Přejít na obsah

Kalibr 4R36


karel hb

Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 54
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Super aplikácia Watch Accuracy Meter. Je ju možné nejakým spôsobom prepnúť do češtiny alebo slovenčiny? Angličtina mi nevadí, ale pokiaľ je možnosť, tak mám radšej v SK alebo CZ. Dík.

Ešte by ma zaujímalo, aká je účinnosť automatického náťahu kalibru 4R36? Je ho vôbec potrebné naťahovať, alebo ho stačí mať na ruke a nosiť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenatahovat, nikdy, zaprvé jim to prý nesvědčí, ale hlavně to vůbec není potřeba. Mají obousměrný nátah s masiv lever. Maximálně efektivní nátah dle mých zkušeností. 

Mě se ještě za měsíc nezastavily ani Citizeny s jednosměrným nátahem. A to je střídám, do práce želvy doma Citizeny. 

Seika se natáhnou na ruce i přes noc, dvakrát na hajzl, dvakrát do ledničky, pro ně je to pohybu dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natahuju je jen aby se rozběhly když je beru z bedny.. Jinak jim stačí běžné nošení na ruce. Když mám "línější" dny a nedotáhnou se běžným nošením, projeví se to na odchylce. 

Ale můžu ti spolehlivě říct, že cestou do lednice a na hajzl ty svoje určitě nedotáhnu tak, aby měly rozumnou odchylku. Ale to všechno jde vypozorovat pomocí appky na měření přesnosti. Ono se to nezastaví, ale udělá to třeba -30s/den, místo původních +-5s/den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od vcerejška od 7 ráno jsem želvy trochu natáhl, aby se nezačínalo z prázdna, hodil na ruku a sledoval. Po 25 hodinách jsme + 2 vteřiny. A co je lepší, večer před spaním jsem koukal a byly taky možná necelé 2+, takže to není večer třeba přes den +5 a v noci to stáhnem o 3 dolů. Odložené byly asi hodinu, abych je na zahradě nedojebal. Mají naběháno 3 měsíce a 3 týdny. Střídám je i s jinými, ale rezerva je ok, takže se zastavily v hodinkovnici jen párkrát za poslední 3 týdny, protože jsem si víc užíval 2 nové přírůstky. 

Takže mohu říct +2 stabilně.

Když si člověk uvědomí, že tenhle strojek nemusí mít v keramice a safíru za 15+, ale i v kousku třeba za 4k, mohou se jít nejen Švýcaři zahrabat.

Upraveno uživatelem Jiří Sedlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizace po týdnu střídání Želvy jsou - 1s, Samuraje jsou asi +10s. 

Želvy hlídám, za celý týden nebyly dál než 2s od přesného času. A těm Samurajům to narostlo taky co jsem zběžně koukal docela lineárně po dvou vteřinách.

Dobrá loterie to Seiko. A chronometr vyhrává... Dnes Jirka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Jiří Sedlák napsal:

No jo, není to Vostok se svým desetiletým servisním intervalem.

Když pročteš tohle fórum, zjistíš že 6R15 je taky řádná loterie. Takže bych to tak tragicky neviděl.

6R15 jsem měl v Sumách a jak říkáš, taky to nebyla žádná sláva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...