Přejít na obsah

SUUNTO CORE ALL BLACK


Jiribartl

Doporučené příspěvky

Vyzkoušel jsem ProTreky 2500 a 2000. Abych řekl pravdu, dvoutisícovky se mi líbily více, díky tomu, že neměly tak mohutnou lunetu, i když jejich WR bylo nižší.

Vzhledem k zde časté diskusi, co je lepší, Suunto či Casio, pořídil jsem si ALL BLACK.

Můj názor - zpracování je stejně kvalitní. Plastový řemínek u Casia je mohutný, bytelný možná trochu škrábe. Řemínek u šunta je měkoučký, jemný až mám strach, že když ho rozepínám, že prdne.Výhoda Casií díly soláru a rádia a automatickému podsvícení je neoddiskutovatelná. Ovšem u SUUNTa tvar pouzdra,jeho větší průměr, modrý reflex na vypouklém sklíčku, velikost a tvar číslic, popisky na lunetě, to je pro něj velké plus, čímž za sebe dávám bod pro něj. Často diskutovaná čitelnost black hodinek není vůbec tragická.

Jinak rozdíly ve fungování základních funkcí se nezabývám.

Pro doplnění pár fotek

post-11025-002300900 1347614412.jpg

post-11025-027067100 1347614419.jpg

post-11025-038345200 1347614427.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si odmyslím výdrž baterky a možná zbytečně předimenzované pouzdro (taky jedny mám - ale s pozitivním displejem), je škoda že Core neumožňují přepínání pozitivního/negativního zobrazení - jakoto umí třeba

.

 

Jo - a taky mi přijde lehce debilní, že na sportovních digitálkách s obrovským rastrovým zobrazením hodin musím mačkat nějakej čudl, abych k výše vyfocenému zobrazení "HH:MM/DOW D.M." uviděl číselně i sekundy (...čímž na displeji zase přijdu o datum v dolním řádku). Nechápu proč už to ti podělaní Číno-Finové v rámci update firmwaru dávno nedořešili... :censored:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pouzívám stejné zobrazení na displeji mých Suunto Core Limited Edition Silver. Na co je potřeba zobrazení vteřin v základním módu moc nechápu? Je problém zmáčknout tlačítko?

 

PS: Ale jinak mám Core taky celkem rád - svou práci si odvádějí výborně, za víc než rok nepamatuju jediný problém (...aby z předchozího postu nevyznělo že je mám za krám) :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Honza Holeček: Na co by asi bylo dobré trvalé zobrazení sekund na sportovních hodinkách? blink.gif ...třeba proto že spousta věcí trvá sekundy a ne vždycky se podaří spustit stopky? whistling.gif

A proč bychom měli jako trubky kvůli přepínání sekund/data mačkat tlačítko, když to bez něj zvládaly i Casia před 20 lety - a na grafickém megadispleji Core měli Finové na "malé" sekundy místa přes 3 pérdele?

Jestli jim to kvůli nepostradatelnému "emerickému" AM/PM připadalo neestetické, měli to dávno mít aspoň jako volbu do nastavení a ne trvat na harakiri s obíhajícím "analogovým" ukazatelem... tired.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

2Honza Holeček: Na co by asi bylo dobré trvalé zobrazení sekund na sportovních hodinkách? blink.gif ...třeba proto že spousta věcí trvá sekundy a ne vždycky se podaří spustit stopky? whistling.gif

A proč bychom měli jako trubky kvůli přepínání sekund/data mačkat tlačítko, když to bez něj zvládaly i Casia před 20 lety - a na grafickém megadispleji Core měli Finové na "malé" sekundy místa přes 3 pérdele?

Jestli jim to kvůli nepostradatelnému "emerickému" AM/PM připadalo neestetické, měli to dávno mít aspoň jako volbu do nastavení a ne trvat na harakiri s obíhajícím "analogovým" ukazatelem... tired.gif

 

Souhlas :smile_anim: ty sekundy mohli bejt třeba za minutama, nějakym menším fontem. I by to vypadalo dobře.

 

 

Tohle my taky přijde trochu nedotažený.

 

Jinak sou to super hodinky.

 

 

 

 

Ale přátelé mám na vás dotaz. Mohl by mi někdo popsat, kterak to vypadá, když se spustí STORM ALARM. V manuálu sou jenom takový povšechní keci z kterejch nejsem moudrej.

 

Díky moc.

 

Furt tajně doufám, že přijde bouřka, ale už 7 tejden je v Bratislavě (kde sem pracovně) hezky :crying_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Storm alarm:

 

Když spadne tlak o víc než 4 hPa během 3 hodin (při zapomenutém režimu "baro" stačí vyjet autem na kopec a nebo výtahem zdola nahoru ve výškové budově), hodinky při aktivovaném "Storm alarm" zapípají jako kdyby se spustil budík a uvedený text se vypíše na displeji.

 

suunto-core-storm-alarm-on.jpg

 

 

V nouzi při čundrování to jako "orientační varování" před výraznou změnou počasí možná funguje, v civilizaci je pro předpovídání srážek praktičtější používat meteoradar - hlavně na podzim, když nám sem západní vítr tlačí jednu frontu za druhou a změny tlaku nejsou tak dramatické jako v létě.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska mě CORE dost rozesmutněly :crying_anim:

 

Už včera, když sem zapínal stopky, tak pohasínal displej a dneska ráno když měl zazvonit budíček, ozval se jenom jeden jedinej zvuk a hodinky se odporoučely.

