Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

před 15 hodinami, siki napsal:

Tak je doma. Perfektní zpracování.

IMG_20220825_165702.jpg

IMG_20220825_165641.jpg

IMG_20220825_165633.jpg

IMG_20220825_161811.jpg

Gratuluji, výborná volba. Tuhle základní verzi Charge Plus ještě nemám, ale mám jiné a je to skvělá modelová řada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2022 v 16:49, siki napsal:

Ty kleštičky, přestipnou brzdové lanko z kola?

Štípal jsem i spojkové lanko na motorku. Ne že by to bylo cvak a hotovo, ale jde to. Se Surge jsem kdysi štípal plot, to už nebylo úplně snadné a měl jsem strach o čelisti, ale jinak to nešlo, možná opravdu zůstala nějaká stopa na břitech, ale nic dramatického, ani jsem je neměnil i když mám náhradní. Bylo to v Rumunsku, kdy jsem upadl na motorce, z hliníkového kufru vyskákalo asi 5 nýtů a kufr neplnil svou funkci. Nejdřív jsme ho nahrubo vybouchali šutrem a kusem dřeva do cca původního tvaru a pak místo chybějících nýtů provlékli drát z rezavého plotu, který jsme našli u nějaké neobývané ruiny a ohnuli. Fungovalo to a doma se kufr opravil pořádně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poraďte první Leatherman. Nepotřebuju ho, ale chci ho. V nabídce jsem se ztratil a chtěl bych něco univerzálního, vhodného na hození do batohu, aby byl vždycky k dispozici. Zaujal mě Signal, ale Wave nebo Charge se jeví taky dobře.

 

Poradíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, paya01 napsal:

Ještě doplním - trávím plno času v Německu, takže otevírání jednou rukou je asi nežádoucí - kvůli zákonu o zbraních.

Signal, Wave i Charge jsou otvírací jednou rukou. Pokud se nepletu, v Německu bude na nošení legální jen Rebar nebo Bond. Rebar mohu doporučit, je to jeden z představitelů staré školy, vlastně potomek původních Super Toolů nebo chceme-li jít ještě dál do historie, tak i prvního Leathermanu vůbec, PST. Jednoduchá, robustní konstrukce, kvalitní kleště s výměnnými břity štípaček, krásná, jednoduchá čepel nože, křížový šroubovák je na dnešní dobu úžasně propracovaný a jeho dřík je až designovým kouskem, navíc na něj lze nasadit originální nástavec na bity. Skvělý je i třeba pilník, možná jeden z nejlepších od Leathermanu. Jasně, najdou se i mínusy - Rebar nemá nůžky, je otvírací oběma rukama a třeba kvůli otevření nože i dalších nástrojů se musí rozevřít obě půlky multitoolu, otevřít požadovaný nástroj a zase obě půlky sevřít. Tak to prostě bylo u původní leathermaní klasiky. Výhodou je, že ergonomie je velmi slušná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, paya01 napsal:

Ahoj, super, doufal jsem, že se chytne Leatherman guru. Tohle je přesně odpověď, kterou jsem potřeboval, děkuju. Jdu napsat ježíškovi 🙂

Nevím přesně jaká jsou teď v Německu pravidla. Byly zakázány: vystřelovací a vyhazovací nože delší než 8,5 centimetrů,nože vystřelovací, kde je oboustranně nabroušená čepel – na délce čepele nezáleží, nože, kterým říkáme motýlek, jednoručně otevíratelné nože s pojistkou a nože s pevnou čepelí, delší než 12 cm. Není tam nic, co by hovořilo o délce čepele u otvíracích nožů. Nevím, jestli jsem něco nepřehlédl, ale podle toho by mohl připadat v úvahu i Super Tool 300, větší brácha Rebara a spolu se Surge nejmasívnější Leatherman vůbec. Rebar má čepel 7,4 cm dlouhou, ST300 8 cm. Je to pochopitelně znát i na opasku nebo v kapse, tam bych ST300 nosit nechtěl (celková délka Rebar vs ST300 10,2 cm vs 11,5 cm, hmotnost 190 g vs 272 g), ale na svých cestách po západní Evropě ho nosím v tašce přes rameno a na opasku mám malý Victorinox, který má nůžky, pinzetu atd., což zmíněné Leathermany nemají. Ale při jiných cestách mám zase Rebar a upřímně - nebyla snad situace, kdy mi nestačil. Bond je takový ochuzený Rebar, určitě může někomu stačit, má méně nástrojů a nemá vyměnitelné čelisti štípaček. 

csm_8-rebar_91035befeb.jpg

csm_bond-fanned_ab03de90c6.jpg

csm_adapter-na-bity_fe5acc4ead.jpg

2-supertool-300.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, paya01 napsal:

Je tam ještě to, že jednoručně otevíraný nůž je zakázaná zbraň. Podle toho, co se píše na netu, se za to považují i multitooly. Raději bych to hrál na bezpečné straně, tak bych se asi asi držel těch dvouručních...

