Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

busmil - přesně tuhle kombinaci Skeletool CX a Style CS mám taky rád. Každému zvlášť něco chybí, ale perfektně se doplňují.

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tohodle pouzdra jsem nameril roztec pro pasek 54,3mm (v praxi by se tam mel vejit pasek 50mm max)

Díky, tento rozměr by měl uspokojit všechny mé opasky. Ty "nové" nylonové pouzdra jsou jen na úzké opasky, na pořádný řemen nejdou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Kdysi jsem se tu ptal na reklamaci sveho Wave. Nic hrozneho ale chrastil mi drzak na bity a otvirak. Dneska jsem zajel do centraly morisu v praze

a hned ve dverich rikam, ze bych chtel jenom servis a ze ho nemam od nich ale dostal jsem ho jako darek nekde z nemecka loni. Technik velmi prijemny 

se na to podival a rikal ze se stalo neco v ose a dal mi do ruky novy Wave+ a rikal ze to potom vyridi a ze hotove.

Hledel jsem na neho jako buk, tak se ptam jestli je to fakt vsechno a rikal ze jo.

 

To jsem jeste nezazil, za 3 minuty jsem byl venku s novym strojem.  :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem byl v Morisu se svým Wawem,který mel zlomený plochý šroubovák.Dostal jsem nový Wawe plus za mého 10let starého otloukánka.Chlapík velmi příjemný.Na takový přístup se rychle zvyká. :thumbsup_anim:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem byl v Morisu se svým Wawem,který mel zlomený plochý šroubovák.Dostal jsem nový Wawe plus za mého 10let starého otloukánka.Chlapík velmi příjemný.Na takový přístup se rychle zvyká. :thumbsup_anim:

Jako že jsi byl reklamovat desetiletého otloukánka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož po mě nikdo nechtěl účtenku a dostal jsem nový model tak za 150 USD mám předplaceno na multitool kategorie Wave do konce života :D

 

no jo no ..... když zaplatíš za kleště který někdo vyrobí za 30 dolarů a prodá ti je za stopadesát, tak se to dá za těch 25 let vyměnit i čtyřikrát 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož po mě nikdo nechtěl účtenku a dostal jsem nový model tak za 150 USD mám předplaceno na multitool kategorie Wave do konce života :D

Myslím, že Leatherman je v ČR drahý kvůli čechům, co to chodí každej rok reklamovat :) :) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vždycky hrozně rád vzpomínám na Poláky co vymýšleli v JAR, kde byla možnost vrátit zboží bez udání důvodů do jednoho měsíce ať už zakoupeného v kameném obchodě nebo eshopu. Vánoční stromečky vracelo 95% z nich po vánocích, že si jim moc nelíbí a černoši v pohodě brali zpět a vraceli penízky :lol2: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dá výrobce "Lifetime Warranty", zjevně počítá s tím že výrobek nadimenzoval dostatečně aby případné reklamace ustál - což u Leathermanů vesměs i funguje.

 

Osobně mi vadí spíš managöři á-la Mikov, co se svého času nestyděli na prodejní výstavě prohlásit že "šroufky ani v prémiových modelech nikdy nebudou, protože by nám v tom zákazníci zaměňovali díly a vraceli je" - tj. veřejně a stylem "podle sebe soudím tebe" automaticky předjímají že tuzemský kunčaft je hajzl a podvodník, co si víc než rozklepnutej nezabroušenej hřebík v dřívku/plastu nezaslouží  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Říct to na plnou hubu je samozřejmě špatně a házet lidi do jednoho pytle je snad ještě horší. Každopádně třeba u nás ve firmě vrácené zboží je podrobeno důkladné kontrole a to i s rozborkou, protože záměny dílů jsou zcela běžné a v našem oboru i docela časté. Zákazník objedná převodovku, vymění si převodová kola, dá nám tam použitý a za měsíc mi volá, že ji nevyužil, jestli ji může vrátit. Úplně běžná praxe V ČR. Taková údržba na náš účet :-) Speciálně v automobilovém průmyslu, tam se dějí věci, do jednoho pytle nás házet nebudu, ale co se musí nechat je, že ve vychcanosti jsme opravdový jedničky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, jak si zákazníka vychováváme, takového ho máme - není to tak dávno kdy se v tuzemsku třeba za software taky "pokud možno neplatilo", než se podařilo najít nějaký oboustranně přijatelný obchodní model, čímž se aspoň okaté krádeže z kategorie "poplácání kabrňáka po rameně" posunuly k "poklepání na čelo". Když skládačku může rozpoznat a zamítnout autorizovaný servis Apple nebo Rolexu, zvládne to (včetně pokuty za "diagnostiku") určitě i výrobce drahých autodílů. Levné dílky á la podložky, vývrtky, bity šroubováků a pod. se pak  dají schovat za kulanci, předplacenou v krvavé kupní ceně zmiňované Ypem. Šetřílci a měniči dnes beztak nakupují šufánkovej spotřební plech bez záruky u Alibaby a věci s doživotní zárukou jdou mimo ně...  :smoke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

