Přejít na obsah

Hodinky a fauna


Pavel K.

Doporučené příspěvky

před 59 minutami, martar napsal:

Trocha exotiky - s obojím se tedy už v Česku nějakou dobu lze setkat, ale pořád je to nevšední zázitek :)

Ty samé 2x ( Křižáky ) jsme měli na rajčatech , jedna byla fakt dost velká a druhá podstatně menší.. Podívaná hezká, ale odnesli jsme je pryč, neb nikdo netrhal zrající rajčata :) 

 

Upraveno uživatelem semi001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 402
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Je fakt, že jsem někde četl, že spolu se zàpřednicí, stepníkem, vodouchem a snad i slíďàkem patří k pavoukům schopným prokousnout lidskou kůži. Zvážil jsem pro i proti, děti poučil a nechal tyhle krasavce na zahradě. Na rozdíl od klasických křižáků, kteří se už několikátý rok nekontrolovaně množí a dost prudí se sítěma ve dveřích, oknech, pod pergolou a mezi stromy je tu agriopek vždycky jen pár a nijak nepřekáží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednu dobu (než přišly děti) jsem toho měl doma fakt spoustu a naučilo mě to jednu věc. Pavouk, narozdíl třeba od hada, kouše jen ve výjimečných případech. Běhaly mi po rukách i takové potvory jako Poecilotherie a nikdy mi žádnej pavouk neublížil narozdíl třeba od toho zmiňovaného hada 🙂 tím to nechci bagatelizovat, to riziko tady je a není malé. Jen se těch malých tvorečků trochu zastat. Doma jsem už všechny naučil, že pavouky ze zásady nikdy nezabíjíme, ale vyneseme ven na rohožku když už.

20170506_143237-2016x1512.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dobře, s Agriopkou nejsem zajímavej, maj ji všichni (a kdo ne, ten má ještě většího a chlupatějšího pavouka, že :)). Tak zkusime něco jinýho. Na ruce Prometheus Piranha a defektní vrtulník Aeshna cyanea. Pravé horní křídlo nedovyvinuté, netuším jestli vývojová vada, nějak přerušenej proces rovnání křidel nebo nedokonalá regenerace. Lítalo, ale ne moc elegantně.

sidlo1.jpg.242e29678c8eee5fc88ef358c8d6bc5c.jpg

sidlo2.jpg.baec3c5471a952a6eb9494fd46b2cba4.jpg

sidlo3.jpg.7a571300cca036c9a9c59c041eb7925f.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, martar napsal:

No dobře, s Agriopkou nejsem zajímavej, maj ji všichni (a kdo ne, ten má ještě většího a chlupatějšího pavouka, že :)). Tak zkusime něco jinýho. Na ruce Prometheus Piranha a defektní vrtulník Aeshna cyanea. Pravé horní křídlo nedovyvinuté, netuším jestli vývojová vada, nějak přerušenej proces rovnání křidel nebo nedokonalá regenerace. Lítalo, ale ne moc elegantně.

Moc hezké fotky, ale čekal bych že na focení bzučivého hmyzu vytáhneš crvrčka.
(tím myslím Vulcain Cricket)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Borisslos napsal:

Chlapi, ti žlutí pavouci žijou všude u nás? Mám na zahradě plno levandule, tak jestli ho tam mám zkusit hledat taky.

Je to nepůvodní druh, který se ale přirozenou cestou šiří z jihu, nejprve do teplejšich oblastí (Jižní Morava, Berounsko, Polabí) a v posledním teplém desetiletí na celé území ČR (pochopitelně jen na klimaticky vhodná stanoviště). Neni vázán jen na levanduli - ale vyhovují mu jak mista, kam se levandule sází (slunci exponované sušší zahony či skalky), tak množstvi hmyzu, které kvetoucí levandule láká.

před 2 hodinami, Vit napsal:

Moc hezké fotky, ale čekal bych že na focení bzučivého hmyzu vytáhneš crvrčka.
(tím myslím Vulcain Cricket)

:) Crickety v bance, na ruce Prometheus. Šídlo vydrželo pózovat jen chvilku pro pár záběrů (a rychlé prozkoumání lupou mými dcerkami), nez zase odfrčelo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...