Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Dostal jsem raptor na vánoce, ano je relativně velký,  ale řekl bych, že na použití, na které je určený, je to výhoda. Mám ho do auta, kdyby náhodou, a na motorku do kapsy a ani u jednoho mi nepřekáží.

Jediné, co mě fakt epicky vytáčí, je stejně jako u všech Leathermanu to, že Leatherman hází absolutně bobek na leváky. U toho raptora je to extrémně znatelné, v pravé ruce se s ním zachází parádně, v levé je to krajně nepříjemné, ale jelikož jsem zatím nic lepšího nenašel, tak to budu muset přežít, stejně plánuji použití primárně při krizových situacích a tím padem doufám, že bude dlouhé léta v podstatě nepoužitý. Obsluhovat levou to jde, když se něco semene, fungovat to bude, ale není to vůbec user friendly

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak oranžový Charge zasedorazil, Amazon dokázal od mizerného balení pokročit k žádnému :D

Čepelky se opět nepotkávají, ale štípe a to, a celkově je mnohem lepší.  Tož jsem ho odmastil, rozhýbal,  prolil WD40,  rozhýbal,  umyl jarem, usušil, promazal nano olejem.
Chodí hlaďounce a vše jde jednou rukou. Tu zbytečnou pozici jsem osadil šídlem a dlátíčíčkem. 

Hodně mě baví beznářaďová instalace a odebrání klipu! Curl je pořád skladnější, objektivně nositelnější; víc nošený ale teď bude těžko 🙂

Střenky s nápisem se zjevně vyrábějí odděleně od střenek s logem - mají různé barvy.
Pouzdro, které k tomu dávají, zbytečně velké, na 4,5” tooly. Navíc v honbě za fíčurami má kapsu navíc, je tlusté. Vrazil jsem ho do molle pouzdra.

Celkově spokojenost.

20230207_190730.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Teatime napsal:

Tak oranžový Charge zasedorazil, Amazon dokázal od mizerného balení pokročit k žádnému :D

Čepelky se opět nepotkávají, ale štípe a to, a celkově je mnohem lepší.  Tož jsem ho odmastil, rozhýbal,  prolil WD40,  rozhýbal,  umyl jarem, usušil, promazal nano olejem.
Chodí hlaďounce a vše jde jednou rukou. Tu zbytečnou pozici jsem osadil šídlem a dlátíčíčkem. 

Hodně mě baví beznářaďová instalace a odebrání klipu! Curl je pořád skladnější, objektivně nositelnější; víc nošený ale teď bude těžko 🙂

Střenky s nápisem se zjevně vyrábějí odděleně od střenek s logem - mají různé barvy.
Pouzdro, které k tomu dávají, zbytečně velké, na 4,5” tooly. Navíc v honbě za fíčurami má kapsu navíc, je tlusté. Vrazil jsem ho do molle pouzdra.

Celkově spokojenost.

 

Jak ti můžou poslat Leathermana bez balení, jde to vůbec zaregistrovat na záruku? Ještě cvakni prosím tě jak vypadá to pouzdro, mám Leathermanů několik a pouzdro vždycky ideální k povaze multitoolu....mě ti to celé tyhle nákupy připadají trošku jak nějáká šmelina 😬

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty pouzdra na první pohled vypadají stejně.

20230208_183045.thumb.jpg.d841ccff828ed7ddfa7b3dff29bc5db7.jpg

Ale tahle jedna přepážka navíc způsobí, že ... viz foto. A to, podotýkám, v tom nejsou žádné bity nebo pilky/pilníky.

20230208_183402.thumb.jpg.84aee4929e187d2c3f83d0dd16523b60.jpg

 20230208_183232.thumb.jpg.a5f5604f389146e5603f5d6b56d53aac.jpg

20230208_183258.thumb.jpg.12ce97b4aa1043e79270cb4b236afb6b.jpg

No a za druhé je to zjevně pouzdro na velký tooly, čtyřpalec v tom utopený.

 

Za mě je ten futrál v tuhle chvíli k ničemu. Naštěstí i Surge je užší než rozteč švů, takže až třeba budu futrál potřebovat, můžu to vystřihnout.

20230208_183212.jpg

Upraveno uživatelem Teatime
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten klip na tom oranžovým bych sundal. Při práci s kleštěma by mě sr*l a nosit Leathermana na klipu v kapse bych si nedovedl představit. Je dobrý, že tam ta možnost asi je, ale nikdy sem to tam neměl, protože je to zbytečný a spíš to překáží. Mám TTi, ale bude to stejný, možná že na tý G10 to bude ještě větší voser :default_smile:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Teatime napsal:

Ty pouzdra na první pohled vypadají stejně.

