Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

chci se zeptat kolegy Ivana:Chtěl bych nějaký menší mt ale který má nůžky a kleště,asi nejlepší je charge,který jsem kdysi vlastnil ale zaujal mně i XE6.Bude určitě robustnější než vinox nebo wenger.Jaký je podle Tebe nejlepší MT od Leathermana?A mohu se zeptat, jaký máš názor na ten XE6,Rozhoduji se právě mezi těmito dvěma kusy.Vím že jsou každý jiný ale oba se mi líbí..děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cecil - bohužel Ti neumím objektivně odpovědět a ani říci svůj názor na Juice XE6, protože ho nemám. Mám ve sbírce Juice CS4, občas ho nosím a pravidelně sebou beru na západ, kde bych se mohl s větším multitoolem, popř. otvíratelným jednou rukou, dostat do konfliktu se zákonem. XE6 jsem vždy chtěl, protože je oproti CS4 více vybaven, ale pak jsem ho měl u kamaráda v ruce a musel jsem přiznat, že už je asi moc velký, resp. tlustý a nástroje, které bych využil, má CS4 také. Nicméně XE6 je výborný a určitě ho chci pořídit do sbírky. Srovnat modely Juice s Wengerem neumím, s Victorinoxem ano, protože mám v-noxů dost, i když je už skoro nenosím. Victorinox je multifunkční nůž, Leatherman Juice si hraje víc na nářadí, i když ho z něj dělají hlavně vynikající kleště a masivní křížový šroubovák, na který jde nasadit držák plochých bitů, což výrazně rozšiřuje nářaďové možnosti. Celkově mi Leatherma Juice přijde i masivnější a odolnější, to ale odpovídá více nářaďovému namáhání. Další prvky jsou, řekl bych víceméně srovnatelné s Victorinoxem a aby to nevypadalo, že jsem zaslepený fanda Leathermanu, musím konstatovat, že šídlo a otvírák, které jsou u Juice vylisované z plechu, se mi u Victorinoxu líbí víc.

 

Už vůbec neumím říct, jaký je NEJLEPŠÍ multitool od Leathermanu, nejlepší totiž neexistuje, to je hrozně subjektivní. Vím, že NEJPRODÁVANĚJŠÍ a tedy nejoblíbenější v historii Leathermanu je Wave, skvělý univerzální multitool s výborným poměrem možnosti/cena oproti ostatním. Není třeba tak sexy jako podobně vybavený Charge AL (dnes Charge Plus) nebo TTi, které jsou ale dražší. Třeba Surge je ještě masivnější a víc vybavený, je už ale velký, těžký a dražší. Takže Wave je fakt super a pokud by sis chtěl připlatit za trochu exkluzivity, tak doporučuji Charge Plus s hliníkovými nebo Charge TTi Plus s titanovými střenkami. A nebo jiný, který se Ti líbí, klidně i Juice XE6 - prostě se koukni na internet, porovnej nástroje a jejich velikost, hmotnost a velikost multitoolu, jakou u Tebe hraje roli jednoruční otvírání, co s multitoolem budeš dělat, kam ho sebou budeš nosit a rozhodni se. A pak se vydej někam do obchodu na fyzickou prohlídku a všechno bude třeba jinak...:-).

 

Mimochodem, ten s dřevěnými střenkami je Charge AL, u kterého jsem vyměnil střenky. Dnes má už skvělého nástupce Charge Plus, který má výměnné čelisti štípaček a zubatou čepel nože s páracím háčkem, což jsou věci, po kterých fandové hodně volali a osobně to považuji za výrazné vylepšení. Určitě spírku o model Plus doplním a pak se rozhodnu, na kterém z nich budou ty dřevěné střenky, protože ty vypadají fakt exkluzivně a dělají z multitoolu až takovou skoro formální oblekovou záležitost...

