Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

sorry ale hecht fakt nie..

 

Ta H55 este slape, ale pride mi, ze sa uz akosi rychlo unavuje. Za tie roky dostala poriadny zahul. Po kupe stareho baraku rozobrala komplet staru drevenu stodolu. To stare drevo dava pile poriadne zabrat. Do toho kazdorocne kvantum palivoveho dreva (dub/buk). Dalej mava problem so startom. Ja som si pilu daval kazdu jesen komplet oservisovat do ofiko servisu, ale uz sa tam s tym pasuju aj oni. Musim porozmyslat komu by som to este skusil dat pozriet. Zacinam mat dojem, ze v tom servise sa im uz moc nechce v tom vrtat.. Tak ale H55 ostane urcite este doma az pokial nevypusti dusu uplne. Len by sa k nej mohla pridat nejaka mensia kamaratka. Ako som povedal, casto sa mi stavalo, ze s mensou a lahsou pilou by som sa menej natrapil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

V cenovce okolo 10k vychazi nejlepe stihl ms251. Lehka pilka na domaci solich. Urcite bych nebral 170 a 180, jsou to jebliny z Brazilie a vic stravi v servisu nez v robote. Ted je 251 v akci za 10k. S huskou jsem pilil jeste se starou poctivou 353 a ta stacila, jenze huska se dnes neradi mezi spolehlive pily a elektronika mtune uz vubec. Jinak co se tyce hechtu, dolmaru atd.,to bych nebral vubec. Sice zaruku mas, ale vykon o nicem a vibrace takovy, ze se vecer po celym dnu nenajis. Stihlka je spolehlivost i vykon. Ceny dilu jsou smesny a vetsina dilu je kompatibilni ve stejne rade. Osobne pouzivam denne 193, 362 a 660. Nechci hanit ostatni znacky, ikdyz to tak vypada, ale kdyz se nechces nadrit a nemit problemy s rukama, kup si dobrej vercajk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me napadla jedna pilka, japonska Echo cs501. Lehka farmarka, 3,5 kone, 0.325", srovnatelna se stihl ms241. Echo casto nevydim a kdyz uz tak neslysim nic spatnyho. Vic se dozvis na forech. Ja to treba beru z pohledu flexibility servisu a znacky, navic mam prodejce stihl ve meste a to je pro mne plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Kouknul jsem na ni na youtube a moc mě nepřesvědčila.

Co třeba něco podobného od Makity? O poznání větší rychlost řetězu, tak by to mohlo řezat o něco líp. Ceny podobné.

 

Třeba: https://www.alza.cz/hobby/makita-uc3541a-d5296180.htm?kampan=adwho_hobby-a-zahrada_pla_all_hobby-a-zahrada_pily_c_21500_1o4_NAR0332a4&gclid=EAIaIQobChMIoZ_XwNiq4wIVzJQYCh3KogMDEAQYBCABEgL3v_D_BwE

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co máš v plánu řezat?

 

2000W je už slušný výkon s ním je ale i slušná váha / ovladatelnost / zátěž na ruce...

 

Dolmar sic benzín mám do lesa a na špalkování (2,8kW/5 kg) a neleká se ničeho (modříny dává na plnou lištu bez zaváhání).

Firmu Dolmar/Makita doporučuji.

Nejdůležitější je ostrý řetěz.

 

edit: něco z akce, třeba tady:

http://www.hobbycentrum.cz/Elektricka-pila-ES2136TLCX-35cm-3-8/tab/110552/1

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jen příčné a svislé řezy tak co uneseš (větší výkon) bude řezat lépe/rychleji.

Dávám přednost při řezání výkonu a rychlosti práce.

Nejlepší je si ji vzít do ruky a pustit. Zkušenosti asi nějaké máš tak dokážeš posoudit zda s ní vydržíš řezat hodinu.

Učitě přibal něco na ochranu očí.

* minimálně dva OSTRÉ řetězy!

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palety, latě atd. kulatinu minimálně. Preferoval bych nižší váhu, občas potřebuji řezat třeba hodinu v kuse.

Vzal bych na to nejmenší motorovou stihlku za 6000 a měl klid... Na latě se hodí koza na řezání... Nebo jednoruční pila je za pár korun, ale na delší řezání tam bude chybět opora, i když by asi výkon stačil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to máte s broušením řetězu, když jdu do lesa, dva řetězy sebou, ale co potom, koupit elektrickou brusku řetězu a jakou, nebo dávat nabrousit do servisu. Nebo pižlat pilníkem. Zdědil jsem les a pořídil domů kamna. Tak začínám dělat dříví na zimu, trochu se v tom plácám. Chci pořídit štípačku na cca 10T, ale taky nevím jakou. Jestli s pístem až dolu(Hecht) nebo s posuvným stolem např Scheppach HL 1010. Hoďte sem nějakou radu. Dík

Upraveno uživatelem jore1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...