Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Takze prispejem aj ja sem troskou.

Nedavno som zatuzil byt ako superhrdina a kupit si myticky device s nazvom Leatherman. Podla legiend na nete som zistil, ze ich Tim Leatherman kuje niekde v srdci hviezdy v spolupraci s dwarfami ( ako Mjolnir ) alebo su vyrabane v krajine zvanej Wakanda. Pozeral som nieco za priaznivy dukat, co mi nevybere penazenku jak vysavac a presne 23.8.2018 som kupil Wingmana. Paradny device, ma to na zaciatok vsetko co potrebujem, klieste, nozik, srobovaky, noznice, otvarak na baliky, otvarak na pivo aaaaaa dnes po 2 dnoch som zistil, ze to ma aj hrdzu.....

 

Smutne som zistil, ze s Wingmanom som kupil aj hrdzu vedla ?zobaku? kliesti - dole pri cape ako sa otvaraju je hrdzava skvrna.

 

Kedze som kupoval v alza.cz a mam ich dva dni tak ich budem 100% vracat a chcem peniaze naspet.

 

Pozeram po Wave + s vymenitelnymi rezacmi dratov alebo Surge. Popripade moze byt aj nieco pouzivane, nemusi byt fungel new.....

 

@Ivan Lelak nevedel by si prosim poradit?

 

Ked tak SZ, dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

m4stic - je to opravdu koroze, zkoušel jsi to setřít nebo odstranit nějakým čistícím a konzervačním olejem? No, v každém případě, Wingman není špatný a svou práci jistě udělá, ale je to, jak píše kolega ve skupině na Facebooku, vstup do světa Leathermanu a mezi Leathermany tak trochu lowend. Nicméně i on má záruku na 25 let. Ale Wave je úplně jiná liga, nejprodávanější Leatherman všech dob, znatelně tužší a s lepšími nástroji. Je ale také dražší a pokud chceš vyměnitelné čelisti štípaček, určitě bude velký problém sehnat bazarový kousek, protože je to letošní novinka a u nás se začal prodávat nedávno. Surge se dělá dlouho a ojetin je dost, hledej, sám o žádné nevím, ale ve zmíněné FB skupině se občas objeví. Surge je fakt dělník na nejnáročnější použití, je ale větší a znatelně těžší než Wave nebo Wingman a pro někoho by mohla být hlavně hmotnost trochu problém. Nejlépe navštívit nějakého prodejce, Wave i Surge si osahat a pak začít shánět vítěze... Držím palce:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležité hlášení! Pozor na slanou vodu! Vzal jsem svůj Charge TTi u moře na ryby a pak jsem ho zapomněl umýt sladkou a osušit...no a je jak liška!

Dobře, tak né úplně jak liška, ale je to tam. Snad ještě pár let poslouží i lehce barevný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nickolas - multitooly je třeba po styku se slaným prostředím opláchnout a zase namazat a určitě bych ho předem pečlivě nakonzervoval. Třeba multinářaďový náramek Leatherman Tread je třeba pravidelně mýt a konzervovat, jinak během krátké doby nošení začnou spojovací prvky korodovat. Inu, i pot je agresivní. Když jsem to slyšel poprvé, říkal jsem si, že Leatherman by se měl učit od výrobců hodinek a kovových tahů, pak jsem si ale uvědomil, že ten náramek není jen módní doplněk, ale především multitool, který se z ruky sundá, musí šroubovat, utahovat a povolovat, přičemž je vystaven silám, které ho ohýbají a kroutí. Má třeba i 1/4" čtyřhran na oříšky a když při práci vezmeš náramek do ruky a použiješ jako páku, dostává dost zahulit. Takže to asi za stejnou cenu a stejně bytelně, nejde udělat i dostatečně korozivzdorně. U multitoolůjako Charge držení v ruce při práci nevadí, je to jen občas, ale když je prostředí agresivní jako u moře na rybách, asi tu lišku chytne. V každém případě díky za zkušenost:-)!

Mimochodem, Tread by mohl uspokojit i chronomagory, neprodává se jen jako náramek, ale i s hodinkami a pro spoustu jiných hodinek (i třeba IWC) na něj existují adaptéry...:-). Tread je metrický, palcový, nerezový i černý a v plné velikosti i tenčí verze...  

Teď jsem si uvědomil, že vlákno se jmenuje "Multifunkční kleště" a Leatherman Tread kleště nemá. Snad mne omluvíte, díky.

post-3283-0-01220600-1535367297_thumb.jpg

post-3283-0-20714100-1535367303_thumb.jpg

post-3283-0-13145000-1535367311_thumb.jpg

post-3283-0-56645800-1535367324_thumb.jpg

post-3283-0-28742100-1535367364_thumb.jpg

post-3283-0-24585600-1535367372_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je pravda, že mě to trochu zaskočilo, nečekal jsem to. Po příjezdu domů jsem ho prolil wédéčkem, že to zkusím očistit, ale letmé čištění výsledek nepřineslo, tak jsem ho jen otřel a nechal být. Nějaká ta preventivní konzervace mě (až teď) taky napdala, ale zase mít multitool permanentně mastný, nevím. Tomu ležení v kapsičce to asi vadit nebude, ale nedejbože při práci? Už tak jsem náchylný k úrazům... No ještě to zvážím, zatím v něm asi něco wédéčka zbylo a moře bude zase až za rok ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nicolas - můžeš to zkusit reklamovat a možná i uspěješ, docela bych řekl, že šance je dost vysoká. Já když používané multitooly občas čistím a konzervuji, tak je pocákám WDčkem celé a pak je na povrchu utřu. Jako mastné nevypadají, ale říkám si (nebo si to aspoň namlouvám), že nějaký mikrofilm na nich stále je. Ale na mořské vodě to vyzkoušené nemám, tak nevím. V každém případě je ale takhle nečistím často a když vezmu čas, který je mezitím držím v ruce, která se třeba málo, ale potí a stále na nich není ani náznak koroze, možná na tom něco bude-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reklamace nevím, zase tak strašné to asi není. Asi dovedu pochopit, že ta slaná voda je výrazně agresivnější než sladká. Ještě ho párkrát proleju a uvidím jak se to bude chovat dál...myslím že se to zhoršovat nebude. A se současným stavem dokážu žít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem koupil na blešáku tenhle stařičkej Leatherman. Podle stavu zažil středověk, mučení flexou a jiné demoliční derby. Přijde mi nějaký divný tvar nože, nevim jestli to není zlomený a přebroušený.