Pokud tam chceš multitool nosit, asi bych volil stejně. Výborně se mi tam osvědčil i Juice, což je prcek velikosti menších Victorinoxů, má dokonce i vývrtku, ale jinak je na rozdíl od švýcarských nožů zaměřen opravdu na práci a jako hlavní nástroj jsou menší, ale výborné kleště, udělal jsem tam s ním hodně práce (viz. foto), podotýkám, nejsem mechanik, ale když už něco vidím nebo mne k něčemu zavolají, sáhnu do kapsy a hodně často situaci vyřeším. A jde na něj také nasadit stejný držák na bity jako na Rebar. Ale v něčem je to trochu kompromis, třeba šídlo se u něj nepovedlo a hlavně už se nevyrábí. Jezdím služebně do Německa. Leathermany jsou tam oblíbené a prodávají se všechny, včetně jednoručních. Místní (obvykle motorkáři, veteránisté, popř. při služebních cestách pracovníci jedné mlékárny), aspoň Ti co jsem s nimi hovořil, u sebe ale nosí jen dvouruční multitooly a nože, popř. jednoruční, ale upravené třeba demontáží kolíku na čepeli pro jednoruční ovládání. Třeba jeden údržbář nosí v práci starý Leatherman Core atd.

103958974_1426970004154017_9132414681954219552_o.jpg

83528524_1426970034154014_5341897193172588170_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové měl bych dotaz na zkušené Leatherman matadory (Ivana :default_smile:). Je to tak 23 let co jsem dostal svého první Leathermana PST v černé úpravě. Brácha ho tenkrát dovezl z nějaké vojenské mise. Leathermana jsem vůbec nešetřil a řádně užíval. Samozřejmě se časem některé nástroje ulomily, vochodily, že bylo potřeba je vyměnit. Za paušální poplatek asi 2kilča, mi asi autorizovaný prodejce na Praze 8 v kanceláři, už ani nevim jak se jmenoval, už tam určitě není, vyměnil všechny díly co si o to říkaly. Bohužel neměl v černém provedení, snad náhradní díly v černé ani nebyly, tak jsem dostal stříbrnou variantu. Co bych vypíchl, že jsem dostal kleště, které byly z jedné strany ploché po celé délce až ke kloubu, lepší na jemnou práci a lepší úchop (nikde jsem ty kleště neviděl). Od té výměny mi leží PST v šuplíku. Mám už dávno novější model.  Má tento historický kousek nějakou větší hodnotu? Chápu, že není úplně v origo stavu, ale je z origo dobových dílů (cca 20let). Přemýšlím, že bych ho pustil/vyměnil, jestli to teda má cenu. Třeba by někomu dělal větší radost než mě, mě tu leží v šuplíku.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Upraveno uživatelem Strocek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Místní (obvykle motorkáři, veteránisté, popř. při služebních cestách pracovníci jedné mlékárny), aspoň Ti co jsem s nimi hovořil, u sebe ale nosí jen dvouruční multitooly a nože, popř. jednoruční, ale upravené třeba demontáží kolíku na čepeli pro jednoruční ovládání.

Ahoj, to podporuje tu moji informaci o zákazu jednoručních nožů. Asi v brašně s nářadím by to nebyl problém, ale trochu bych se už bál to vytáhnout mezi lidma na nějaký drobný zásah mimo pracoviště. Takže zůstanu na bezečné straně a napíšu si Ježíškovi o Rebar 🙂

 

Díky za radu, ušetřilo mi to hodiny hledání a porovnávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Chci prvního Leathermana jedenáctiletému klukovi k Vánocům. Líbí se mu na mých hodně funkcí, podmínkou jsou nůžky. Líbí se mi Wingman, ale nejlépe by byli podobné funkce, velikost ale barva nějaká dobrodružná jako khaki nebo černá. Napadá Vás něco podobného? Já nic neobjevil....

https://www.knifestock.cz/leatherman-wingman-p57135?gclid=CjwKCAiApvebBhAvEiwAe7mHSJ-E4Ghoeq7IuVjDbuvDfJVb1ysvODxQCaPFswuzmE5l5XyZZFM8ZRoCn0AQAvD_BwE

26e603e316b456262a31610cda23f985.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi se hodně líbí skeletool, ten má i ty správné outdoorové barvy, ale nemá pilník (přiznám se, že na svojem wave ho používám jenom když brousim šipky)

https://www.knifestock.cz/leatherman-skeletool-coyote-ltg832207-p57159?gclid=CjwKCAiApvebBhAvEiwAe7mHSCOs2T_Y4gQ9OMgmAjizntEv4TrWXMR695u4QeDpYxXiPilEzRVt0hoCKP0QAvD_BwE

Případně Rebar coyote byl nedávno na alze v akci za nějakých 1700 ale teď se dívám  že už to není aktuální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...