Přejít na obsah

Staré IWC.


RtRiO

Doporučené příspěvky

Dobrý deň,

 

Volám sa Róbert a hľadám ľudí (zberateľov...), ktorý by mi pomohli s mojími hodinkami. Vlastním náramkové hodinky značky IWC Schaffhausen a rád by som sa o nich niečo dozvedel, (tj. vek, hodnotu, ...) pretože sa ich snažím predať, tak aby som o nich aj niečo vedel :)

 

Je mi viacmenej jasné, že značka hodiniek má určite nejakú cenu, ale rád by som počul "trochu" odbornejšie názory.

 

Za reakcie a rady vopred ďakujem.

 

S pozdravom, Róbert

 

E-mail: rtrio18@gmail.com

 

79128_IWC%20polozene%20na%20bok.jpg

 

74814_IWC%20polozene%20na%20bok2.jpg

 

17100_IWC%20v%20ruke.jpg

 

106_Punc.jpg

 

33772_strojcek.JPG

 

98751_strojcek%20detail.JPG

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky pochází z počátku minulého století, asi tak druhá nebo třetí dekáda, plusem je výborný stav, mínusem to, že jsou dámské a absence viditelného signování stroje - značka bude patrně pod číselníkem. Cena v řádu tisíců, asi tak okolo pěti, tedy za předpokladu, že náramek není zlatý. Pokud zlatý je, tak plus cena zlata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásné dámské hodinky s manuálním nátahem.

Překvapila mě korunka. Typické současné IWC, jako by ji vzali ze současného modelu Big Pilot a jen zmenšili. Rozhodně zajímavá kontinuita.

Jaký mají průměr pouzdra? Odhaduji tak 28mm. Pouzdro je ze 14 karátového zlata a náramek zřejmě také, ale to asi víš.

Líbí se mi ty modřené ručky. Rok výroby odhaduji tak na 1920. Strojek zachovalý, předpokládám že jdou?

V cenách se zase tak neorientuji, ale myslím, že docela dobrý odhad ceny, za kterou by se mohly prodat dostatneš, když je zvážíš a gramy vynásobíš cenou zlata.

Tedy v EURech přibližně 22*hmotnost v gramech. Strojek atd. samozřejmě zlaté nejsou, ale to je přidaná hodnota k tomu zlatu, takže cena by tak orientačně mohla odpovídat.

 

EDIT: Než jsem to než jsem to sepsal tak chronomag hlásil service temporally unavailable a tolja mě předběhl. No nic editovat už to nebudu, víceméně se shodujeme. Cenu vidím trochu výše. No vlastně ne, 5000 Kč plus cena zlata vyjde asi stejně jako hmotnost celých hodinek krát cena zlata :sweatdrop:

Upraveno uživatelem Vlcak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhlé malé dámské strojky se moc nesignovaly - zato všímavý si všimne, že je na základně stroje vyraženo sériové číslo IWC. Pěkný stroj!

 

Náramek je zlatý - alespoň tipuji.

 

S cenou jste trochu z levného kraje... Můj odhad je minimálně 10 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhlé malé dámské strojky se moc nesignovaly - zato všímavý si všimne, že je na základně stroje vyraženo sériové číslo IWC. Pěkný stroj!

 

Náramek je zlatý - alespoň tipuji.

 

S cenou jste trochu z levného kraje... Můj odhad je minimálně 10 tisíc.

Jj.Jen zlata tam bude za 8.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhlé malé dámské strojky se moc nesignovaly - zato všímavý si všimne, že je na základně stroje vyraženo sériové číslo IWC. Pěkný stroj!

 

Náramek je zlatý - alespoň tipuji.

 

S cenou jste trochu z levného kraje... Můj odhad je minimálně 10 tisíc.

 

Ve Švédsku je určitě dráž,t o tom nemůže být sporu, ale dámské IWC tam budou podobný šlágr jako u nás - nikdo o ně moc nestojí. A když napíšu, že hodinky jsou cca za 5K plus cena zlata náramku, tak si nemyslím, že bych byl mimo mísu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Švédsku je určitě dráž,t o tom nemůže být sporu, ale dámské IWC tam budou podobný šlágr jako u nás - nikdo o ně moc nestojí. A když napíšu, že hodinky jsou cca za 5K plus cena zlata náramku, tak si nemyslím, že bych byl mimo mísu.

