Přejít na obsah

Nahradni dily pro kalibry Prim


Doporučené příspěvky

Hledal jsem prislusne vlakno a nenalezl. Pokud tu ale nekde je, tak me prosim nekamenujte, dejte sem link a tohle vlakno lze zrusit.

Kazdopadne zacina se mi doma hromadit vetsi mnozstvi aukrosrotu, povetsinou strojky celkem v OK stavu, az na vyjimky, ale vykanibalizovane kvuli dilum.

Nektere by staly za to je dat do kupy a znovu rozchodit. Ovsem musel bych sehnat prislusne dily a to at googlim, jak googlim, se mi nepodarilo najit, kde by se daly koupit.

Poradite nekdo? Vyrabi se vubec? Co Elton, kdyz jim napisu, budou se ti lakomecci se mnou vubec bavit, nebo me rovnou poslou tam, kam slunce nesviti?

 

Aktualne poptavam:

- Pruziny pro kalibry 66/68 (v libovolnem mnozstvi)

- Pruziny pro kalibry 69 (aktualne potrebuju nejmene jednu, ale vzal bych jich klidne pet)

- Kryci kameny (vzal bych klidne i cele lozisko, pokud to jinak nejde, ale vetsinou se setkavam s tim, ze kryci kameny maji v sobe vytlucene dulky, jinak je lozisko OK)

- Kompletky (setrvacky), vzal bych par kousku i tech starsich, dvouramennych. Sice je ted na nic nepotrebuju, ale drive, ci pozdeji se mi nejaky ten stroj s touhle variantou do ruky dostane

- Hridele setrvacek

- Vlasky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam sem jim to prave kompletne vykoupil. Kazdopadne pero tam maj i s perovnikem jenom jedno a zrovna takovy, ktery nepotrebuju...

 

EDIT: Respektive sem jim to tam vykoupil (ackoliv zmeny na webu jeste nejsou videt, patrne cekaji, az jim dorazi platba) jeste predtim, nezli jsem zalozil tohle vlakno.

Upraveno uživatelem JeromeHeretic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas se objeví na aukru za rozumný peníz konvolut vraků primek nebo jenom částečně funkčních strojků. Sam jsem jich pár nakoupil a používám jako zásobárnu dílů, nebo když mi chybí strojek, tak si nějaký zprovozním. Samotné díly - jestli něco nemá parexo.

 

Konvoluty prave kupuju. A mam z toho doma vybrakovanou hromadu srotu, ze ktere by se daly postavit funkcni stroje, kdyby byly dily....

Parexo me pekne to... jednak svyma uzasnyma strankama, ktere jsou jeste o pulku debilnejsi, nezli byly ty stranky, co sem na ne koukal pred mesicem a jednak tim,

ze jsou prilis sexy na to, aby resili objednavky mensi, nezli 500Kc. Coz tedy neni az takovy problem, clovek si pocka, az se mu to nakupi a pak koupi naraz,

ale prehlednost tech stranek, navic pulka veci se da najit jenom v tom nemecky psanem katalogu a u techto soucastek clovek nema ani sajna, kolik za to vlastne soudruzi z parexa budou chtit.

Ale koukam, ze v tom nemeckem katalogu nejake pruziny v nabidce maji. Sice nemcine rozumim jak koza petrzeli, ale tech par terminu si prelozim. Teda... mozna.

Jak poznam, ktere pero ma takovou tu kluznou koncovku, jako je potreba do 69ky a ktere ma normalne zpetny hacek, jako je do 66/68, to fakt netusim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolezl jsem svojí zásobárnu náhradních dílů a asi jsem našel rozdíl. Pérovníky do kalibru 66/68 jsou celé v bílém kovu a pérovníky s prokluzem do automatu jsou ze spodní strany a po obvodu ve zlatém kovu a jen horní strana je v bílém kovu. Může to být možná náhoda, ale kontroloval jsem tři strojky se samonátahem a pět s mechanickým nátahem a všechny vykazovaly stejné složení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prolezl jsem svojí zásobárnu náhradních dílů a asi jsem našel rozdíl. Pérovníky do kalibru 66/68 jsou celé v bílém kovu a pérovníky s prokluzem do automatu jsou ze spodní strany a po obvodu ve zlatém kovu a jen horní strana je v bílém kovu. Může to být možná náhoda, ale kontroloval jsem tři strojky se samonátahem a pět s mechanickým nátahem a všechny vykazovaly stejné složení.

