Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

před 5 hodinami, Radek124 napsal:

Tak tos měl za ty drobné možná (taky čínskej) fejk, protože lisovanej korpus SOGů bývá komplet z pískované oceli - a na rozdíl od fórového napojení pantů kleští u Leathermanů konkrétně při štípání drátů vydrží sakra hodně. Před 20 lety jsem takhle ze vzteku Paratoolem (který mám doteď) přeštípal načerno postavenej plot i s tlustým vyvazovacím drátem, tohle by Wave/Charge/Surge (s jejich fórovým vrubem na uchycení kleští, fotku už se mi nechce hledat) neměl šanci zvládnou - a i kdyby mi to dobráci ochotně vyreklamovali, pár v tomhle místě ruplých už jsem viděl a u multitoolu kde jsou primární právě kleště to beru za dost degradující konstrukční vadu :thumbsdown_anim:

Tak to bych neřekl. Samozřejmě Číňani jsou rok od roku "lepší" v kopírování. Měl jsem možnost v Příbrami vyzkoušet celou větší část produktové řady multitoolů a řekl bych, že jsem z Francie fejk nekoupil. Mě spíš přijde, jak Ty píšeš lisovanej korpus, že je z hliníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Co bude za 5 let neví nikdo, ale nepředpokládám, že by došlo ke změně, o které píšeš. Spíš bych čekal, že se závady budou více posuzovat aby se vyloučily ty, které jsou způsobeny majitelem, popř. běžným opotřebením a ne vadou výrobku. Samozřejmě si to nepřeji, protože současný způsob okamžité výměny opotřebovaného či vadného kusu je úžasný.

Záruka 25 let je mezinárodní a znamená to mj., že můžeš jakýkoliv Leatherman, ať koupený kdekoliv na světě, nový či z druhé ruky, reklamovat také kdekoliv (myšleno u kteréhokoliv autorizovaného dovozce na světě) a bez jakýchkoliv dokumentů. Registrační kód je jen nápadem českého dovozce, firmy Moris, pro něj je registrace potvrzením, že multitool byl prodán přímo Morisem (ať koncovému uživateli nebo autorizovanému obchodu) a v zásadě slouží jen k tomu, že reklamace zaregistrovaného kusu by se měla vyřizovat přednostně. To Moris uváděl, možná stále uvádí, na svých stránkách a rovněž mi to kdysi potvrdili osobně. U neregistrovaných kusů, původně prodaných třeba v zahraničí je Moris, vzhledem k mezinárodní záruce rovněž povinen reklamaci vyřídit, nicméně není vázán např. 30-tidenní lhůtou vyřízení v prvních 2 letech od zakoupení (což je české pravidlo) atd. Pokud výrobce nezmění 25 let trvající mezinárodní záruku, nemyslím, že by měl Moris začít vyřizovat jen reklamace registrovaných kusů, protože vyřízení reklamace jakéhokoliv Leathermanu, mladšího 25 let, je jeho povinnost.  

Díky za přesné a obsáhlé vysvětlení :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk
V 20. 2. 2023 v 9:19, obrbobr napsal:

Přímo tenhle typ jsem neměl, byl to SOG POWEACCESS, byl tenkrát za super cenu 20 euro, tak jsem vyzkoušel.

S LM Surge, Charge, Wave se to nedá vůbec srovnávat. LM má daleko robustnější kci. Ten SOG má ty ručky hliníkové, jestli se nymýlím. Nedovedu si představit s tím štípat nějaký silnější drát. 

 

Podle výrobce je to z oceli stejného typu jako Leatherman a rozhodně mi to jako hliník nepřijde a ani nemám pocit nějaké hrachoviny, co se týče provedení. No uvidím časem, ale zdá se mi, že zrovna SOG by si takovouhle ostudu neudělal, pokud by to bylo tak, jak popisuješ - to by neměli zapotřebí. Samozřemě, že tanková gola to není 😀

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, obrbobr napsal:

co to máš v tom hlubokým talíři? čínský nudle v tomatě?

omg 🙂

Jsme dali luxusní pizzu v restauraci jako kolo od traktoru a kluk na ubytování u takové příjemné starší paní co už spinká že má hlad, masíčkem opovrhoval a to je jediný co jsem tady našel 😅 Ještě že sebou všude vozím KPZ.... vařič, sirky a čínskou polévku😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, dykmore napsal:

Afri, jestli ti můžu dát tip ze svých služebních cest, tak hoď ty nudle jen do osolené horké vody a nepřidávej tam ty sračky z pytlíčků. Není to vůbec špatné, zasytí to, a nedostaneš do sebe ty čínské toxické jedy 🤪

Díky, zkusím :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 8. 3. 2023 v 13:52, dragys27 napsal:

Udělal jsem si radost svými prvními multitool kleštěmi Leatherman Rebar. Nemám s čím porovnávat, ale vypadají solidně zpracované a že by mohly vydržet. Tak uvidím...

