Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

sibirnaya - což o to, já taky, ale dohromady by mi to utrhlo kapsu, multitool je po ruce vždycky, tady a teď. Jasně, na doma mám normální nářadí, které si na větší práce beru, je to komfortnější, ale když je třeba utáhnout jeden šroubek, radši vezmu multitool, prostě je po ruce. Tuhle jsem opravoval WC a než abych šel do garáže pro sikovky na povolení přívodní hadice, dal jsem to multitoolem. V zásadě, na doma a větší práce je lepší nářadí, mimo domov na improvizované opravy je multitool. Koneckonců, Tima Leathermana napadla myšlenka na multitool při dovolené v Evropě, kam se v 70. letech po studiích vydal se svou ženou na dovolenou. Půjčili si Fiat 600 a cestovali. Auto se jim furt sr.lo, ale on neměl žádné nářadí, jen zavírací nůž. A přitom to byly jen prkotiny. Po návratu začal přemýšlet nad multifunkčním nářadím do kapsy, které by ty práce zvládlo a vymyslel první multitool, Mr.Crunch, který se sice neujal, ale pak ho s kamarádem Steve Berlinerem upravili, byl skladnější, praktičtější, dostal název PST (Pocket Survival Tool) a odstartoval fenomenální úspěch Leathermanu. Mimochodem, Tim Leatherman si tu historickou cestu i se svou ženou nedávno zopakoval, i když jen částečně, při své cestě do Evropy.

post-3283-0-40740900-1561705180_thumb.jpg

post-3283-0-83294700-1561705190_thumb.jpg

post-3283-0-03641800-1561705208_thumb.jpg

post-3283-0-74190500-1561705224_thumb.jpg

post-3283-0-45905500-1561705235_thumb.jpg

post-3283-0-93437900-1561705240_thumb.jpg

post-3283-0-01122200-1561705251_thumb.jpg

post-3283-0-03987600-1561705256_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek124 - na fotce chybí všechny moje menší modely. Prckové jako Micra, celá řada Squirt nebo Style by zanikli úplně a Juice by taky nebyl vidět. Ten mám ale zatím jen jeden, je to takový můj sbírkový dluh, dělaly se různé modely v různých barvách a druhá, současná generace to samé..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vodařiny/plynu mám respekt, takže na to samozřejmě taky beru výhradně regulérní vercajk, stejně jako u prací kde nejde jen o jeden blbej šroubek. Ivan nám akorát s ohledem na téma vlákna taktně zamlčuje, že některé z Leathermanů taky pěkně hnusně tlačí/řežou/šmajdají - ale je fakt že při jeho "přelétavém" koníčku+práci bývá i nepohodlný kapesní vercajk v kapse 1000x užitečnější, než kontejner ergonomicky a materiálově dokonalého nářadí v hangáru  :speak_cool:  

 

Multitool a nebo malé sikovky jsou obecně super v situacích, kdy technicky založeného chlapa vyloženě uráží něco plandajícího/bimbajícího/povoleného/nachystaného na upadnutí, přičemž samotná cesta pro "echt nářadí" by zabrala řádově víc času/peněz, než prosté sáhnutí do kapsy a zamachrování šikovným udělátkem. Pro lemry (čímž nemíním Xenomorfa ani J.R.!) co budou radši brblat a nechají si dvířka, věšák, lustr nebo paroží spadnout na palici tyhle hračky pochopitelně nic neřeší  ;)

 

Ad Juice: Mě se z té nové generace Juice s vykastrovanou čepelkou vždycky zvedá kufr, protože mi připomíná jak k morálnímu úpadku naší (kdysi neporazitelné) západní civilizace stačila partička vyšinutých ručníkářů se švýcaráčkama, v kombinaci s infekcí státní správy, legislativy a médií absolventy různých "Fakult Smažených Sýrů", indoktrinovaných SJW pavědou o tom jak "všechny lidské bytosti jsou ze své podstaty dobré, zatímco vymýtitelné zlo představují zbraně, drogy a fašisti/pedofilové/homofobové/antisemité nesouhlasící s touto sluníčkovou tezí"...  :shit:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cyril - Wave je nejprodávanějším modelem Leathermanu všech dob, tohle je původní verze, pak byla další a nyní je Wave Plus. Tuhle původní jsem dlouho sháněl v co nejlepším stavu, nakonec se podařilo, druhou generaci mám taky a na tu poslední nespěchám, její sbírkový potenciál je zatím minimální a na práci mám jiné...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,nevíte kde by dal koupit tenhle surge v úpravě silver/blackhttps://www.leatherman.cz/produkty/multitooly/leatherman-surge-r-blacksilver/ ,u nás ( v Česku ) a v okolí se tváří vyprodaně,možná by to šlo z USA,tam je trochu potíž že neposilaji.Máte někdo zkušenost se službou nákupu z USA,něco jako tohle:shipexus.cz,případně jiný typ? Diky

