Přejít na obsah

Hodinky pro vojáka


Doporučené příspěvky

Sinn 103St!

 

Mají 41.5mm a na ruce sedí dobře. Vodotěsnost 200m a navíc i chronograf. 2 roky jim dávám zabrat a pořád fungují jako nové.

Nechcem rozhodne zlahcovat tvoje strelecke a ine vykony, ale uznaj ze ty a clen cudzinecnej legie mozete mat dost odlysne predstavy o tom, co to znamena davat niecomu zabrat :)

 

Ja hlasujem pre QUARTZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Tada

No, to je sice možné, ale většina lidí tady radí od stolu... Já radím hodinky, které zvládají vodu, písek, olej, nárazy, horko i mráz a mám je otestované...

 

Samozřejmě, že můžu radit Gčka jako každý, ale v životě jsem je neměl na ruce, tak je prostě doporučit nemůžu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ještě jednou, pro reálné nasazení v bojové akci samozřejmě nic lepšího, než gshock (timex, suunto etc.) není - tyto "hodinky" jsou na náročné podmínky uzpůsobeny nejlépe (absence mechanických součástek) a pokud už dojde k jejich likvidaci (která je velmi pravděpodobná), tak to tolik nebolí. Ale jako dárek k jubileu od rodiny, je to prostě nevhodný artefakt. Gentleman si zaslouží víc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ještě jednou, pro reálné nasazení v bojové akci samozřejmě nic lepšího, než gshock (timex, suunto etc.) není - tyto "hodinky" jsou na náročné podmínky uzpůsobeny nejlépe (absence mechanických součástek) a pokud už dojde k jejich likvidaci (která je velmi pravděpodobná), tak to tolik nebolí. Ale jako dárek k jubileu od rodiny, je to prostě nevhodný artefakt. Gentleman si zaslouží víc!

Souhlas,je teď jen otázka jestli s chronografem či ne ?!Ať se trochu hneme z místa :sleeping_03anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to chapem dobre tak si sa rozhodol ist cestou mechaniky.... no pokial sa nechces uplne vzdat tej odolnosti, tak samozrejme bez chrona .... a pozor tym netvrdim ze by hodinky s chronom nic nevydrzali, sam ich mam niekolko a v pohode. Ale proste je to zo vsetkych dostupnych moznosti najzlozitejsie zariadenie a tudiz sa statisticky najskor pokazi.

 

Navyse cokolvek zozenies do 30K s chronom bude V7750 a ten je prave charakteristicky masivnym rotorom, ktory sam o sebe pri extremnom pretazeni (napriklad narazom) dokaze uvolnit mostik alebo ponicit ulozenie, to je dovod preco Tutima Sinn a Fortis dodnes pouziva inak dost zastaraly skaredy a uz nevyrabany stroj lemania 5100 v najdrahsich vojenskych mechanikach.

 

pokial na pozidavku "aspon zvysenej" odolnosti rezignujeme, tak potom zalezi uz naozaj iba na vkuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Hele nevím co je na tom pravdy s tím utrženým rotorem u valžuku 7750, ale já jsem s hodinkama jebnul tolikrát, že už by ten rotor musel vyskočit i skrz dýnko... To pak je asi jedno jestli chronograf nebo nechronograf, ale spíš jestli ruční nátah nebo automatickej nátah a pak se stejně dostaneme ke kvarcu.

 

Takže řešit, jestli 7750 vydrží víc nebo míň než jiná eta je bezpředmětné. Jedinej problém, který jsem tady za těch pár let zaznamenal byly ETA 7750 zničené vibracemi při jízdě na horském kole. Tuším, že to byly IWC Aquatimer a ještě nějaké...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny členy chronomagu,

 

chtěly bychom koupit hodinky pro bratrance ke kulatinám.Bratranec léta slouží u francouzské legie.

Takže potřebuje nějaké odolnější hodinky,aby vydrželi velké otřesy a nárazy.Střelby ze zbraní různých kalibrů,apod.Nevím jestli bateriové,či automaty,proto chci poradit.Cena do 30000kč.Průměr hodinek by měl mít 42mm,výšše.Pokud možno černé,popřípadě z titanu.

 

Děkuji všem,mlsoun1

 

 

Zdravím a všem zatím děkuji.

 

Podle čtení mi hodně doporučujete hodinky Sinn,takže budu studovat info o těchto hodinkách.

 

Na Casia to nevidím,značku mám sice rád,neboť vlastním solární rádiovky a na střelbu si beru géčka,ale jako dar ke čtyřicátinám si myslím,že by to měl být nějaký jiný kousek.

 

Jak píše kubson,měla by to býti taky nějaká prestiž a nejenom pracovní hodinky.Bude je nosit,dá se říci pořád.

 

 

takže ještě jednou, pro reálné nasazení v bojové akci samozřejmě nic lepšího, než gshock (timex, suunto etc.) není - tyto "hodinky" jsou na náročné podmínky uzpůsobeny nejlépe (absence mechanických součástek) a pokud už dojde k jejich likvidaci (která je velmi pravděpodobná), tak to tolik nebolí. Ale jako dárek k jubileu od rodiny, je to prostě nevhodný artefakt. Gentleman si zaslouží víc!

 

 

Ak to chapem dobre tak si sa rozhodol ist cestou mechaniky.... no pokial sa nechces uplne vzdat tej odolnosti, tak samozrejme bez chrona .... a pozor tym netvrdim ze by hodinky s chronom nic nevydrzali, sam ich mam niekolko a v pohode. Ale proste je to zo vsetkych dostupnych moznosti najzlozitejsie zariadenie a tudiz sa statisticky najskor pokazi.