Ale tahle jedna přepážka navíc způsobí, že ... viz foto. A to, podotýkám, v tom nejsou žádné bity nebo pilky/pilníky.

20230208_183402.thumb.jpg.84aee4929e187d2c3f83d0dd16523b60.jpg

 

 

No a za druhé je to zjevně pouzdro na velký tooly, čtyřpalec v tom utopený.

 

Za mě je ten futrál v tuhle chvíli k ničemu. Naštěstí i Surge je užší než rozteč švů, takže až třeba budu futrál potřebovat, můžu to vystřihnout.

20230208_183212.jpg

Ta přepážka je na přiloženou sadu bitů, která by tam měla být u toho, to je dle mého v pořádku protože se dělají i dvojité sady, tak aby se to tam vešlo.... zkoušel jsi to tam dát komplet?

Na doživotní záruku se dle mého názoru musíš registrovat ale je pravda že firma Leatherman je velmi vstřícná a férová v řešení reklamací.

images.jpeg

LTG931014-02.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Registrovat se nemusis - ja koupil Leatherman v Polsku a po mailu dohodl reklamaci par dni po koupi. V Malesicich na centrale to pak chlapik u vratnice prehodil behem par sekund z rucky do rucky a zadne papiry ho nezajimaly.

 

AFAIK je registrace zalezitost ceskeho zastoupeni, ale jde to uplne v pohode i bez toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, paya01 napsal:

Registrovat se nemusis - ja koupil Leatherman v Polsku a po mailu dohodl reklamaci par dni po koupi. V Malesicich na centrale to pak chlapik u vratnice prehodil behem par sekund z rucky do rucky a zadne papiry ho nezajimaly.

 

AFAIK je registrace zalezitost ceskeho zastoupeni, ale jde to uplne v pohode i bez toho...

Jasný, ale postup je jasně daný pro uplatnění 25 leté záruky a to registrací. Dneska tam sedí chlapík, který ti to udělá bez registrace, super, ale za pět let tam bude sedět jiný, který ti řekne že nůž není registrovaný, takže záruku nemáš. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@African: Čím víc tam toho strčíš, tim je to tlustší. Z dvojité sady vždy sestavuju jednu kompromisní metrickou. Někdo třeba preferuje organizaci, oddělení všeho, já to radši malý. Takhle je to kompaktní jako samotný Surge.

20230209_090143.thumb.jpg.1bfaf9ae68821c3c49366f9fc648d8a3.jpg

Myslím, že prostě k prémiovému toolu dávají nejsofistikovanější pouzdro. Pro mne je to optimalice tohoto typu :)K00587770004.thumb.jpg.147a78f97b75c50c22539386cc7329ca.jpgEDIT: to pouzdro bylo vždycky skvělý těma kapsama zvenku, teď mi jen vadí množství textilu vevnitř, no.

Upraveno uživatelem Teatime
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Strocek: Klip mi tam - a sám jsem překvapen - nepřekáží. I v té kapse jsem to zkoušel a kupodivu to jde - ale nosit ho tak samozřejmě nebudu :)
Může se hodit, když člověk někde visí a chce si na chvíli uvolnit ruku. Sundává se tak snadno, že jsem ho tam nechal.
A ano, zkušenost říká, že čas mne povede k jednoduchosti.

BTW: nemám stejný klip na Surge? Nepamatuju si to. Pokud ano, vůbec mi nepřišlo na mysl, že bych ho nenechal v krabišce :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 8. 2022 v 16:57, siki napsal:

VYŘEŠENO
"Reklamovat případnou závadu na MT můžete buď přímo u výrobce v USA, nebo pohodlněji přes výhradního dovozce a distributora pro ČR a SR- MORIS design s.r.o.. Tento distributor zavedl na českém a slovenském trhu takové specifikum. Tím jsou speciální kódy na krabičkách. Pomocí nich má pravděpodobně přehled o tom, jestli je reklamovaný výrobek z jejich distribuce anebo se jedná o tzv. šedý dovoz. Tu vzniká prostor na obavy o kladné vyřízení reklamace u uživatelů, kteří nemají tento zázračný CZ/SK kód, tzn. že koupili nějakou „šedivku“ nebo si přivezli MT třeba z cest ze zahraničí. Opět jsou obavy naprosto liché. Záruka 25let platí celosvětově a u MORISů toto samozřejmě poctivě ctí. Vyřídí reklamaci na jakýkoli LEATHERMAN koupený kdekoli po světě, bez jakéhokoli kódu, účtenky, faktury… prostě bez jakéhokoli dokladu. Proč tedy ten cirkus s CZ/SK kódy? Jednoduše proto, ze MORIS své věrné zákazníky (tj. uživatele, kteří mají MT z jejich distribuce) odmění nadstandartní dobou vyřízení reklamace"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2022 v 15:21, Ivan Lelák napsal:

