Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, Hugo666 napsal:

Konečně nářadí kde je i vývrtka 

Jj, sice nejsem vínař, ale tak nějak podvědomě mi na MT vývrtka chybí. Pořídil jsem vinox spirit a asi jenom vývrtka s paratkem chybí k dokonalosti. Naštěstí se dají dokoupit 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nosím vinox handyman a ruike l51. Ruike nemá párátko, ale zase má super pinzetu. Třeba na klíšťata prima. V práci používám už asi 15 let gerber. Model nevím, něco jako MP 600. Je to taková plechařina, ale vydrží neskutečně moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla tu řeč o vývrtce. Americký Leatherman má v současné nabídce s vývrtkou jedině modely Juice. V munulosti to byl i model Free, piknikový speciál, dnes je to poměrně vzácný kousek s investičním potenciálem.

Rád bych se pochlubil jednou pro mne významnou událostí. V září jsem měl kulaté narozky a nevěděl, že kamarád, fanda Leathermanů, napsal majiteli společnosti Leatherman, zda by bylo možné, kdyby poslal do Ameriky multitool, on ho podepsal a poslal zpět. Když se Tim Leatherman dozvěděl, pro koho by to mělo být, vzal si to za své a ať mu kamarád nic neposílá, že mi podepsaný multitool pošle jako dárek sám. Multitool se pak několikrát otočil mezi USA a Evropou, ale minulý týden konečně přistál jako obrovské narozeninové překvapení na mém stole. Uvnitř balíčku byl černý Leatherman Wave s vyjiskřeným přáním Tima Leathermana, papírová gratulace a Tim přiložil i osobní vizitku. Takže jsem neváhal a poděkoval mu za dárek, který pro mne má i osobní, sběratelskou a hlavně velkou emotivní hodnotu. Tim obratem odpověděl v poměrně dlouhém mailu, kde mj. vzpomíná na svou levnou cestu po Evropě, kterou po studiích, v roce 1975 absolvoval se svou manželkou a kde se díky poruchovému Fiatu 600 z půjčovny a malému nožíku v kapse zrodila v jeho hlavě myšlenka na MULTITOOL. Vzpomíná i, že byly tehdy i v Československu a těší se, že se sem ještě někdy vrátí a setká se nejen se mnou, ale i svými příznivci. No tak uvidíme, v každém se Tim Leatherman opět ukázal jako skvělý, skromný člověk, který si svých příznivců opravdu váží. 

T_Leath-w_-Fiat-CC.jpg

LeathermanDifference_TimChau.jpg

Tim-Chau-Vienna-2010-DSC04314-700x475.jpg

140385900_1609318839252465_811283375375839178_n.jpg

140379532_1609318872585795_3005101622598350224_n.jpg

140631977_1609318959252453_4081339474386970179_n.jpg

141007373_1609318999252449_4179798583606326396_n.jpg

FB_IMG_1526046163449.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, runner napsal:

Co dodat, paráda! Můj vinox se líbí i mojí drahé 1/2, takže ji taky něco pořídím. A vzhledem k tomu, že vinox je sice super, ale ať nemáme to samé, tak jí najdu nějaký ten Leatherman:)

Výběr Leathermanů je široký a vybere si každý, i něžné pohlaví. Pokud máš od Victorinoxu klasický multitool s kleštěmi a paní se líbí, tak věřím, že u Leathermanu existuje model, který se jí bude líbit i vyhovovat víc. Pokud máš ale klasický "armádní" nářaďový nůž s červenými střenkami a paní se líbí, tak nevím, jestli se bude paní líbit něco od Leathermanu. Hovořím i o vlastní zkušenosti, moje Dáša by klasický multitool nechtěla a má své 2 nářaďové Vnoxy s červenými střenkami, jeden velký na naše dovolené a jeden malinký, spíš kosmetický. Pak ještě nosí Vnoxovou kosmetickou "kreditní kartu". Skutečné nářadí, jaké má Leatherman, je prý moje parketa a svým způsobem má pravdu. Dáša i ostatní ženy v naší rodině ale nosí Leatherman Micra - klíčenka s víceméně kosmetickou výbavou, ale jsou tam i šroubováčky atd. a zvládne toho opravdu dost. A záruka je stejně jako na jiné Leathermany 25 let! V podobné velikosti je i řada Style, ten se už dělá i ve variantě s kleštičkami i nůžkami a podobně velká a dobře vybavená je řada Squirt. Všechny patří u Leathermanu do kategorie Keychain, bez některého z nich nevycházím já ani dost dívek a žen v mém okolí, které tím byly obdarovány a opravdu si zvykly tyhle prcky používat, snad neznám fakt žádnou, která by to pravidelně nenosila.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2021 v 8:38, Ivan Lelák napsal:

Výběr Leathermanů je široký a vybere si každý, i něžné pohlaví. Pokud máš od Victorinoxu klasický multitool s kleštěmi a paní se líbí, tak věřím, že u Leathermanu existuje model, který se jí bude líbit i vyhovovat víc. Pokud máš ale klasický "armádní" nářaďový nůž s červenými střenkami a paní se líbí, tak nevím, jestli se bude paní líbit něco od Leathermanu. Hovořím i o vlastní zkušenosti, moje Dáša by klasický multitool nechtěla a má své 2 nářaďové Vnoxy s červenými střenkami, jeden velký na naše dovolené a jeden malinký, spíš kosmetický. Pak ještě nosí Vnoxovou kosmetickou "kreditní kartu". Skutečné nářadí, jaké má Leatherman, je prý moje parketa a svým způsobem má pravdu. Dáša i ostatní ženy v naší rodině ale nosí Leatherman Micra - klíčenka s víceméně kosmetickou výbavou, ale jsou tam i šroubováčky atd. a zvládne toho opravdu dost. A záruka je stejně jako na jiné Leathermany 25 let! V podobné velikosti je i řada Style, ten se už dělá i ve variantě s kleštičkami i nůžkami a podobně velká a dobře vybavená je řada Squirt. Všechny patří u Leathermanu do kategorie Keychain, bez některého z nich nevycházím já ani dost dívek a žen v mém okolí, které tím byly obdarovány a opravdu si zvykly tyhle prcky používat, snad neznám fakt žádnou, která by to pravidelně nenosila.

