Přejít na obsah

Tuning Orient Mako (CEM/FEM6500...)


capillus

Doporučené příspěvky

To je sice pravda, resp. mám stejný názor, ale existence něčeho takového rozkrývá řadu dalších možností. Mě by se třeba na mých Makách líbila tahle keramická luneta:

007rlx03.jpg

Jsou to původně Seiko SKX007, bohužel ani majitel sám už neví, kde tu lunetu vzal a z jakých hodinek původně pochází. Pokud by někdo s jistotou věděl, co je zač neváhejte to napsat. Fotka pochází odsud: http://www.thewatchforum.co.uk/index.php?showtopic=55409

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Myslim , ze nejde ani tak o vlozku jako o tvar ....

 

Financ mi tehdá poslal vložku z SKX031 a částečně to účel splnilo (tj. konkávní profil)...nicméně, pak už jsem po tom nepátral bo jsem je pustil do světa...samozřejmě, v mém případě byl ideál vyměnit celou lunetu, ale už jsem nechtěl investovat bo se mi zapálily lýtka z pilotek a hoří doteď ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Fotky hodím, jen to bude asi chvilku trvat. Zásilka opustila Hong Kong 2.10 a Česká Pošta pořád nic. Tenhle druh zásilek netrekuje, takže ani nevím, kde to přesně je. Sice je to trošku off topic, ale získání dílů se tuningu týká: Nemáte někdo ponětí, jak to může ještě dlouho trvat, než to proclí? Nedá se to nějak urychlit nebo alespoň prověřit, že to visí opravdu u celníků?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáte někdo ponětí, jak to může ještě dlouho trvat, než to proclí? Nedá se to nějak urychlit nebo alespoň prověřit, že to visí opravdu u celníků?

 

Já jsem měl asi štěstí, ale za týden jsem ho měl doma. Taky jsem se obával proclení, ale žádné nakonec neproběhlo, takže podle mě to spíš visí někde na poště...přeju, ať ho máš tendo týden doma!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sklo dorazilo 17. Bohužel ale ještě chvilku počká v šuplíku. Psal jsem do Japonského orientu ohledně ruček z Big Mako a jiné lunetě. Po týdnu bez odpovědi jsem psal znova a pak mě mile a s omluvou odkázali na český oficiální servis. Po pár dnech mi dokonce sám napsal majitel servisu, že dostal echo od manažerky v Orientu. No a teď je to už více jak týden, co jsem mu odpověděl seznamem náhradních dílů. Takže výměna skla, ještě počká, až získám vteřinovku z Big Mako a nechám to vyměnit najednou.

Zatím malá ochutnávka toho, jak sklo vypadá:

post-24070-024881300 1350933353.jpg

Jeho klenutí je docela malé:

post-24070-061775900 1350933440.jpg

No a ještě jedna rádoby umělecká:

post-24070-080547500 1350933477.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

modelem to nesouvisi, ale tjuuuuuningem ano. nevite, da se sehnat barevna luneta na mako XL, idealne ta zelena? nebo zeleny maka xl po EU za hezky peniz? libi se mi predstava tech novejch mak XL s celo-lumi cifem a na tom zelena luneta. :guitar: :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mohla být zajímavá kombinace, jestli se ti to podaří realizovat, klidně sem hoď fotku.

Po komunikaci s japonským Orientem se mi ozval tento člověk, jako nový majitel oficiálního servisu Orient pro ČR:

http://www.firmy-ostrava.eu/f10916-hodinarstvi-ing--miroslav-fridrich-ostrava-velkoobchod-hodin-a-hodinek/

Zdá se, že sežene téměř jakýkoliv náhradní díl. Nicméně rychlé jednání není jeho silná stránka - přikládám to velikosti (malosti) objednávky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mohla být zajímavá kombinace, jestli se ti to podaří realizovat, klidně sem hoď fotku.

Po komunikaci s japonským Orientem se mi ozval tento člověk, jako nový majitel oficiálního servisu Orient pro ČR:

http://www.firmy-ost...odin-a-hodinek/

Zdá se, že sežene téměř jakýkoliv náhradní díl. Nicméně rychlé jednání není jeho silná stránka - přikládám to velikosti (malosti) objednávky.

 

S tím hodinářstvím mám velice špatnou zkušenost,nedoporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v podstate... pokud by sehnali lunetu a tim se nase cesty rozesly, tak by mi to bylo jedno. lunetu bych nechal vymenit jinde. popravde (cervenam se, nebot o skladani hodinek nevim vubec nic) si myslim, ze se da luneta vysadit docela lehce a nova jen zacvaknout. za podani zkusenosti jsem ale rad. :smile_anim: kdybych nebyl student, mozna bych ty dvoje maka koupil a po prehozeni jednem zamaval, takhle se mi ale az tak moc nechce. :baaasmiley:

Upraveno uživatelem kaliw124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v podstate... pokud by sehnali lunetu a tim se nase cesty rozesly, tak by mi to bylo jedno. lunetu bych nechal vymenit jinde. popravde (cervenam se, nebot o skladani hodinek nevim vubec nic) si myslim, ze se da luneta vysadit docela lehce a nova jen zacvaknout. za podani zkusenosti jsem ale rad. :smile_anim: kdybych nebyl student, mozna bych ty dvoje maka koupil a po prehozeni jednem zamaval, takhle se mi ale az tak moc nechce. :baaasmiley:

 

Já myslím že to až tak složité nebude,ale než tam tak bych zkusil objednat někde bez slibování,já tam zažil čekačku,nakonec to sice bylo ale pokud jde o prkotiny co pořídíš třeba s e-bay za týden ,tak je to celkem opruz a to nemluvím o servisu,ani nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem si včera potunil Maka:post-24070-094108000 1352913864.jpg

Spadly z necelého metru sklem rovnou na dlažbu crying_anim.gif.

 

Dopoledne jsem dojel na Florenc do doporučovaného zlatnictví Janka se safírem od Harolda. Paní zlatnice říkala, že kolega hodinář dorazí později a že ona sice hodinkám nerozumí, ale strašila, že se jí zdá nové sklo příliš tlusté. Večer (před pár minutami) volal hodinář, že je vše hotovo. Vyčištěno od střepů, sklo vyměněné, tlaková zkouška provedena a cena krásných 350Kč. Říkal, že se prý stává, že safírová skla do těchto hodinek mají tendenci "vyjíždět" z pouzdra při tlakovce. Před výměnou pro jistotu změřil mikrometrem průměr a prý byl o 4 desetiny menší než u původního skla. Nicméně tlakovou zkouškou to bez problémů prošlo. Pana Frýdla rozhodně doporučuju pro velmi zodpovědný přístup a rychlost. Do konce týdne dodám nějaké to foto se safírem.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si včera potunil Maka:post-24070-094108000 1352913864.jpg

Spadly z necelého metru sklem rovnou na dlažbu crying_anim.gif.

 

 

 

to capillus:

Tak nevim jestli mam gratulovat, nebo vyjadrit soustrast nad rozbitym sklem... Hej nepustils je nahodou na tu dlazbu schvalne abys mel motivaci to sklo vymenit za safir, ze?gora.gif

 

jinak se samozrejme tesim na fotky se safiremsmile_anim.gif

Upraveno uživatelem tomek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...