Na mne je Curl až moc "light", ale proč ne. Ale k dotazu - jasně, není třeba žádné registrace ani dokladu, mezinárodní záruka výrobce v délce 25 let platí, pokud ji budeš uplatňovat u dovozce, tedy firmy Moris. Ta na registraci nekouká, jen na to, jestli je reklamovaný kus originál Leatherman. Samolepka, resp. registrace je jen teoretické urychlení, znamená to, že multitool byl prodán v ČR u autorizovaného prodejce a v některých případech může být reklamace vyřízena rychleji než když někdo reklamuje třeba multitool původem z Polska, USA apod. Ale v praxi se ukazuje, že reklamace bez registrace jsou vyřizovány - až na výjimky - stejně rychle.

 

Give credit where credit is due.
Dokonce to bylo na můj dotaz, kdybych nebyl sklerotickej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Teatime napsal:

VYŘEŠENO
"Reklamovat případnou závadu na MT můžete buď přímo u výrobce v USA, nebo pohodlněji přes výhradního dovozce a distributora pro ČR a SR- MORIS design s.r.o.. Tento distributor zavedl na českém a slovenském trhu takové specifikum. Tím jsou speciální kódy na krabičkách. Pomocí nich má pravděpodobně přehled o tom, jestli je reklamovaný výrobek z jejich distribuce anebo se jedná o tzv. šedý dovoz. Tu vzniká prostor na obavy o kladné vyřízení reklamace u uživatelů, kteří nemají tento zázračný CZ/SK kód, tzn. že koupili nějakou „šedivku“ nebo si přivezli MT třeba z cest ze zahraničí. Opět jsou obavy naprosto liché. Záruka 25let platí celosvětově a u MORISů toto samozřejmě poctivě ctí. Vyřídí reklamaci na jakýkoli LEATHERMAN koupený kdekoli po světě, bez jakéhokoli kódu, účtenky, faktury… prostě bez jakéhokoli dokladu. Proč tedy ten cirkus s CZ/SK kódy? Jednoduše proto, ze MORIS své věrné zákazníky (tj. uživatele, kteří mají MT z jejich distribuce) odmění nadstandartní dobou vyřízení reklamace"

Zrychleni vyrizeni zaruky? Kdyz se mi pred par lety rozviklaly celisti klesti na mem Charge TTi, tak jsem prisel do Morisu, pan za pultem se podival dovnitr na vyrobni cislo, rekl, at si sundam klip, sahl do regalu a dal mi uplne novy kus. Zadne otazky na puvod, doklad, ci cokoliv jineho. Behem dvou minut jsem byl venku s novym multitoolem.

 

Upraveno uživatelem phweb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Teatime napsal:

VYŘEŠENO
"Reklamovat případnou závadu na MT můžete buď přímo u výrobce v USA, nebo pohodlněji přes výhradního dovozce a distributora pro ČR a SR- MORIS design s.r.o.. Tento distributor zavedl na českém a slovenském trhu takové specifikum. Tím jsou speciální kódy na krabičkách. Pomocí nich má pravděpodobně přehled o tom, jestli je reklamovaný výrobek z jejich distribuce anebo se jedná o tzv. šedý dovoz. Tu vzniká prostor na obavy o kladné vyřízení reklamace u uživatelů, kteří nemají tento zázračný CZ/SK kód, tzn. že koupili nějakou „šedivku“ nebo si přivezli MT třeba z cest ze zahraničí. Opět jsou obavy naprosto liché. Záruka 25let platí celosvětově a u MORISů toto samozřejmě poctivě ctí. Vyřídí reklamaci na jakýkoli LEATHERMAN koupený kdekoli po světě, bez jakéhokoli kódu, účtenky, faktury… prostě bez jakéhokoli dokladu. Proč tedy ten cirkus s CZ/SK kódy? Jednoduše proto, ze MORIS své věrné zákazníky (tj. uživatele, kteří mají MT z jejich distribuce) odmění nadstandartní dobou vyřízení reklamace"

Tak to je super, díky za odkaz 👍 To mě jenom utvrzuje v tom že mám Leatherman moc, moc rád 👍 Tak užívej, ta orange verze je jedním slovem famózní :punk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Chilliluk

Tak jsem tyhle hračky nikdy moc neuznával a pak nakonec z nudy si koupil SOG a jsem z něho nadšený. Přemýšlel jsem nad klasikou Leatherman Surge, ale po zhlédnutí několika recenzí mi přišlo, že SOG je lepší, co se týče montování, na což ho převážně budu používat já - pasují do něj klasické bity z jakékoli garážové goly 1/4, což mi přijde super. Je to přesně SOG POWERACCESS DELUXE sheath + HEX KIT.

