Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, bandicoot napsal:

Není u střenek snížená záruka? Přecijen G10 neni ocel nebo titan...

Záruka je stále 25 let.

Harwey - aktuální foto nemám, zkusím to příležitostně vyfotit, je jich něco přes 60. Ono jich zase tak moc už nepřibývá. Vloni kudly T4 a K4, k narozkám náramek Tread, od Tima Wave Plus s přáním a teď Charge G10. Ale zase mi ze sbírky ubyla Micra s hliníkovým pouzdrem v barvě titanu, mám jen 2 celenerezové. Tu jsem věnoval kamarádovi k Vánocům a budu ji muset dokoupit. Ještě mi jich ale hodně chybí, i ze starších modelů - třeba REV, některé modely Juice, druhá a poslední generace Charge TTi atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 28. 1. 2021 v 16:03, Ivan Lelák napsal:

Byla tu řeč o vývrtce. Americký Leatherman má v současné nabídce s vývrtkou jedině modely Juice. V munulosti to byl i model Free, piknikový speciál, dnes je to poměrně vzácný kousek s investičním potenciálem.

Rád bych se pochlubil jednou pro mne významnou událostí. V září jsem měl kulaté narozky a nevěděl, že kamarád, fanda Leathermanů, napsal majiteli společnosti Leatherman, zda by bylo možné, kdyby poslal do Ameriky multitool, on ho podepsal a poslal zpět. Když se Tim Leatherman dozvěděl, pro koho by to mělo být, vzal si to za své a ať mu kamarád nic neposílá, že mi podepsaný multitool pošle jako dárek sám. Multitool se pak několikrát otočil mezi USA a Evropou, ale minulý týden konečně přistál jako obrovské narozeninové překvapení na mém stole. Uvnitř balíčku byl černý Leatherman Wave s vyjiskřeným přáním Tima Leathermana, papírová gratulace a Tim přiložil i osobní vizitku. Takže jsem neváhal a poděkoval mu za dárek, který pro mne má i osobní, sběratelskou a hlavně velkou emotivní hodnotu. Tim obratem odpověděl v poměrně dlouhém mailu, kde mj. vzpomíná na svou levnou cestu po Evropě, kterou po studiích, v roce 1975 absolvoval se svou manželkou a kde se díky poruchovému Fiatu 600 z půjčovny a malému nožíku v kapse zrodila v jeho hlavě myšlenka na MULTITOOL. Vzpomíná i, že byly tehdy i v Československu a těší se, že se sem ještě někdy vrátí a setká se nejen se mnou, ale i svými příznivci. No tak uvidíme, v každém se Tim Leatherman opět ukázal jako skvělý, skromný člověk, který si svých příznivců opravdu váží. 

Tohle vlákno jsem objevil teprve nedávno. Tohle je super příbeh, který Ti mnusel udělat radost. I když jsem pochopil, že nejsi obyčejný uživatel, ale štamgast, který toho o Leathermanu nakoupil hodně.

Mám Leatherman Charger TTi už asi 10 let. A mám s ním jen tu nejlepší zkušenost. Asi po roce jsem ho půjčil kámošovi a když mi ho vrátil, tak měl nůž trošku vůli v čepu. Mám ale podezření, že s ním dělal třísky na zátop a bůhví jak s ním zacházel. No kažopádně jsem ho zkusil reklamovat a po pár týdnech mi přišel nový kus. Takže přístup excelenetní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zeptám se tady, mám multi nůžky Raptor od Leathermena a chci se zeptat:

na pár místech mám "lišku", místa s povrchovou rzí, je to normální? Výměna formou reklamace asi nehrozí že?

 

 

Každopádně pro ně nemám moc využití, ikdyž je mám hrozně rád a furt je nosím v batohu :(  tak kdyby je někdo chtěl vyzkoušet, můžeme se domluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Z. Paul napsal:

Zeptám se tady, mám multi nůžky Raptor od Leathermena a chci se zeptat:

na pár místech mám "lišku", místa s povrchovou rzí, je to normální? Výměna formou reklamace asi nehrozí že?

 

 

Každopádně pro ně nemám moc využití, ikdyž je mám hrozně rád a furt je nosím v batohu :(  tak kdyby je někdo chtěl vyzkoušet, můžeme se domluvit.