 

Prave ze to neni nahoda. Ten perovnik z 96 ma zevnitr hladkou stenu, nema tam ten hacek. To je prave kvuli tomu prokluzu, kterej automaty musi mit. Dalsi vec, pokud si dobre pamatuju, je, ze perovniky 69 se oteviraji na druhe strane, nezli 66/68. Dalsi vec je, ze i ta hridel je trochu jina. Ted nevim, jestli je u 96 stred tlustsi, nebo tenci, kazdopadne nejsou kompatibilni. Nejsem si jistej, jestli nejsou i rozdilne tlusty, to jsem, priznam se, nezkoumal.

 

EDIT: Jo... a rekl bych, ze pro tu 96 ten zluty kov tela perovniku bude bronz, prave proto, ze bronz je dobra na kluzna loziska. Ocel by se zadirala, hoblovala, svinila, atd., zkratka by to v kratsim case chtelo drhnout. Kdyz se pouzije lestena bronz, je to perfektne oteruvzdorne, tudiz to teoreticky funguje na veky veku, pokud se tam nedostane sajrajt.

Upraveno uživatelem JeromeHeretic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, pamatuju si to spravne, oteviraji se na opacne stran, tj. na strane, kde neni ozubeni, zatimco u neautomatovych perovniku je viko na strane ozubeni.

Tady je to na fotkach hezky videt: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/40363-sborka-kal96-step-by-step/

Upraveno uživatelem JeromeHeretic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si budu muset ujasnit, co mysli v nabidce Parexa tim:

Číslo Název Cena

011124 Pero hodinkové nerez 41.00

011140 Setrvačka úplná 58.00

011141 Hřídel setrvačkay 16.00

011143 Vlásek kompletky 21.00

011202 Kámen krycí 10.00

Podle vysvetlivek:

011xxx Náhradní díly na již nevyráběné hodinky

 

Docela bych rekl, ze je rec o Primkach... ale cert vi. Asi jim napisu, co tim vlastne mysli. Taky "Pero hodinkove nerez" - z toho vubec netusim, zda je rec o peru do 6X, nebo 96...

 

Pokud je rec o dilech do primek, tak mi to nejak zavratne drahe neprijde.

Investovat rekneme... hm. 58+41+2*10=119 Kc za uvedeni kalibru do perfektniho stavu mi neprijde nijak drasticke (jakkoliv chapu, ze za ty prachy taky muzu na aukru koupit primky dvoje... ale s totalne oslizlym cifernikem a novej nesezenu, ale koupit trebas srot s dobrym cifernikem a rozchodit v nem pochroumanej kalibr, to IMHO uz za tu stovku stoji)

 

Chose - k tem perovnikum, to by bylo fajn, pokud bys je nasel. O vsechny te obrat nebudu chtit, ale kdybys jich mohl postradat trebas 5 kusu, budu rad. Pokud za to nebudes chtit moji ledvinu, urcite se nejak dohodnem :-)

Upraveno uživatelem JeromeHeretic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si budu muset ujasnit, co mysli v nabidce Parexa tim:

Číslo Název Cena

011124 Pero hodinkové nerez 41.00

011140 Setrvačka úplná 58.00

011141 Hřídel setrvačkay 16.00

011143 Vlásek kompletky 21.00

011202 Kámen krycí 10.00

Podle vysvetlivek:

011xxx Náhradní díly na již nevyráběné hodinky

 

Docela bych rekl, ze je rec o Primkach... ale cert vi. Asi jim napisu, co tim vlastne mysli. Taky "Pero hodinkove nerez" - z toho vubec netusim, zda je rec o peru do 6X, nebo 96...