 

Ve Švédsku jsou v tomhle celkem stejné ceny. Chosé má pravdu. Jenom zlata je tam za 8... A IWC strojky? Znám blázny, co tu koupí pánské náramkové IWCčka s obludným zničeným strojem za 7-8 tisíc. Hmmm? 10 tisíc je velice nízký odhad na zlaté značkové hodinky, které jsou od pohledu v nádherném zachovalém stavu. Např.: minulý měsíc někdo prodával na aukru 3-pl maličké jeptišky IWC. Cena se vyšplhala přes 18 tisíc Kč. Musí se brát v potaz i značka... IWC půjde podstatně výš, než nějaká řadová Doxa. Tohle je jiná liga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Švédsku jsou v tomhle celkem stejné ceny. Chosé má pravdu. Jenom zlata je tam za 8... A IWC strojky? Znám blázny, co tu koupí pánské náramkové IWCčka s obludným zničeným strojem za 7-8 tisíc. Hmmm? 10 tisíc je velice nízký odhad na zlaté značkové hodinky, které jsou od pohledu v nádherném zachovalém stavu. Např.: minulý měsíc někdo prodával na aukru 3-pl maličké jeptišky IWC. Cena se vyšplhala přes 18 tisíc Kč. Musí se brát v potaz i značka... IWC půjde podstatně výš, než nějaká řadová Doxa. Tohle je jiná liga.

 

 

Když se odrazím od toho, že na chronu jsou ceny zhruba dvoj až trojnásobné oproti tržním, tak tyto hodinky mně dávají zapravdu. A tebou zmiňované dámské jeptišky prodával kdo? Prodejce, který má navlas stejnou pověst, jako hajzlík z Karlína. Levé fotky a umělé příhozy, takže dávat jeho aukci za příklad není moc fundované. Ale našel jsem ukončenou aukci zlatých dámských za 5000 CZK. Znovu opakuji, dámské hodinky nejsou žádný velký šlágr, i když se jedná o PP nebo VC. Howg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

, dámské hodinky nejsou žádný velký šlágr, i když se jedná o PP nebo VC. Howg

V tom máš naprostou pravdu. Za dámské, nehledě na značku a vynikající zachovalost, bohužel pouze cena zlata + nějaký soukromý důvod, který se ale nedá penězi vyjádřit předem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom máš naprostou pravdu. Za dámské, nehledě na značku a vynikající zachovalost, bohužel pouze cena zlata + nějaký soukromý důvod, který se ale nedá penězi vyjádřit předem...

Dávám pánové zapravdu Toljovi. Je to i tím, že v dámských hodinkách netikají žádné převratné strojovny. I ,,velké" firmy na nich šetří- málo místa, malé nároky na přesnost, zato dámy rády zlato a brilianty. Někde se na to vzít musí. Pokud najdou nadšeného kupce, mohou se vyšplhat, ale pokus se prodají ve standardní aukci, zázrak to nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tento strojek IWC má imho hodnotu okolo 80-150USD dle faktického stavu. Hodně raritní Agassis, datovaný cca 1890 v perfektním funkčním stavu se prodal za něco okolo 250. Nechci urazit, ale IWC z 1920-30 je pro tomu masová záležitost. Souhlasím s poznámkou o nižší kvalitě malých strojků.

A 50% zlata je tam tak na masivnější prsten. Máme podobné, náramek je sice zlatý, ale v něm jsou ocelové vinuté pružinky. A je rozdíl mezi slitkem zlata v blistru a náramkem od hodinek. Výkupní cena 14k zlata je kolik? 800/gram, pokuď to nemá konstrukci a má to puncy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve Švédsku jsou v tomhle celkem stejné ceny. Chosé má pravdu. Jenom zlata je tam za 8... A IWC strojky? Znám blázny, co tu koupí pánské náramkové IWCčka s obludným zničeným strojem za 7-8 tisíc. Hmmm? 10 tisíc je velice nízký odhad na zlaté značkové hodinky, které jsou od pohledu v nádherném zachovalém stavu. Např.: minulý měsíc někdo prodával na aukru 3-pl maličké jeptišky IWC. Cena se vyšplhala přes 18 tisíc Kč. Musí se brát v potaz i značka... IWC půjde podstatně výš, než nějaká řadová Doxa. Tohle je jiná liga.

Jo to je jasný.V září t.r. na íbeji podobné za 1900 éček .Ale za tyto pítal 3200,což je opravdu mimo velikou zách. mísu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...