YPO - s těmi 30/150 dolary máš možná pravdu, nechci se pouštět do cenotvorby a navíc máme málo informací, ale drtivá většina věcí je na tom podobně, od mobilů po auta, jistě i hodinky. Ale abych se vrátil k multitoolům, teď jsem koukal na multitooly Victorinox, tedy Swisstooly. Na stránkách dovozce je 7 modelů v rozpětí 3789 - 5989,-Kč včetně DPH, což jsou ceny srovnatelné s cenami Leathermanů, některé hodně vybavené modely Leathermanů jsou i levnější, třeba Rebar má doporučenku 2490,- a fakt bytelný macek Super Tool 300 2.990,-. Teď si uvědomuju, že jsem u Vnoxe ani nenašel model s výměnnými čelistmi štípaček, což je vynikající vychytávka. No a přitom jsou Victorinoxy se zárukou 2 roky a mimochodem nejsou spojeny šrouby, takže se nedá seřídit postupně vznikající vůle. Uznávám precizní zpracování, kterého Leatherman nedosahuje, možná i větší podíl závad u nových kusů, což může být výstupní kontrolou, ale i tím, že Leatherman vyrábí multitoolů mnohonásobně víc než ostatní výrobci a i kdyby bylo procento závad stejné nebo menší, bude to víc vidět. V materiálech jsou myslím obě značky srovnatelné a mezi kamarády motorkáři - turisty jsem hovořil jak s majiteli Leathermanů, tak Victorinoxů (+ Gerberů, SOGů..), on snad každý multitool má, na motorce je to praktická věc. A několik Victorinoxů mi ukazovali - buď v dokonalém stavu, ale majitelé je používají spíš na drobnosti a nebo bylo vidět, že používané jsou, ale vesměs už byly v konstrukci vůle, které nelze amatérsky jednoduše odstranit. Většině to prý nevadilo, multitool svou práci udělá, ale jeden známý, když jsem mu řekl o 25 leté záruce Leathermanu prohlásil, že švýcarskou preciznost miluje, ale k čemu mu to je, když má Swisstoola po 6 letech rozviklaného a po záruce. A přivedlo ho to k tomu, že Swisstool skončil ve vitríně jako zasloužilý pracant a vzpomínka na společné zážitky a na cestování si koupil tuším Leatherman Surge, už nevím přesně.  Ale jinak mám Victorinox rád a jejich multifunkční nože považuji za nejlepší na světě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane já o tom asi nějak nemíním diskutovat ..... leatherman má svoje místo na slunci a určitě je to i díky dlouhé záruce, kterou jak jsem psal výše si zákazník zaplatí ...... jenom nějak nechápu, jak se může něco co je pevně spojené a není to určené k páčení rozviklat ...... pokud se nástroj používá tak jak se používat má, tak se může maximálně opotřebovat (viz výměnné břity na kleštích což je určitě dobrá vyfikundace) ..... rozviklá se něco co není pevně spojeno 

 

trošku mi to připomíná mojí vášeň pro opinel ...... každej nad tím vohrnuje nos jak je to hnusný, nemoderní, zpátečnický, křivý, každej je jinej atd.atd. ...... ale jako nástroj na řezání to každej chválí, že je to jako žiletka

 

pak se zase někde dočteš "pěknej nůž, ale na sekání je nahovno" :D .....

 

a tak furt dokola .... si tady můžeme povídat o leathermanu x zbytek světa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Super Tool 300 je tak krásně oldskůlovej, že bych mu prominul tooly zevnitř.

 

Ad Opinel, předevčírem jsem uhlíkovou dvanáctkou tak krásně naporcoval čtyřkilový domácí kuře, že jsem se až divil. Nic jsem nesekal, nepižlal, všechno šlo jak po másle.

V kuchyni už používám něco jinýho minimálně. A to ho jen obtahuju na keramický tyčce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...