 

Pokud je rec o dilech do primek, tak mi to nejak zavratne drahe neprijde.

Investovat rekneme... hm. 58+41+2*10=119 Kc za uvedeni kalibru do perfektniho stavu mi neprijde nijak drasticke (jakkoliv chapu, ze za ty prachy taky muzu na aukru koupit primky dvoje... ale s totalne oslizlym cifernikem a novej nesezenu, ale koupit trebas srot s dobrym cifernikem a rozchodit v nem pochroumanej kalibr, to IMHO uz za tu stovku stoji)

 

Chose - k tem perovnikum, to by bylo fajn, pokud bys je nasel. O vsechny te obrat nebudu chtit, ale kdybys jich mohl postradat trebas 5 kusu, budu rad. Pokud za to nebudes chtit moji ledvinu, urcite se nejak dohodnem :-)

Kecám.Našel jsem jich 25.A nějakou záhadou u nich bylo několik setr.hřídelí na první PRIM ,to je s osazením na nanejtování ,to už je šuplíková rarita.Mám v tom celkem binec,nikdy jsem nešeřil jakej to je kalibr,rozhodil jsem hodinky a novou součástku jsem našel v krabičkách pruběžně doplnovaných.Tak mi dej vědět.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
před 10 hodinami, chosé 24 napsal:

Pozoruhodný je ,že jsem to psal v r. 2012 ,primární upozornění,že ty setrv. hřídele jsou na SPARTAK...dobelhal jsem se do krámu pro 3 kousky,dám na AUKRO,at má někdo radost.

Moc tě nechápu, reagoval jsi včera 03.19 na svůj post v roce 2012.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 8. 2012 v 22:46, Chosé24 napsal:
V 7. 8. 2012 v 12:08, JeromeHeretic napsal:

Ja si budu muset ujasnit, co mysli v nabidce Parexa tim:

Číslo Název Cena

011124 Pero hodinkové nerez 41.00

011140 Setrvačka úplná 58.00

011141 Hřídel setrvačkay 16.00

011143 Vlásek kompletky 21.00

011202 Kámen krycí 10.00

 

Podle vysvetlivek:

011xxx Náhradní díly na již nevyráběné hodinky

 

Docela bych rekl, ze je rec o Primkach... ale cert vi. Asi jim napisu, co tim vlastne mysli. Taky "Pero hodinkove nerez" - z toho vubec netusim, zda je rec o peru do 6X, nebo 96...

 

Pokud je rec o dilech do primek, tak mi to nejak zavratne drahe neprijde.

Investovat rekneme... hm. 58+41+2*10=119 Kc za uvedeni kalibru do perfektniho stavu mi neprijde nijak drasticke (jakkoliv chapu, ze za ty prachy taky muzu na aukru koupit primky dvoje... ale s totalne oslizlym cifernikem a novej nesezenu, ale koupit trebas srot s dobrym cifernikem a rozchodit v nem pochroumanej kalibr, to IMHO uz za tu stovku stoji)

 

Chose - k tem perovnikum, to by bylo fajn, pokud bys je nasel. O vsechny te obrat nebudu chtit, ale kdybys jich mohl postradat trebas 5 kusu, budu rad. Pokud za to nebudes chtit moji ledvinu, urcite se nejak dohodnem 🙂

 

Kecám.Našel jsem jich 25.A nějakou záhadou u nich bylo několik setr.hřídelí na první PRIM ,to je s osazením na nanejtování ,to už je šuplíková rarita.Mám v tom celkem binec,nikdy jsem nešeřil jakej to je kalibr,rozhodil jsem hodinky a novou součástku jsem našel v krabičkách pruběžně doplnovaných.Tak mi dej vědět.

 

V 7. 5. 2021 v 3:19, chosé 24 napsal:

Já jsem věděl ,že v tom šuplíku musej ještě bejt,to ja hlava pane vachmajstr.

Jenom otázka - to jsou oba tvé nicky? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...