 

Dilema budou mít někteří lidé při volbě mezi Charge Plus a Charge TTi Plus. TTi má titanové střenky, které nepodléhají opotřebení, zapuštěné spojovací šrouby, čepel z prémiové oceli S30V a donedávna i navíc oproti AL párací háček na zubaté čepeli. Mínusem bylo pro mnohé uživatele zbytečné krimplovací vybrání v čelistech kleští, které navíc čelisti zeslabuje a omezuje úchop některých věcí. No a Charge Plus to řeší - nemá tohle vybrání, má párací hák na zubaté čepeli, stejně jako TTi už i výměnné čelisti štípaček. Ocel 154CM je sice méně prémiová, ale podle mne i lepší než S30V a tak je třeba se jen rozhodnout jakou roli hrají ty střenky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivane díky moc za širokou odpověd.Asi se znovu pustím do charge TTi.Mněl jsem jej a byl super a nebyl ani moc velký.I ten XE6 je fajn ale charge má více nářadí které využiju.Pak se pochlubím..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Jirko, netřeba závidět. Leathermanů mám dnes přes 50 a je to jen výsledek trpělivé mravenčí práce a samozřejmě i peněz, ale velkou většinu z nich bych obratem prodal za to, za co jsem je koupil a ceny starších modelů již rostou. Chybí mi snad jen jediný již nevyráběný model a pak samozřejmě spousta mutací, ale už to tak neprožívám, vloni přibyly do sbírky snad jen 2 nebo 3.

Ale abych jen nepsal, dnes jsem cvaknul  mobilem můj v současnosti hodně oblíbený Charge AL s dřevěnými střenkami z afrického stromu bubinga s nožíkem Deejo, s hodinkářským "tetováním", který jsem dostal k Vánocům. No a taky jedna pouštní fotka Skeletoolu CX z vánoční cesty na Blízký východ.. 

post-3283-0-80427700-1547210432_thumb.jpg

post-3283-0-12656600-1547210458_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi pěkná sbírka , měl jsem možnost nějaké Leathermany vyzkoušet (brácha je nadšenec do L..) - a prostě se nebojíte je použít na cokoli. Mít u sebe kleště nepotřebuji , ale takové nůžky na Mikře využivám dost často a malý šrubovák taky...

post-65831-0-89854800-1547226325_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

marnejeto - Micra je SKVĚLÁ a nosím ji denně na klíčích v podobném pouzdru.

 

No, když už jsme ve vlákně o multitoolech na hodinkářském fóru, tak jedna má oblíbená barevná stylizace - Coyote TAN...:-)

post-3283-0-28264300-1547399457_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Neprijde mi ze by tam neco chybelo. Do toho prostoru zapadne bud ocko,nebo klip. Kdyz ze svyho klip vyndam vypada stejne a nechrasti. Spis prasklo neco vevnitr. Hodil bych ho do servisu, meli by ho opravit zdarma, nakupni doklad netreba.

Upraveno uživatelem prischera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak koukám, že bohužel došlo ke změně

 

We have identified that you are visiting from the EU. We do not collect personally identifiable information from EU site visitors so at this time this program is not available.

 

Dřív bylo na stránkách, že žádný doklad není potřeba, stačí odnést nůž k AD a pod tím adresy AD všude po světe včetně ČR. Ať žije GDPR...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Vladar91: Mezera mezi mezistěnou křížáku a střenkou je OK, na TTi je to stejně - spíš mrkni na ten nýtek uvnitř korpusu (Tvůj první obrázek vpravo dole), jestli nepovolil ten ocásek a nebo nýtek, který šponuje pojistku. Kdyby byl problém v ose, rozjížděly by se do stran i střenky. Kontakty na tuzemský servis Leathermanů se opakovaně řešily v příslušném vlákně na knife.cz - mrkni rovnou tam. "Lifetime záruka" prý funguje i bez dokladu, akorát to o nějaký den dýl trvá, prý kvůli ověření legálnosti původu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...