post-28653-0-72452300-1562582878_thumb.png

Upraveno uživatelem Radek.VV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek - gratuluji. Surge mi hodně pomáhá, ale už ho u sebe, resp. na opasku nosím minimálně, je to fakt macek. A navíc na denní nošení pro mne zbytečně vybavený, takže ho vozím hlavně na cestách na motorce nebo obytným autem, to je vždy někde po ruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mým denním společníkem le teď letošní novinka, Leatherman Free P2, popř. P4. Vypadá to na opravdu povedené modely a to se u Leathermanů pustili i na trochu neprobádanou půdu a v řadě Free přichází na trh další modely, T2 a T4. Jsou to totiž typické multitooly, ale BEZ KLEŠTÍ! Tím to může vypadat, že budou konkurenty švýcarských armádních nožů Victorinox, ale není tomu tak, opravdu jde o multitooly, tedy kapesní multifunkční nářadí, se všemi nástroji na pojistkách, což Victorinox nemá a i to svědčí o možnosti těžšího nasazení než u švýcarských nožů. Mně se osobně víc líbí T4 s pinzetou, skvělými nůžkami, pilníkem a klipem, ale protože by mi chyběly kleště, třeba menší, bude skvělým doplňkem třeba k modelu Skeletool. A bude super i pro majitele Signalu, Mutu či dalších modelů, sice s kleštěmi, ale bez nůžek, popř. pilníku, popř. s jen kombinovanou čepelí. T4 určitě brzy obohatí mou kolekci, dnes již více než 50 Leathermanů. 

post-3283-0-12551800-1563268950_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, nějaký plast tam je, nevím jak moc tvoří nosnou část konstrukce, až ho budu mít, uvidím. Ale v naší FB skupině je Roman Bureš, spolupracující s dovozcem mj. na testech a recenzích, ale objektivní, známe se osobně, ten T4 nedávno testoval a je to naprosto v pohodě. Mimochodem, označení "Heavy Duty" mají třeba Surge nebo Super Tool 300, tohle je 9 cm dlouhý a 120 g vážící multitoolek, který má ale dost nástrojů společných s letošní novinkou. Free P2 a P4, které mají taky tyhle střenky a trochu těch plastů, dokonce i gumové silentbloky a magnetickou fixaci nástrojů, tak chtěl Roman otestovat T4, jestli se s ním dá zabrat stejně jako s P2/P4. A dá, dokonce v testu zmínil, ať si to lidi nejdřív osahají a pak hodnotí, podle něj je T4 plnohodnotný multitool bez kleští, schopný stejného nasazení. Věřím mu, ale jak jsem psal,  uvidím až ho budu mít. Délka ostří je daná konstrukcí a systémem pojistky a magnetické architektury, ostří je dlouhé 5,6 cm, délka celého multitoolu je 9,3 cm, je tedy velikostí srovnatelný s malými Victorinoxy, Leatherman ho zařadil mezi "kapesní nástroje", tedy žádné Heavy Duty, nicméně jak jsem psal, šroubováky a nůžky jsou shodné s Free P2/P4 a dá se s nimi zacházet úplně stejně. Jak jsem psal, podle mne ideální doplněk k beznůžkovým a bezpilníkovým větším multitoolům s kleštěmi. Mimochodem, ty střenky vůbec levně nevypadají, právě naopak, stejné mám na Free P2 i P4. Fotka klame, ale naopak je vzhled až lehce exkluzivní, někde na to mrkni osobně. A kromě toho se to výborně drží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandicoot - no, je to droga. Asi bys to měl sjednotit, Victorinox nebo Leatherman...:-). Já měl takové 3 éry, začínal jsem s Victorinoxem, první jsem měl ještě za socíku, někdo mi ho přivezl. Až cca v roce 2000, to už jsem jezdil turistiku na motorce a přidal se k partě, která nosila Leathermany, jsem si koupil Super Tool. Vydržel mi 8 let a někdo mi ho ukradl. Řekl jsem si, že jsem ho stejně na opravy motorky moc nepoužíval a vrátil se v Victorinoxu, myslím tím multifunkční armádní nože. Postupně jsem si udělal kolekci 3 kousků, velký 111 mm, střední 91 mm a tenoučký 91 mm Waiter. Takhle mi to vydrželo dalších mnoho let, než jsem začal postrádat pořádný multitool, vyhrál to Leatherman Surge. Pak jsem si z nostalgie sehnal starší Super Tool, ten co mi ukradli no a pak se to nějak rozjelo. Někteří lidé říkají, že své Leathermany milují. Já to neříkám, protože jich mám přes 50 a zase tak promiskuitní nejsem. Mám rád všechny, některé víc, jiné míň, některé používám víc a jiné míň, spousta jich je ve sbírce a nepoužívám je. Od jara u sebe nosím právě Free P2 nebo Free P4, je to u Leathermanů taková konstrukční revoluce, zatím to vypadá, že se fakt povedly, i když mám i výhrady. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se chová leatherman při reklamaci dvouměsíčního nože, kde od novoty byl vyosený piknik a teď mi praskly nůžky (jedna se o wave +)

Byl jsem prekvapen, že kvalita šla dolů, měl jsem původního wave od roku 2007, tak jsem koupil novou řadu s vymenitelnymi čelistmi kleští a najednou tolik překvapení. Mám ho už daný na reklamaci, tak doufam že mi pošlou nový kus ve kvalitě 1A. Pro mě horší varianta, že jen vymění a vycentrují postižené díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nikdy aby mě nenapadlo, že coby majitel jednoho většího multitoolu Victorinox Swiss Tool Spirit a menšího na klíčích Leatherman micra polezu na hodinkovým fóru denně do vlákna očumovat další.

Mam taky několik let Swiss Tool Spirit. Dokoupil jsem nedávno velkého Leathermana. Prvního jsme vrátil tři minuty po koupi (nešel zavřít nůž). Druhého mám a vždycky kdyt ho vezmu do ruky, tak vzpomínám na zpracování Swiss toolu. A nedávno jsem ho odněkud vezl s otevřeným nožem, protože jsem prostě nezvládl zavřít kvůli pojistce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...