Já mám spirita. Jí se líbí signal (karabina) a pak mě napadly ty modely juice (cs4 nebo zmiňovaný xe6). Škoda, že už se nevyrábí. Přijdou mi tak akorát. Už je poptávám, ale nějak si nemyslím, že by se jich někdo chtěl zbavit. S těma prckama na klíče by mě poslala do pryč:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Harwey napsal:

Ivan, super pribeh:)

Som dokupil babam do kuchyne malu hracku

 

Díky. Micra se samozřejmě hodí každému a zejména něžnému pohlaví do kuchyně, jen se pak nesmíš divit co Ti předloží k jídlu..:-). Ani já bez Micry nikdy nevycházím, mám ji natrvalo v koženém minipouzdérku na klíčích. A všechny mé holky ji mají také a nešetří chválou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůžu si jen nechat dávat multitooly od přátel, tak jsem si zase jeden koupil, Leatherman Charge Plus G10 Red. Řada Charge měla před pár lety několik modelů (TTi, AL, ALX), pak přišla verze Plus s výměnnými břity štípaček. Nejdřív byly jen dvě varianty, Charge Plus a Charge Plus TTi, pak se objevila třeba designová verze Forrest Camo, což bylo černé provedení s maskáčovými střenkami. Už od doby, kdy jsem před pár lety na Charge AL namontoval dřevěné střenky, které jsou příjemné a hřejí jsem si říkal, že by byl prima i model s plastovými střenkami. Leatherman toto přání vyslyšel v modelu Charge Plus G10, kde G10 je druh plastu použitý na střenky a dělá ho zatím ve třech barvách - Red, Orange a Earth. Já zvolil variantu Red, protože Orange má každý a Earth bych našel jen ve sněhu, navíc je celá konstrukce černěná a já mám radši nerezové provedení. Fotil jsem doma mobilem, takže nic moc a z fotek to vypadá, jako bych měl i Orange verzi. Charge Plus G10 je podle mne nejlepší Charge co kdy byl. Jasně, nemá prémiové titanové střenky jako TTi, ale plast. A ten při poklepu i plastově zní. Na druhou stranu není hladký, pěkně se drží, v zimě nestudí a opravdu se ve tmě dobře hledá. Ale to není vše. G10 si vzal od TTi jeho přednosti - prémiovou ocel čepele S30V a párací háček na zubaté čepeli. A zbavil se toho, co většina lidí považuje u TTi za mínus, tedy krimplovací vybrání v kleštích, které zeslabuje čelisti a někdy zhoršuje úchop předmětu. Zbytek je stejný jako u každého jiného Charge Plus - klasické kombinačky (= vroubkovaná čelist, maticový klíč, již zmíněné štípací kleště s výměnnými čelistmi), bitholder (v ceně je i platíčko s bity), miniholder s otočným mikrošroubovákem, zubatá čepel (zde se zmíněným páracím háčkem), hladká čepel (zde z materiálu S30V), pilka na dřevo, pilka na železo, pilník běžný i diamantový, otvírák na láhve i konzervy, nůžky, megašroubovák křížený s páčidlem, krimplovací kleště, břit na odizolování kabelů, štípací kleště na tvrdé dráty, utajené výsuvné závěsné očko (v sadě je i klip a alternativní očko) a pravítko v cm i palcích. Všechny nástroje pochopitelně jištěné. Snad jsem na něco nezapomněl. Tak, jako je Wave historicky nejprodávanější multitool Leathermanu díky kombinaci ceny, totální univerzálnosti a příjemné nositelnosti, tak je Charge Plus sice dražší, ale ještě totálněji univerzální. Pro fajnšmekry a milovníky exkluzivity zůstane volbou asi TTi, ale Charge Plus G10 je z hlediska praktického využití ještě lepší. A i když jsou z plastu, střenky vypadají opravdu pěkně. 

 

146267229_1619306618253687_8756049598777670236_n.jpg

145785843_1619306701587012_6434389348715024759_o.jpg

146105624_1619306644920351_2494166260457582015_n.jpg

145757889_1619306734920342_1658463060823861498_n.jpg

146153333_1619306768253672_9020143127706696985_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, bandicoot napsal:

Docela koukám, že G10 dali na takhle prestižní model.

Dá se to tak říci. Rozdíl je jen v náhradě titanu za plast, zbytek zůstává. A chybí krimplovací vybrání, ale to není prestižní prvek. Navíc, rozdíl mezi doporučenými cenami je jen 400,- (6590,- = TTi, 6190,- = G10) a je otázka, kdo dá čemu přednost. Já, pokud bych to chtěl mít na práci a nekoukal na prestiž, zvolím G10 bez krimplovacího vybrání, které mi u TTi občas vadilo. Pokud bych to chtěl na příležitostnou práci a uvítal bych prestižní titan, půjdu do TTi, 400,- rozdíl je minimum. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...