 

 

Prostě se vypnuly.

 

Bez rozsvícení indikátoru slabé baterie, nic.

 

Z minuty na minutu konec :suicide_anim:

 

Tak to je hodně hustý

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To podle mě ale ani tak nemusí být hodinkama, jak typem a kvalitou baterky v nich....

 

 

Dneska mě CORE dost rozesmutněly :crying_anim:

 

Už včera, když sem zapínal stopky, tak pohasínal displej a dneska ráno když měl zazvonit budíček, ozval se jenom jeden jedinej zvuk a hodinky se odporoučely.

 

 

Prostě se vypnuly.

 

Bez rozsvícení indikátoru slabé baterie, nic.

 

Z minuty na minutu konec :suicide_anim:

 

Tak to je hodně hustý

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Chilliluk

Dneska mě CORE dost rozesmutněly :crying_anim:

 

Už včera, když sem zapínal stopky, tak pohasínal displej a dneska ráno když měl zazvonit budíček, ozval se jenom jeden jedinej zvuk a hodinky se odporoučely.

 

 

Prostě se vypnuly.

 

Bez rozsvícení indikátoru slabé baterie, nic.

 

Z minuty na minutu konec :suicide_anim:

 

Tak to je hodně hustý

 

 

 

To je opravdu mrzutá věc...utvrzuje mě to v tom, že Suunto není nic pro mne. Digitálky mám rád hlavně pro jejich dlouhou bezúdržbovou výdrž a spolehlivost, což u Suunto úplně neplatí. Ne že by Suunto nebyly dobré hodinky, ale dnešní baterie pořád nejsou na takové úrovni, aby zvládaly náročné funkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic neobvykleho:-(. Kdysi jsem pro byvaleho oficialniho dealera Suunto v CR nejake hodinky testoval a podle vyjadreni chlapika, se kterym jsem jednal, je to u Core naprosto bezne. Z desiti ks pry se indikator slabe baterie rozsviti tak max. u dvou. Tuhle funkci proste pry finsky ing. a cinsky pracant nezvadli:-(. Mimochodem mam Suunto Core Limited Edition Silver (jako pozustatek spoluprace kdysi) a chovaji se stejne jako ty Tvoje, nejdriv zacne byt necitelny displej pri rozsviceni svetla a pak "najednou" zdechnou:-(

 

Dneska mě CORE dost rozesmutněly :crying_anim:

 

Už včera, když sem zapínal stopky, tak pohasínal displej a dneska ráno když měl zazvonit budíček, ozval se jenom jeden jedinej zvuk a hodinky se odporoučely.

 

 

Prostě se vypnuly.

 

Bez rozsvícení indikátoru slabé baterie, nic.

 

Z minuty na minutu konec :suicide_anim:

 

Tak to je hodně hustý

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čitelnost inverzního displeje Core celkem férově vystihují fotky v úvodním příspěvku - i na denním a ostrém světle v obchodě je to o dost horší než natištěná písmenka, v šeru už je to fakt bída a druhá inverze při podsvícení tomu taky moc nepomůže. Pozitivní displej je IMHO i v šeru výrazně čitelnější než negativní ve dne, prostě normální reflexní LCD - jen holt na fotkách nevypadá "Sou Kůůl"...

 

Co se baterek týče, origo "knoflík" mi vydržel rovnejch 7 měsíců než se ukázala "baterka" (všechno fungovalo - jen se nesmělo sáhnout na podsvícení, napětí bylo při výměně 2,9V). Ve zcela nové příruční náhražce z kauflandu s popiskem "Lithium + čínský čaj" pokleslo během 20 hodin napětí z 3,6 na 2,7 voltu (skoro bych věřil, že šmejdi dovnitř kromě toho čaje nabastlili 2 zinkouhlíkový baterky do série), displej začal umírat a baterka opět smutně svítila. Co je ale podstatné, krvavě drahá "Renata" z Casio-krámku za rohem drží už 10. měsíc a nic nenaznačuje že by se chystala chcípnout. Hodinky 90% času běží v režimu barometr, kompas se používal jenom když byl potřeba, podsvícení jsem (i díky zmíněnému pozitivnímu displeji) použil snad jenom 10×.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi mám ještě jeden dotázek ohledně core black. dá se při alarmu vypnout podsvětlení ? to by možná taky mohlo dramaticky zvýšit výdrž hodinek.

mám totiž alarm na každej den a teprve s příchodem ranní tmy sem zjistil, že během alarmu hodinky svítěj suicide_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi mám ještě jeden dotázek ohledně core black. dá se při alarmu vypnout podsvětlení ? to by možná taky mohlo dramaticky zvýšit výdrž hodinek.

 

To to nikdo nevíte? Nebo se to vypnout nedá? a nebo ste se na mě prostě vybodli :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak dneska se vypnuly zase.

 

Celou dobu sem alar menpoužil ani jednou.

 

 

Kompas sem rači ani nekalibroval, aby nežral moc šťávy.

 

Sem tam koknutí na vejšku, stopky a odpočet taktéž sporadicky a vydržely měsíc a tejden :jawdrop: :raygun: :sick01:

 

Tím u mě Šuunto teda končí.

 

Alespoň model CORE :crying_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...