20230308_134426.jpg

20230308_134449.jpg

20230308_134554.jpg

Gratuluji. Rebar je spolu se Super Tool 300 poslední vývojový stupeň klasických konstrukcí Leathermanu. To sebou nese na jednu stranu určité kompromisy, na druhou stranu robustnost a jednoduchost. Navíc je moc pěkně udělaný, líbí se mi zejména saténová čepel s láskou provedenou drážkou pro palec, design křížového šroubovánu, výměnné čelisti štípaček, skvělý je i pilník.. Ať slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ivan Lelák Moc děkuji. Jak jsem naznačoval, jsou to moje první kleště. Vybíral jsem podle parametrů a tyhle mi vyšly pro mé potřeby a vzhledem k poměru cena/výkon jako ideální. Zaujaly mě mimo jiné výměnnými čelistmi štípaček a provedením křížového šroubováku. Mám radost, že mi mojí volbu potvrdil i někdo zkušený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, dragys27 napsal:

@Ivan Lelák Moc děkuji. Jak jsem naznačoval, jsou to moje první kleště. Vybíral jsem podle parametrů a tyhle mi vyšly pro mé potřeby a vzhledem k poměru cena/výkon jako ideální. Zaujaly mě mimo jiné výměnnými čelistmi štípaček a provedením křížového šroubováku. Mám radost, že mi mojí volbu potvrdil i někdo zkušený.

Tyhle klasické modely jsou sázkou na jistotu, co se týká spolehlivosti, navíc Rebar myslím splňuje podmínky pro běžné nošení třeba v Němacku. Samozřejmě má i kompromisy, když chceš něco otevřít, musíš rozevřít rukojeti, vyklopit nástroj a zase rukojeti sevřít. Občas někomu může vadit, že rovina ostří nože je v úrovni mezi rukojeťmi a nedá se krájet úplně naplocho. Nebo že nemá Rebar nůžky apod., i když to je vlastnost, o které každý ví když ho kupuje. Mimochodem, když jezdím směrem na západ, Rebara si beru často a vždy k němu přihodím sadu bitů s držákem, který se nasazuje na ten povedený křížový šroubovák.  

csm_adapter-na-bity_fe5acc4ead.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
V 8. 3. 2023 v 13:52, dragys27 napsal:

Udělal jsem si radost svými prvními multitool kleštěmi Leatherman Rebar. Nemám s čím porovnávat, ale vypadají solidně zpracované a že by mohly vydržet. Tak uvidím...

20230308_134426.jpg

20230308_134449.jpg

20230308_134554.jpg

Udělal jsi dobře,ať ti slouží já mám tohohle Charge už asi osm let,dělám s ním skoro denně,padá mi na beton a pořád maká,nic neni uvolněný,žádný vůle,prostě kvalita. Akorát jak píše @Ivan Lelák v Německu mě s ním občas prudí (nůž nesmí jít otevřít jednou rukou) ,ale jinde po Evropě jsem se tím nesetkal. 

EB42AEF7-8C49-43D1-84C4-C366E3D537D2.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Johanes napsal:

Udělal jsi dobře,ať ti slouží já mám tohohle Charge už asi osm let,dělám s ním skoro denně,padá mi na beton a pořád maká,nic neni uvolněný,žádný vůle,prostě kvalita. Akorát jak píše @Ivan Lelák v Německu mě s ním občas prudí (nůž nesmí jít otevřít jednou rukou) ,ale jinde po Evropě jsem se tím nesetkal. 

EB42AEF7-8C49-43D1-84C4-C366E3D537D2.jpeg

Hmm, Charge ALX, to se jen tak nevidí, docela vzácnost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Johanes Děkuji. Potěší, když někdo jako Ty, dlouholetou praxí prověří kvalitu výrobku a že to prostě funguje jak má.  S Rebarem jsem také něco málo dělal a zatím plní očekávání. Jdou s ním dělat dokonce i jemné práce jako třeba oprava řetízku na ruku.

Nevím proč zrovna u tohoto typu nářadí v Německu prudí. Já si neumím představit, jak bych nůž z Rebara otevíral jednou rukou. 😅  Až přijdu z práce, musím vyzkoušet jestli se mi to podaří.

Upraveno uživatelem dragys27
Pravopis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...