůžu žít bez charge. Nicméně dočetl jsem se že i tyhle nástroje se fejkuji. Dá se takový kus poznat ? Nemáte někdo zkušenost s tímhle obchodem ?

http://www.highlife.cz/noze-leatherman-viceucelove-kleste-leatherman-charge-tti-v2773

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

prischera - no vidíš, já na originál nylon nadával, ale také mu přicházím na chuť, mám ho ale sevřený mezi poutkem na kalhotách a dalším pouzdrem Maxpedition TC-5, pak sebou nemůže při rychlé chůzi nebo běhu, na tenčím opasku, pohazovat, to mi přijde nekomfortní a setrvačné síly při tom pohupování zvyšují pocit hmotnosti. V poutku nosím propisku Fisher Space Pen, zaháklou za klip. Že píše ve vlhku, prý i pod vodou, je jedna věc, v beztížném stavu to taky neocením, ale hlavně je krátká, jen kolem 10 cm, dlouho jsem takovou hledal. 

...

Vidíš tužka mě nenapadla. To není úplně špatný nápad. Co se pouzdra týče, tak jsem zapomněl zmínit, že ho nenosím na pásku, ale v tašce. Na opasek ideální opravdu není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...