post-594-0-88915600-1535377027_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rmx - gratuluji, stal ses vlastníkem úplně prvního modelu, který začal Leatherman v roce 1983 vyrábět. Jmenuje se PST, čili Personal Survival Tool a vyráběl se do roku 2004. Tvůj je odhadem z let 1992-1995, čili cca 25 let starý. V roce 92, pokud se nepletu, začal dělat Leatherman tento tvar čepele a kromě palcového pravítka se objevilo i metrické. Od roku 1996 zase zmizel trademark, čili nápis "US REG TM 1325473". Přesnější rok by se dal určit podrobnějším zkoumáním, ale takto to snad stačí. Teoreticky bys mohl najít uvnitř pouzdra i vyražené čtyřčíslí (je v obou polovinách pouzdra), což je měsíc a rok výroby. Toto značení začal Leatherman používat ve 2. polovině 90. let a pokud ho tam nenajdeš, jde tedy o kus vyrobený v letech, jak jsem napsal.  

post-3283-0-60503600-1535379292_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rmx - není zač a naopak, já děkuji. Doposud je to můj nejstarší "datovaný" multitool, v tomto případě březen 1993, doposud nejstarší co vím, byl 95 nebo 96. Takže i já jsem chytřejší:-). Ta čepel je naprosto v pořádku. Jak píšeš, zaslouží si být ve vitríně jako veterán a významná součást legendy Leatherman, Tvé 2 Wave na to mají ještě dost času...:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj. Prosím poraďte, jak funguje teď v čr servis Leathermana? Chtěl bych dát do pořádku svoji PST II?

Hmje tady nějaké zastoupení, nebo jak to nyní funguje? Google mlčí. Děkuji

Petr Vosátka

Customer Service Technician

tel:

+420 731 413 354

e-mail:

reklamace@moris.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak psali ostatní, servis a reklamace zařizuje firma Moris. Pošli tam multitool s průvodním dopisem, co s ním chceš dělat a nezapomeň zmínit, zda chceš oservisovat a vrátit Tvůj multitool nebo (pokud je poškozený, má vůle apod.), tak vyměnit za nový. Standardně se tyhle věci (ano, i vůle) řeší jako reklamace výměnou za nový kus a pokud se zmíněný model už nedělá, dostaneš nástupnický model, v tomto případě by to mohl být Super Tool 300. Pokud chceš ale opravit svůj vlastní, dokáže to dovozce zařídit i když nevím, jestli v tom případě neposílají některé multitooly na servis do USA. Nepotřebuješ k tomu žádný doklad, ale pokud byl multitool koupený u autorizovaného prodejce a doklad máš, přidej ho k tomu. K žádnému běžnému prodejci to neposílej, jen do firmy Moris. Zatím jsem se nesetkal se situací, že by někdo posílal multitool na placený servis, což máš asi na mysli, vždy to bylo nakonec řešeno jako záruka. Já jednou posílal do reklamace nůžky Leatherman Raptor ale v dopisu jsem zmínil, že byly možná poškozeny mou vlastní vinou a v tom případě opravu zaplatím. A i tak jsem dostal zadarmo nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, mně tam měnili jeden článek v náramku. Zlomil jsem si pin, vlastní vinou. Super přístup, záruka bez stínu pochybnosti. A to jsem se nabízel, že ten dílek klidně zaplatím. Koupil jsem od nich teď už druhej náramek :-) tentokrát verzi Metric.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dřevo kam se podíváš... Dřevěné střenky mne napadly už kdysi, ale nesehnal jsem nožíře, který by to udělal jak chci já. Až si udělal dřevěné střenky kamarád, jednoduché, ale pěkné, ze dřeva afrického stromu Bubinga, které je opravdu hodně tvrdé a snad nejpevnější ze známých dřev, používá se i na odolné podlahy a díky své kresbě a akustickým vlastnostem i na hudební nástroje - kytary, bubny.... Tak jsem neodolal a dvoje si od něj koupil, druhé (ty jsou z mahagonu) na pokus, kdy bych chtěl do střenky vsadit i plíšek, který je v originálních hliníkových střenkách modelu Charge AL - mělo by to vypadat tak jako na poslední pěkné fotce, na rozdíl od těch mých mobilních, lepší udělám později. Ve skutečnosti to vypadá lépe než na fotkách, Leatherman už sice nevypadá jako dělník, ale spíš jako elegantní, až společenský pomocník. No, mám jich už skoro 50, tak si mohu dovolit tyhle experimenty:-).

post-3283-0-04415900-1538487863_thumb.jpg

post-3283-0-13555500-1538487870_thumb.jpg

post-3283-0-20368400-1538487875_thumb.jpg

post-3283-0-34075900-1538487882_thumb.jpg

post-3283-0-84993500-1538488001_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...