Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

neblbni... za třetinovou cenu? :suicide_anim: to prodám Victorinoxe a kleště budu nosit z rozmaru :D

 

Takhle se ty krize ale nezbavíme kluci :D

Né, chci ho novej, nerad kupuji na cestování starší věci, rád si k nim vytvářím osobní vztah a navíc ho budu kupovat na firmu, hodí se mě k práci :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2African: Na lehké "konzumní" používání pohodlně poslouží "designové leštěnky" Victorinox i Leatherman - stačí si vybrat potřebnou kombinaci želízek v rozměrové řadě odpovídající tvé kapse (Juice - Wave/Charge/XX-tool - Surge - ST). Předem počítej s tím že jakékoliv černění a nestandardní ploché výměnné bity u Leathermanu jsou bláto (speciálně výchozí křížáky od nich navíc blbě sedí v běžných hlavách šroubů) - a že cokoliv se dá "jednoručně oddělit", dá se stejně tak dobře i potratit. Čínským Gerberům a Buckům už i při lehké zátěži praskají kleště, Victorinox vydrží jen tolik co jeho nýtky a LM Wave/Charge/Surge zas mají slabé místo v korpusu poblíž kloubů kleští (zbytečně pruží - a jak jsem viděl včera, tak tam při používání umí i rupnout).

 

Kdo nechce navoněné SUV ale tank s jednoduchým servisem a snese trochu nepohodlí při tahání želízek, vybere si SOG - toť moje soukromá 15-letá zkušenost s nejstarším z nich (ještě "Made in USA") a s mnoha neúspěšnými pokusy o jeho náhradu "modernějšími" kousky od výše zmiňované konkurence. :smoke:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako kluci, tedy ten Leatherman Charge TTi vypadá ovšem luxusně, ale jak říkáte, už je to celkem dost peněz :eek: Já s ním potřebuji drsně zacházet a tento bych asi litoval, to už je asi fakt zu viel"

 

Hele presne toho mam tak tri roky.. uz mnohokrat pomohl a zachranil - je fakt luxusni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam x let Victorinox Swiss Tool Spirit. Je to lehci verze Swistoolu, ktera postrada jen uhelnik a pravitko. Vsechny nastroje jsou jisteny a oteviraji se zvenku, narozdil od mnoha Gerberu a Leathermanu. Zadny problematicky onehand to nema. Zadny marketingovy odkazy na McGivera apod. Proste naradi od tradicni evropsky znacky.

Jedina z novinek, ktera me zaujala je Suspension od Gerberu. Kleste na pruzine jsou celkem prakticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauves. také si dovolím něco přípsat.

 

Zkus se opravdu zamyslet nad tím na co je potřebuješ. jesti na nošení v batůžku nebo vožení v autě kup si ti co píše Jacob ( trochu je znám)

 

Jestli chceš vercajk co tě přežije a bude potom pro tvého synka kup si tohle,jsou to to origo US armádní kleště a mám je ( hodně je používám) cca 8 let

 

Před třemi let mi jistě zachránili zadek , jelikož jsem s nimi v Norsku na volném moři cca 10 mil od pobřeží s nefunkční vysílčkou rozebral motor, povolil a opravil vstřiky na dieslovém lodním motoru Volvo Penta ( prdla kovová hadička a přisávalo to vzduch), Povolil jsem s nimi klíčem dotažené vstřiky !!!

Složené mají rovných 12 cm a krom vývrtky mají vše bez čeho se neobejdeš. To nejdůležitjší, tedy kleště mají TOP !

 

Nekupuj si krámy nebo naopak pouze hezké voňavky mohuli si dovolit Ti poradit,jelikož stejně skončíš u profi vercajku.

 

KLIDNĚ TI TY MÉ PŮJČÍM NA ZKOUŠKU.:smile_anim:

post-965-029524600 1343803712.jpg

post-965-050733200 1343803762.jpg

post-965-051622700 1343803886.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Long: Díky moc za velmi zajímavé info, co je to prosím tě za model? Nevidím tam nikde pilku na dřevo, bez které se neobejdu, ale třeba jsem jen slepý" Jsi moc hodný, že by jsi je zapůjčil, ale já už bych ti je nevrátil, takže radši né, díky za nabídku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No když nechceš prolízat jiný fóra, tak je to těžký, drž se tedy příspěvku Radek124 výše, ten to moc hezky zhrnul. Na knifu by ses dočetl reálné zkušenosti uživatelů včetně fotek, o tom kolik vydrží bity naLeathermanu, jak na TTi už pár lidem praskly střenky atd. Prostě viz. příspěvek č.23.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Long: Díky moc za velmi zajímavé info, co je to prosím tě za model? Nevidím tam nikde pilku na dřevo, bez které se neobejdu, ale třeba jsem jen slepý" Jsi moc hodný, že by jsi je zapůjčil, ale já už bych ti je nevrátil, takže radši né, díky za nabídku :D

 

 

 

Model doma najdu. Opravdu je hodně používám a recenze nebo spíše mé posouzení je reálné v tvrdých podmínkách v zimě a ve slané vodě mimo jiné !

post-965-075221400 1343807326.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to vypadá spíš jak zubatej nůž, pilka na dřevo má zuby cik cak, aby to dobře ubíralo dřevo a odvádělo piliny.