Mám dva Raptory a tenhle problém nemám. Ale nepoužívám je ani nenosím ve vlhku nebo kde by se třeba vlhkost srážela a hlavně je vždy jednou za čas vyčistím, ošetřím a namažu. Na povrchovou korozi upozorňoval autor i v testu, který vyšel nedávno v časopise Přežít s tím, že je ale často používal ve venkovním vlhkém a špinavém prostředí. Do závěru, kde shrnuje plusy a mínusy, uvedl do mínusů vyšší cenu a právě i nutnost pravidelné péče. Mimochodem, asi 2x se mi už u jiných Leathermanů stalo, že se začaly objevovat tečky a flíčky připomínající korozi. Bylo to třeba po nějaké dovolené u moře, kdy jsem po návratu multitool hned neošetřil. Projevilo se to i větší zatuhlostí mechanismu. Nakonec se mi vždy podařilo multitool vyčistit tak, že po flíčcích není ani památky. Zkus to taky. Jestli to je důvod k reklamaci nevím, spíš pochybuji ale nemám s takovou reklamací zkušenost.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Před časem jsem se sháněl po nejakem tom MT pro drahou polovicku. Nakonec jsem pořídil signal kvůli karabine a celkově vzhledu. Ve zkratce, po vybalení vypadlo křesadlo. Ulomil se kus toho plastu. Asi už to bylo nacate, ale i kdyby ne,moc důvěry to uchycení ve mě nevyvolalo. A vůbec celkové provedení mi u toho přišlo dost humpolacke, jak z plechu. Čepel drhla o střenky, ostré hrany...  Vinox spirit je neporovnatelne kvalitnější kus materiálu a celkově pocitově mnohem lepší, o ergonomii nemluvě. 

Že se povede vadný kus, to se stane. Ale jak říkám, celkové provedení u kousku za tyhle peníze mi přijde fakt bída. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

runner - mám Signaly dva, u obou mi přijde zpracování výborné a zatím se nic nerozbilo. Samozřejmě neznám Tvou drahou polovičku, možná je víc outdoorově zaměřená ale osobně bych té mé Signal nekoupil. Pilka by jí byla k ničemu, čepel je kombinovaná a kladívko by také nevyužila, natož křesadlo. To spíš Skeletool CX s jednoduchou čepelí, menšími kleštěmi a bitholderem se základními šroubováky. Karabinu má také. A ideálně třeba tenhle White Cerakote..

Má polovička má Leatherman Micra, to jí na drobnosti stačí. Ale protože jezdíme na motorkách, kempujeme, rozděláváme oheň atd., má velký, slušně vybavený nůž Victorinox. To jí stačí a když chce náhodou něco sama opravit nebo udělat, řekne mi protože ví, že kde jsem já, je i Leatherman, který jí půjčím. Zrovna jako třeba včera, když potřebovala  vyfukovat vajíčka..:-).

164724820_1655628807954801_6090775262040562708_o.jpg

FB_IMG_1505764311520~01.jpg

FB_IMG_1505764318642~01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vybrala si ho sama s mym lehkým usmernenim. Zubaté ostri je v pohodě, má i ZT0770. Pilku a křesadlo sem tam užije, aspoň v rámci nácviku. Prošla lezeckým, vodáckým i turistickým oddilem, navic je technicky zručná, takže tak. 

Ten muj povzdech směřoval k tomu provedeni. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Jak čistíte a hlavně konzervujete své multitooly? Leatherman (wave) má tendence po řádném umytí korodovat. Vždy ho vyčistím jarem a horkou vodou a vysuším na topení (když to jde). Ale když ho jemně stříknu např WD olejem, tak je to vždy více než je třeba a olej se dostane do míst, kde nechci a pak se tam chytá bordel. Má cenu kvůli tomu kupovat nějaký "těkavý" olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, moco napsal:

Jak čistíte a hlavně konzervujete své multitooly? Leatherman (wave) má tendence po řádném umytí korodovat. Vždy ho vyčistím jarem a horkou vodou a vysuším na topení (když to jde). Ale když ho jemně stříknu např WD olejem, tak je to vždy více než je třeba a olej se dostane do míst, kde nechci a pak se tam chytá bordel. Má cenu kvůli tomu kupovat nějaký "těkavý" olej?

Ja z dovodu pouzitelnosti noza na jedlo pouzivam vsade balistol. K spokojnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@moco Zlí jazykové na Knife.cz tvrdí že WD40 není víc než parfémovaná nafta :smoke:

To že je to spíš řídké rozpouštědlo co to vytěsňuje vodu a zateče kdovíkam (a pak zas vyteče tudy kudy jeden nechce) je fajn právě na čištění od bordelu a mazlavých věcí, které voda s běžným saponátem nerozpustí (a ještě v nich zůstane) - namátkou i takových svinstev jako lepkavé stopy od gumy a asfaltu. Na konzervaci MT a švýcaráků asi fakt radši balistol, na samotné promazání ale funguje i starý dobrý "olej na jízdní kola a šicí stroje" za pár kaček. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do toho konkoru to nesmíš naložit!!! 😉

Na konzervaci je to nej olej.

Jinak mám Leathermany dva, chovám se k nim celkem jako prase (hodně pracovně), ale orezlý jsem je nikdy neměl. A to ten první mám cca 20 let.

Upraveno uživatelem Oplt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...