Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

mě se zlomily kleště na Squirtu, ten nejmenší, donesl jsem to do Alzy, vzali to bez řečí, rovnou mi objednal na přepážce nový kus a druhý den jsem si ho vyzvedl. Bez připlácené záruky, bez ničeho extra. Alza Hradec Králové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ve slevě na Alze jsem si koupil k vánocům za necelý 3 tisíce Laetherman Wave. Syn od bratra dostal k vánocům nářadí Makita za asi 2.500,-. Když to mezi s sebou srovnám tak mi to nejde do hlavy. Nebo je to nářadí od Makity takovej shit?

 

Makita.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu detail že se ten multitool golakufr blbě strká do kapsy, obávám se že by mi v něm chybělo to základní - kombinačky nebo aspoň sikovky (bez prdele - fakt nechápu proč to tam nedávají) :speak_cool:

PS: Těžké čínské multitooly ze šufánkového plechu se dají sehnat i za desetinu (a mívají dokonce i blikátko na LR44) - jenže to bývá kauf jak turecké Suby, které sice jdou i po půlroce v trezoru, ale do vody nemůžou :whistle:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě šlo jen o porovnání Leatherman za 3-4 tisíce versus hromada železa a nářadí za 2,5 tisíce. Když ještě dokoupím sadu bitů k Leathermanu tak mi to vyjde asi na 900,- Blbej nástavec na bity k Leathermanu stojí asi 600,-. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Geodet napsal:

Mě šlo jen o porovnání Leatherman za 3-4 tisíce versus hromada železa a nářadí za 2,5 tisíce. Když ještě dokoupím sadu bitů k Leathermanu tak mi to vyjde asi na 900,- Blbej nástavec na bity k Leathermanu stojí asi 600,-. 

Já mám oboje a jsem happy, jelikož obojí má své specifické použití. Každopádně tyhle kufříky nářadí jsou hodně hobby a nic moc tam nějak nevydrží, jak tam něco zlomým, měním automaticky za kvalitnější co už něco vydrží a to už jsou rány kolikrát jak z děla. Lathermanna pokud neztratíš, máš na celý život...pokud ho tedy používáš k čemu máš a nejsi úplný blb, co si myslí že se s ním dá postavit barák. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, African napsal:

Já mám oboje a jsem happy, jelikož obojí má své specifické použití. Každopádně tyhle kufříky nářadí jsou hodně hobby a nic moc tam nějak nevydrží, jak tam něco zlomým, měním automaticky za kvalitnější co už něco vydrží a to už jsou rány kolikrát jak z děla. Lathermanna pokud neztratíš, máš na celý život...pokud ho tedy používáš k čemu máš a nejsi úplný blb, co si myslí že se s ním dá postavit barák. 

Jo, tak to bude. Jen jsem měl do teď zafixovanou Makitu jako trochu lepší značku.

Upraveno uživatelem Geodet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Geodet napsal:

Jo, tak to bude. Jen jsem měl do teď zafixovanou Makitu jako trochu lepší značku.

Tyhle kufříky se dají koupit i v daleko horší kvalitě na přesně jedno použití. Ta Makita je dobrá a na domácí práce bohatě stačí, a jak říkám v profi kvalitě to nezaplatíš. Já si doplnil bity za 2.700,- Kč, imbusy asi za 1.500,00Kč  a golu mám takovou malou sadu asi za 4.500,-Kč. Dneska není problém dát za křížový šroubovák třeba 5.000,-Kč. To jen malá představa cen za nářadí, které ti bude sloužit pravděpodobně celý život a ještě ho po tobě zdědí jednou děti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 1. 2021 v 17:16, Geodet napsal:

Mě šlo jen o porovnání Leatherman za 3-4 tisíce versus hromada železa a nářadí za 2,5 tisíce. Když ještě dokoupím sadu bitů k Leathermanu tak mi to vyjde asi na 900,- Blbej nástavec na bity k Leathermanu stojí asi 600,-. 

To jsou myslím nesrovnatelné věci a stejně tak bych mohl porovnávat i jiná jablka s hruškami, i když oboje je ovoce (v tomto případě nářadí). Do hlubšího rozboru se nechci pouštět, prostě kvalitní multitooly, ať Leatherman, Victorinox, SOG a další se prodávají za cenu poměrně rozsáhlé a celkem kvalitní golasady. Kdo potřebuje kapesní multitool s kleštěmi, nekoupí si golasadu a ani ceny neporovnává, ty dvě věci se málokdy ocitnou na miskách vah. Snad jen dodám, že Leatherman poskytuje záruku 25 let, v praxi doživotní a když si ho člověk koupí, tak pokud ho neztratí nebo neprodá, zůstane mu už napořád, byť třeba po letech v rámci reklamace vyměněný za jiný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, Geodet napsal:

Ok. Já jsem neměl snahu kritizovat cenu Leathermanu. S tou jsem víceméně smířený. I když jsem Wave koupil rád v akci. Jen jsem se podivoval levnosti té sady Makity.

Vím že Ti nešlo o cenu Leathermanu, která je koneckonců srovnatelná s cenami multitoolů jiných prémiových značek, ale o porovnání cen malého multitoolu vážícího 25 deka a velké, vybavené golasady za zlomek ceny Leathermanu. Ale jak jsem psal, jsou to nesrovnatelné věci, mohl bych spekulovat o spoustě součástek, které musí být vyrobeny tak, aby spolu lícovaly, zatímco oříšky golasady bouchá stroj v milionových sériích jeden za druhým a když už je stroj obouchaný, bouchá na něm další miliony kusů čínská firma pod noname značkou. Podíl ruční práce při výrobě Leathermanu je mnohem větší než u golasady. A psal jsem o záruce 25 let (!), kdy se dost multitoolů vrací, jde do šrotu a zákazník dostává zdarma nový a to i v případě, že k poškození došlo jeho vinou, i tyto náklady se musí rozpočítat do kalkulace cen nových multitoolů. A takových příkladů i v jiných oborech je spousta. Proč jsou nástěnné hodiny za zlomek ceny malinkých náramkových hodinek? Proč je dodávka, která odveze rodinu na dovolenou a ještě spoustu nákladu levnější než pojízdná "nákupní taška" prémiové značky? Nebo proč stojí docela velké obytné auto s komfortem pro 4 lidi 1,3 milionu, zatímco titěrný Volkswagen California, kde se člověk ani nepostaví, neudělá krok, nemá koupelnu ani větší úložný prostor a když se chce vyspat, musí se rozkládat, zvedat střecha atd., stojí dvojnásobek?

Ale zpět k multifunkčním kleštím - přinesl vám nějaké Ježíšek? Mám pár kamarádů co multitool dostali a hned se mi s ním chlubili. Pochlubte se taky! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky tomuto vláknu jsem  taky vystihl akci na Alze (děkuji), takže všichni dospělí muži rodiny dostali Wave plus od Ježíška. koukám na to jak na obrázek, rozdíl ve zpracování oproti mt od Hudy je opravdu vidět. Ááále.. v jednom balení chyběl registrační kód. hned po vánocích jsem psal dovozci, dodneška jsem mu nestál za odpověď. Velmi mile překvapila naopak Alza, která registrační kód dodala druhý pracovní den v novém roce. takže dobrý🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...