V tonhle ohledu se mi osvědčila pilka na Spiritech a ještě lépe na pětiželízkovém Mikovu auto, kde je i příjemně dlouhá a dobře bere dřevo i kost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to vypadá spíš jak zubatej nůž, pilka na dřevo má zuby cik cak, aby to dobře ubíralo dřevo a odvádělo piliny.

V tonhle ohledu se mi osvědčila pilka na Spiritech a ještě lépe na pětiželízkovém Mikovu auto, kde je i příjemně dlouhá a dobře bere dřevo i kost.

 

 

 

CIK CAK, jak píše tak to je, já nevím sice kluci na co ten nůž používáte, ale mám to opravdu odzkoušené v blbých podmínkách což je většinou zima slaná voda a to většinu nástrojů, tedy hlavně kleště a bity.

 

Nikdy se mi nic neodštíplo a nezničilo a bylo jedno jestli jsem s tím povoloval na krev dotažený vstřik a nebo na závěsných motorech rychlospojky kterými je přichycen přívod paliva z přídavné nádrže a nebo dotahoval uchycení vesel, když jsme mysleli že se nám definitivně rozes..l motor.

post-965-099930800 1343808502.jpg

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Model doma najdu. Opravdu je hodně používám a recenze nebo spíše mé posouzení je reálné v tvrdých podmínkách v zimě a ve slané vodě mimo jiné !

 

 

 

Mohl by tohle být ten tvůj?

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/GERBER-MP600-MULTI-TOOL-Pliers-W-POUCH-/200797563823?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2ec077abaf

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl by tohle být ten tvůj?

 

 

http://www.ebay.co.u...=item2ec077abaf

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne ne ne BOHUŽEL není, Byl za prvé za jinou cenu, ale hlavně má jiný nůž, jinou pilku myslím si že kratší a výrazně užší čelisti kleští.

 

Zkusím ho teď někde najít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Victorinox i Gerbera a skončil jsem u Leatherman Charge Ti a jsem rád :)

 

Mám ho už spoustu let a nezaznamenal jsem žádný náznak problémů... Ano, ty bity se občas zlomí, ale je to spotřebák a tenhle nástroj stejně nemá ambice nahradit profesionální nářadí, ale pomoci když právě to pořádné nářadí po ruce zrovna nemám...

 

Posted Image

 

Vzhledem k titanovým příložkám je docela lehký (mnohem lehčí než Victorinox), což je pro mne veliké plus. Jak už zaznělo, má možnost nasazení klipsu, takže se dá nosit v kapse jako EDC (také ho tak v zahraničí používám), také má vysouvací očko (takže ho mám vždy na padákovce s karabinou na konci - neztratím ho snadno ani v noci) a to "onehand" otevírání hlavních čepelí je jednoznačně plus! Nevidím v tom nic problematického, je to rozhodně pouze výhoda (oproti třeba tomu Victorinoxu, u kterého potřebujete opravdu obě ruce na otevření)... A i ta pilka kupodivu řeže :lol: Co se týká odolnosti a tak - nevím co bych s ním musel dělat aby nevydržel. Že je to jen masírka a designovka - tomu se musím pouze pousmát, nože u mne dostávají dost zabrat ;)

 

Posted Image

 

Takže za mne - pokud bych o něj někdy přišel, kupoval bych ho bez váhání znovu a po jiných bych ani nekoukal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem Victorinox i Gerbera a skončil jsem u Leatherman Charge Ti a jsem rád :)

a to "onehand" otevírání hlavních čepelí je jednoznačně plus! Nevidím v tom nic problematického, je to rozhodně pouze výhoda

 

Nebyl bych si tak jistej tím onehandem před německým policajtem - i proto se např. Victorinox Rescue dělá v jedné verzi s čepelí s nehetníkem a tam ten onehand má samozřejmjě taky praktický smysl.

Takže problematický ho vidím v kontextu stupidních regulí evropských států - tedy do auta to asi úplně ideál nebude.

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, jestli ho chce spíš do afriky a aby byl praktickej, nebo do německa, kde nemůžeš mít ani ostře ořezanou tužku :suicide_anim:

 

No tipuji že vzhledem k tomu, že jeho Nick není Bavaria ale African a) je správně.:smile_anim:

 

Němci jsou pošahaní vzhledm k tomu, že jsem tam v poslední době viděl dva pochody ( jeden Dynamo Dresden a druhý Náckové) TO BY JSTE KOUKALI CO U SEBE MĚLI A JAK SE CHOVALI !!!!! Také jak s normální němci schovávali před těmi hovady. Hnus velebnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Model doma najdu. Opravdu je hodně používám a recenze nebo spíše mé posouzení je reálné v tvrdých podmínkách v zimě a ve slané vodě mimo jiné !

 

Mě to moc jako pilka na dřevo nepříjde, ale ono z obrázku to moc vyčíst nejde" Slabou větev s tím přeřízneš v pohodě? Já mám pilku u nožíku Victorinox Camping a ta řeže úplně parádnicky :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, jestli ho chce spíš do afriky a aby byl praktickej, nebo do německa, kde nemůžeš mít ani ostře ořezanou tužku :suicide_anim:

 

Nemám to jen na cestování, chci to mít u sebe 24 hodin denně, stejně jako jsem nosil Victorinox nožík, který je po 5 letech pomalu na odpis, takže jako tool to opravdu využívat budu" Jsem ani nevěděl, že jsou Němci takový jelita :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...