 

Navyse cokolvek zozenies do 30K s chronom bude V7750 a ten je prave charakteristicky masivnym rotorom, ktory sam o sebe pri extremnom pretazeni (napriklad narazom) dokaze uvolnit mostik alebo ponicit ulozenie, to je dovod preco Tutima Sinn a Fortis dodnes pouziva inak dost zastaraly skaredy a uz nevyrabany stroj lemania 5100 v najdrahsich vojenskych mechanikach.

 

pokial na pozidavku "aspon zvysenej" odolnosti rezignujeme, tak potom zalezi uz naozaj iba na vkuse.

 

 

Jen jsem vybral pár příspěvků. Bylo by asi dobré si ujasnit, jestli mají hodinky sloužit a) jako jedny jediné hodinky a to pro civilní nošení i k nošení při výcviku či případném nasazení v akci B) nebo b/ jako hodinky odolné, jak bylo napsáno v prvním příspěvku a primárně to mají být, jak píše mlsoun1 " odolnější hodinky,aby vydrželi velké otřesy a nárazy.Střelby ze zbraní různých kalibrů,apod" varianta a) je dle mého nejhorší možná, jelikož kvalitní a dobré hodinky by se v případě trvalého nošení a především jejich předpokládaném využití, zcela jistě nenávratně brzy poškodily či spíše nejdříve opotřebovaly a ztratily takzvaně "na kráse".

 

varianta b/ zde je předpoklad koupě "levnějších" odolných hodinek např. Casio nebo Traser zde zmíněných a nebo já jsem přidal variantu Luminox ( tady by to samozřejmě nebyl žádný extra dárek s ohledem na relativně nízkou pořizovací cenu a již vybraných 30 tisíc, byť by to byly hodinky, které by primárně splňovaly zadaný požadavek prvního příspěvku )

 

varianta a) Můj návrh je takový - hodinky splňující požadavek na nošení k výcviku či do akce se dají pořídit do cca 7000 Kč / / Traser, Luminox, G-Shock / a za zbytek vybrat solidní kvalitní hodinky pro civilní nošení.

EDIT: takže dvoje hodinky :smile_anim:

Upraveno uživatelem cooper2005
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja tvrdim ze ako 40tnik predsa uz asi len nebude vyrazat "na ztec" zas tak casto a ze pekne quartzky solidnej znacky (napr ten hujer) budu:

A ) dostatocne odolne

B ) dostatocne reprezentativne zaroven.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ja tvrdim ze ako 40tnik predsa uz asi len nebude vyrazat "na ztec" zas tak casto a ze pekne quartzky solidnej znacky (napr ten hujer) budu:

A ) dostatocne odolne

B ) dostatocne reprezentativne zaroven.

 

Quartzky, jakkoli reprezentativní značky, budou - no prostě pořád kvarcky. Samozřejmě, nějaké je třeba mít pro každý případ v šuplíku, ale jako dárek pro gentlemana k jubileu to prostě není vhodné (quartzové Linky a Colty jsou pro tuhle značku prokletí, ať si kdo chce co chce říká).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kubson: tak kdyz bys to prevedl na procenta tak asi bude Valzuk 7750 stejne spolehlivej jako cokoliv jineho ne?

 

těžko říct, opravdu reprezentativní srovnání taky nemám, ale mechanika je vždycky choulostivější a čím víc dílů, tím víc potenciálních problémů, to je fakt. u chrona je podstatně dražší kompletní servis, na to je třeba hlavně myslet. ale valžuk je v pohodě, jasně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto pánové,quartz jsem vypustil po párti příspěvcích.Jen nevím jestli chrono,či klasiku-spíše klasika bez chrona.

Jsou to narozky a hlavně dar,tak něco kvalitního.Nějaký quartzky dostal od přátel z legie,když povýšil,jsou poměrně robustní,co to je nevím.

Do společnosti nosí Prim Diplomat.

Je to fanda do mechaniky(sbírá kapesní hodinky)

Když jsem se s ním viděl naposled,tak mi říkal,že by si přál něco pořádného,odolného,pokud možno né moc lesklé pouzdro.

Tak jsem rozhodl a vybral prachy.

 

Rozmýšlím se mezi Sinn U1,Sinn 103 st,Damaska s úpravou damest jsou pěkné,ale převážně průměr 40mm,ale našel jsem Damasko DA44 Black-DA46 Black a průměr lunety mají napsáno 41,8mm,což by šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi dobrou práci odvedou i Seika.....taková Suma, nebo Tuňáci jsou fajn, rozhodně neurazí, do limitu se vejdeš parádně a jen tak se nerozbijou. A to píšu jako člověk, kterej by měl hlavně tlačit G-čka. Ale jak tu padlo, G-čka si může koupit sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto pánové,quartz jsem vypustil po párti příspěvcích.Jen nevím jestli chrono,či klasiku-spíše klasika bez chrona.

Jsou to narozky a hlavně dar,tak něco kvalitního.Nějaký quartzky dostal od přátel z legie,když povýšil,jsou poměrně robustní,co to je nevím.

Do společnosti nosí Prim Diplomat.

Je to fanda do mechaniky(sbírá kapesní hodinky)

Když jsem se s ním viděl naposled,tak mi říkal,že by si přál něco pořádného,odolného,pokud možno né moc lesklé pouzdro.

Tak jsem rozhodl a vybral prachy.

 

Rozmýšlím se mezi Sinn U1,Sinn 103 st,Damaska s úpravou damest jsou pěkné,ale převážně průměr 40mm,ale našel jsem Damasko DA44 Black-DA46 Black a průměr lunety mají napsáno 41,8mm,což by šlo.

No tak to bola teda dost zavazna vec, co si nam zatajil, ze je to fanda :) Sinnmi nech uz hocijakymi urcite nic nepokazis, good luck.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...