Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Má někdo doporučení/zkušenosti na protiprořezné oblečení?

Mel jsem vzdy obyčejné ty zelené, ale mohu si vybrat lepší, tak přemýšlím nad kalhoty Engelbert https://www.engelbert-strauss.cz/protiporezove-kalhoty-do-pasu/e-s-lesnicke-protiporezove-kalhoty-do-pasu-kwf-3310810-60156-1297.html a bundu SIP https://www.e-les.cz/Protiporezova-bunda-SIP-tr-1-1SIV-Innovation-d9484.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zazil sem cloveka, ktery byl tak sikovny, ze jen zazrakem si neurizl ruku v predlokti. Bylo to sice na hooodne stehu a dost mesicu leceni, ale na tu bidu dopadl este dobre. Ale on byl obratny jak tank ve sklarne. Takze se uplne nedivim. Osobne mi taky davaji nejvic smysl poradne kalhoty a boty. V teplem pocasi se stejne neda delat v bunde. Tedy pokud se nebavime na smrdlani kolem baraku. Ale tam nedavaji smysl skoro ani ty kalhoty ;-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem žádný nemehlo a kacim vyškové to co nikdo nechce moc kácet jakoze nad střechama, nakloněný na domy a nevím co všechno si kdo vymyslí. Většinou se držím levou rukou a jednoruckou si dělám cestu a nekolikrat se mi stalo, když prší jako zrovna včera mi to uklouzlo a škrtnul jsem si předloktí na vnitřní i vnější stehy, tak proto si rikam vezmu si rovnou bundu než navleky který mi moc nevyhovují.

Do boty nebo kalhot jsem se za 23let ani jednou neřízl.

0C5AFB5C-5AF7-44D3-8C2B-C26A49672E1C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

;-). Tak rizikovka neni uplne bezne smrdlani kolem baraku :-D. Navic kazde kaceni v tomto ma specifika, kazdy jedinec ma oblibeny jiny postup a preference. Kazdopadne, podle toho, co si psal, je rozumna bunda asi jasna volba. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžba, manipulace na zemi - minimálně boty kalhoty.

Všude kde bude pila výš než pas (výšky, nestojíš na zemi, polomy, umrzlý sníh na listí) -  i bundu.

Klimatický diskomfort je daň za bezpečí.

Pád, uklouznutí nevyloučíš nikdy.

Dohledat v které oblasti oděvu je protipořezová ochrana.

Kevlarové "výztuže" mají svou životnost. Plná trubkastarých pořezaných bot.

Ať se daří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pánové, mám dotaz, odešla mi po 42 letech elektrická pila ( bohužel už nelze sehnat nic náhradního, ověřeno ) a po 30-ti se připravuje na odchod i benzínovka od stejné značky. Nemáte někdo nějakého favorita na změnu? U elektrické mám snad jedinou podmínku ( a když to studuju, tak nesplnitelnou ), aby byla šnůra cca alespoň 2 metry dlouhá ( jak jsem doposud zvyklej ) a ne ta šnůrka co se neustále vytrhává. U motorovky bych bral lištu cca 45 cm. A nerad bych úplně vykrvácel - 12 tis. za obě. Je to vůbec reálné? 

Klidně do SZ. Dík předem

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Elektrické pily jsou dělané pro hobby, protože je to logické. Vylezeš z domu a přes prodlužku si upižláš co potřebuješ.

Pokud ale člověk chce opravdu řezat nezávisle na situaci, tak jedině benzín.

Ad ochranný oblek: Jakákoliv pomůcka k zvýšení bezpečnosti je dobrá. Raději budu klet nad zbytečnou investicí než si zavazovat boty jednou rukou. :wheelchair:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Lion napsal:

Benzin: http://www.vse4dum.cz/benzinova-motorova-pila-oleo-mac-gsh-560

A k čemu tu elektriku? Nedalo by se to vyřešit třeba jednou pořádnou aku?

https://www.sekacky-pily.cz/aku-pila-stihl-msa-200-c-b/d883/

 

Jo, to jsem zapoměl dodat, Aku v žádném případě nechci, nějak tomu nevěřím. 

Elektrickou si dělám jen tak na zahradě, když ale byla motorová na generálce, makala vesele na kubikach dřeva na zahradě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na elektrickej pile sa pri hobby pouziti nema co pokazit, ja som pred piatimi rokmi kupil proste prve na com mi v OBI spocinul zrak, od tej doby uz popilila nezmysel a keby hoc aj zajtra odisla, tak jedine co mi zabrani kupit pozajtra rovnaku bude, ze budu mat pre covid zavrete.

Motorovka na druhu stranu je veda, tam si radit netrufam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 10. 2020 v 0:35, cali napsal:

Na elektrickej pile sa pri hobby pouziti nema co pokazit, ja som pred piatimi rokmi kupil proste prve na com mi v OBI spocinul zrak, od tej doby uz popilila nezmysel a keby hoc aj zajtra odisla, tak jedine co mi zabrani kupit pozajtra rovnaku bude, ze budu mat pre covid zavrete.

Motorovka na druhu stranu je veda, tam si radit netrufam.

Hm, až budeš vytocenej, že ti nefunguje ani jedna motorová, tak mi věř, že na 15 kubikach dřeva o průměru cca 75-110 cm, úplně v klidu oddelas dvě elektrické :-)))). Vlastní zkušenost z loňska. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuncaku, nahradni snury k elektrickym spotrebicum ruznych delek koupis v kazdem lepsim elektru. A vymeni i cviceny opicak ;-). Tim bych se nelimitoval. Osobne preferuju benzin na vsechno, ale byvaly pritel te pani, co s ni mam dite, byl spokojen s elektrickou Narexkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...