Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Brumko - určitě to není přestavba Charge TTI s titanovými střenkami, TTI má krimplovací vybrání v čelistech kombinaček a tento multitool to nemá. Teoreticky by to mohl být Charge TI, ten má titanové střenky ale ne ono vybrání, ale těch je poměrně málo a osobně bych tipnul Charge AL s hliníkovými střenkami. Ale ještě jsem neměl čas fotky víc prostudovat, asi bude lepší se zeptat prodejce...:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, to nebyl tip na "Heavy Duty vercajk do kapsy", spíš na machrovinu do sbírky (dotazy na Charge ve dřevě už tu proběhly)  :speak_cool:

Ceny Leatherman limitek (ať už "inhouse" a nebo podobných téhle) neřeším a nekomentuju, o těch tu má nejlepší přehled Ivan.

Hanes je vyhlášený tuzemský modder, nožíř a hračička (v uvedeném pořadí - však mrkněte na jeho vlákno), známý tím že nad svými kousky opravdu přemýšlí, tak aby byly líp použitelné než originál. V tomhle ohledu jej můžu osobně doporučit  B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasím s Radkem. O dřevěných střenkách jsem tu psal kdysi i já, o Hanesovi jsem slyšel jen to nejlepší a oslovil ho, bohužel nebyl ochoten to udělat podle mých představ. Řekl bych, že je umělec, kterému je třeba nechat volnou ruku, čas a člověk nejspíš nebude zklamán. Tohle je umění a sběratelský kousek, moc se mi líbí, ale není to takové to "áááh", od kterého se nemohu odtrhnout a musím ho mít, někdy jiskra přeskočí, někdy ne. Neumím posoudit, co bude dělat jeho sběratelská hodnota, na rozdíl třeba od těchto Surge, což sice není umění, ale existují jen ve dvou kusech a Tim Leatherman je opravdu osobně podepsal. Naštěstí jeden z nich skončil v mé sbírce...  

post-3283-0-42559800-1519829646_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak je to rok, co sem koupil cinskeho multitula za 5USD (viz prispevek 239) a to sem si teda dovolil!  :lol2:

Byl sem mistnimi zaslouzilymi "leathermanisty" malem ukrizovan  :lol2:  (vtip)

No a rok se s rokem sesel, ja multitul vesele rok pouzival a cinan zije. Nosil jsem jej denne, pouzival tak, jak bych pouzival jakykoliv jiny nastroj od jakehokoliv vyrobce. Mozna nekdy i drasticteji, protoze u Leathermana za dvojku nebo trojku by mne mrzelo, kdybych ho pri nekterych cinnostech znicil. Tkaninove pouzdro teda vypada dost smutne a asi je pred koncem sve zivotnosti (coz mistni honorace spravne predpovedela), ale rok je furt slusna doba. Jinak teda vlastni cinan bez ztraty kyticky, je samozrejme osoupany, ale obava, ze se treba kombinacky po par zmacknutich cehokoliv, omackaji nebo znici, byla licha. Taktez tuhost celeho nastroje zustala nedotcena. Jednotlive bity nejsou omackane. 

Nepouzival jsem jej samozrejme denne, proto sem taky provadel "studii" s cinanem, zda jej budu fakt casto a nutne potrebovat, nez vyplaznu spoustu penez za Leathermana. Dneska uz vim, ze nevyplaznu. Verim, ze cinan jeste bude nejaky patek slouzit a i kdybych jej nakrasne rozlouskl, zase si za 5 USD koupim jineho.

Aktualne se mi ho fotit nechce, ale kdyby prece jen nahodou po tom nekdo prahl (nepredpokladam), staci rict.

Dekuji kolegove za nasmerovani, nakonec to prece jen je uzitecna a v nekterych situacich i dulezita pomucka  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastním Leatherman Charge TTI, Wave, Wingman a Micru..... A nejpoužívanější je stoprocentně Micra na klíčích :D

Tak nějak jsem k tomu taky dospěl, nic většího běžně netahám .....váhám mezi Microu, Style (nevím jestli je kombinace kleště, nůž) a nebo nějakým malým gerberem. Švýcarák na klíče taky dobrá volba, ale kleště se občas hodí. jak to máte Vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 5 týdnech...

Dovolím si představit 2 přírůstky do sbírky Leathermanů, oba již nevyráběné modely První, Fuse (vyráběný 2004-2012) je z roku 2006, s krabičkou i koženým pouzdrem a nebyl nikdy použitý! Bude jednou z ozdob sbírky...

post-3283-0-22156900-1528034065_thumb.jpg

post-3283-0-10214300-1528034077_thumb.jpg

post-3283-0-49668200-1528034084_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tohle je druhý sbírkový kousek. Sice s patinou a bez krabičky a pouzdra, zato vzácnější. PST byl úplně prvním modelem Leathermanu, vyráběným od podzimu 1983 do roku 2001. Jako první jsem kdysi sehnal právě kousek z roku 2001, později se mi podařilo sehnat kousek z raného období firmy, rok výroby 1984-86, zatím to neumím přesněji určit. Teď se mi podařilo získat další raritku - koncem 80. let začali mít o Leathermany zájem i Japonci a z nějakého důvodu Tim Leatherman svolil, aby se PST pro japonský trh vyráběly přímo v Japonsku. Nedělalo se to dlouho, jen pár let a japonské PST jsou relativně vzácné (i když tak málo jich zase není). Já teď získal kousek z roku 1988, ještě s pouze palcovým pravítkem na pouzdru, velkým nápisem "Leatherman" a malým "Leatherman Japan) u kořene čepele nože. Mám z něj radost a opět půjde o jednu z ozdob sbírky, i když jasně, kdyby byl ve stavu jako Fuse v předchozím příspěvku, byla by to jiná liga...

post-3283-0-35589400-1528034537_thumb.jpg

post-3283-0-45758700-1528034548_thumb.jpg

post-3283-0-55166200-1528034555_thumb.jpg

post-3283-0-45429000-1528034565_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

African - i tak se může chybka vloudit, reklamacím se vyhnout nedá, zčásti je to hromadná výroba, z velké části ruční práce a ne všechno se děje v přípravcích. Všimli jste si, jak na jednom ze strojů byl nápis "Charge..."? Vzhledem k tomu, že výrobce používá i spoustu starých strojů a i tenhle je ve fabrice taky už nejspíš pěkných pár let, zajímalo by mne, jestli slovo "Charge" na stroji nebylo inspirací pro pojmenování populární modelové řady...:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...