Máte ho někdo?

 

 

 

 

IMG_1149.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2023 v 16:20, Chilliluk napsal:

Tak jsem tyhle hračky nikdy moc neuznával a pak nakonec z nudy si koupil SOG a jsem z něho nadšený. Přemýšlel jsem nad klasikou Leatherman Surge, ale po zhlédnutí několika recenzí mi přišlo, že SOG je lepší, co se týče montování, na což ho převážně budu používat já - pasují do něj klasické bity z jakékoli garážové goly 1/4, což mi přijde super. Je to přesně SOG POWERACCESS DELUXE sheath + HEX KIT.

Máte ho někdo?

Přímo tenhle typ jsem neměl, byl to SOG POWEACCESS, byl tenkrát za super cenu 20 euro, tak jsem vyzkoušel.

S LM Surge, Charge, Wave se to nedá vůbec srovnávat. LM má daleko robustnější kci. Ten SOG má ty ručky hliníkové, jestli se nymýlím. Nedovedu si představit s tím štípat nějaký silnější drát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tos měl za ty drobné možná (taky čínskej) fejk, protože lisovanej korpus SOGů bývá komplet z pískované oceli - a na rozdíl od fórového napojení pantů kleští u Leathermanů konkrétně při štípání drátů vydrží sakra hodně. Před 20 lety jsem takhle ze vzteku Paratoolem (který mám doteď) přeštípal načerno postavenej plot i s tlustým vyvazovacím drátem, tohle by Wave/Charge/Surge (s jejich fórovým vrubem na uchycení kleští, fotku už se mi nechce hledat) neměl šanci zvládnou - a i kdyby mi to dobráci ochotně vyreklamovali, pár v tomhle místě ruplých už jsem viděl a u multitoolu kde jsou primární právě kleště to beru za dost degradující konstrukční vadu :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 2. 2023 v 9:13, African napsal:

Jasný, ale postup je jasně daný pro uplatnění 25 leté záruky a to registrací. Dneska tam sedí chlapík, který ti to udělá bez registrace, super, ale za pět let tam bude sedět jiný, který ti řekne že nůž není registrovaný, takže záruku nemáš. 

Co bude za 5 let neví nikdo, ale nepředpokládám, že by došlo ke změně, o které píšeš. Spíš bych čekal, že se závady budou více posuzovat aby se vyloučily ty, které jsou způsobeny majitelem, popř. běžným opotřebením a ne vadou výrobku. Samozřejmě si to nepřeji, protože současný způsob okamžité výměny opotřebovaného či vadného kusu je úžasný.

Záruka 25 let je mezinárodní a znamená to mj., že můžeš jakýkoliv Leatherman, ať koupený kdekoliv na světě, nový či z druhé ruky, reklamovat také kdekoliv (myšleno u kteréhokoliv autorizovaného dovozce na světě) a bez jakýchkoliv dokumentů. Registrační kód je jen nápadem českého dovozce, firmy Moris, pro něj je registrace potvrzením, že multitool byl prodán přímo Morisem (ať koncovému uživateli nebo autorizovanému obchodu) a v zásadě slouží jen k tomu, že reklamace zaregistrovaného kusu by se měla vyřizovat přednostně. To Moris uváděl, možná stále uvádí, na svých stránkách a rovněž mi to kdysi potvrdili osobně. U neregistrovaných kusů, původně prodaných třeba v zahraničí je Moris, vzhledem k mezinárodní záruce rovněž povinen reklamaci vyřídit, nicméně není vázán např. 30-tidenní lhůtou vyřízení v prvních 2 letech od zakoupení (což je české pravidlo) atd. Pokud výrobce nezmění 25 let trvající mezinárodní záruku, nemyslím, že by měl Moris začít vyřizovat jen reklamace registrovaných kusů, protože vyřízení reklamace jakéhokoliv Leathermanu, mladšího 25 let, je jeho povinnost.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...