Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

Před hodinou, cali napsal:

Nevravim ze nie a len pre zaujimavost, co na tej pile odchadza? motor? mechanika? Inak na metrovici s priemermi 75-110 cm by som urcite skor "oddelal" seba nez pilu, ved s tym jeden nema sancu poriadne ani pohnut.

Baflo to skoro až u baráku :-))), shořel motor ( tak, ani se nedivím :-)) a odrovnal jsem prodlužku a vyhodil pojistky u baráku. Hejbal jsem s tím za pomoci dvou lešenovejch trubek, byla to rasovina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 59 minutami, Xenomorfus napsal:

Kuncaku, nahradni snury k elektrickym spotrebicum ruznych delek koupis v kazdem lepsim elektru. A vymeni i cviceny opicak ;-). Tim bych se nelimitoval. Osobne preferuju benzin na vsechno, ale byvaly pritel te pani, co s ni mam dite, byl spokojen s elektrickou Narexkou.

S tou výměnou si právě jistej u sebe vůbec nejsem, já s elektrikou všeobecně kamarád vůbec nejsem ( celkem nedávno jsem vyměňoval vypínač bez vypnuté elektriky a furt se divil, že to kope :-))).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja napriklad viem ze uz pred 15 rokmi tesari co stavali u nas na chate strechu tak motorovky ked nemuseli tak  ani nevytahovali z dodavky a co slo porezali elektrikou. Boli na tie pily vtedy nalezite hrdi a kade chodili vsade to chvalili. Tatka inspirovali natolko, ze si bezal tiez taku kupit aj ked motorovku uz mal, BOSCH vtedy nezohnal, tak kupil NAREX a ma ju dodnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Vážení pozor!!!

Společnost Makita Corporation (dále jen „Makita“) ukončí výrobu benzinových strojů 31. března 2022.

Jak se zachová Dolmar - zjišťuji, případně uvítam informace.

zdroj: https://www.makita.cz/soubory-ke-stazeni

5f9b01be35a1a82a923cbe89_Oznámení Makita.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, horal napsal:

Vážení pozor!!!

Společnost Makita Corporation (dále jen „Makita“) ukončí výrobu benzinových strojů 31. března 2022.

Jak se zachová Dolmar - zjišťuji, případně uvítam informace.

zdroj: https://www.makita.cz/soubory-ke-stazeni

5f9b01be35a1a82a923cbe89_Oznámení Makita.pdf 138 kB · 1 stáhnutí

Informace od zastoupení Makita. Velký špatný.

"Společnost Makita ukončí výrobu benzinových motorů ve všech svým závodech, Dolmar nevyjímaje. Dolmar tedy končí s výrobou benzinových strojů k níže uvedenému datu.

S pozdravem

Makita, spol. s r.o., Kaštanová 125d, 620 00 Brno, CZ"

... tak nám zbyla přešlechtěná Husqvarna a předražený Stihl, 🙄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 11. 2020 v 10:39, Cess napsal:

To není zrovna příznivá zpráva, doufám, že mi současná pila Dolmar vydrží ještě hodně dlouho. 

Jak to bude s podporou náhradních dílů? 

Informace od dobrého servisáka k dílům - Makita je bude zajišťovat minimálně 10 let.

Už jak Makita koupila Dolmar, bylo avizováno, že Dolmar postupně skončí

Měly být 2 nové profi pily a stáhly je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Jestli netrváš na originalu, univerzalni koupíš ve většině  servisu. Tvuj Dolmar je 115? 

Tady je nové. 

https://www.kasumex.cz/nahradni-dily-na-motorove-pily/palivova-zatka-dolmar-109-110-111-112-114-115-116-117-119-120/

Upraveno uživatelem michal.s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak jsem koupil novou MS STIHL 362 C a mohu potvrdit krásně ovladatelná pila.

Uz jsem ji zkoušel na par řezu minuly rok, ale teď po 6ti hodinach rezani to mohu potvrdit.

Nevýhody:

jak dojde úplně benzin v nádrži, tak jde hůře nastartovat, ale jde

šroubek na úpravu mazání retezu je ukrytý ze spodu pily v malé mezírce a bud jde přidat na max. nebo min. ale na půl nejde teda neslo mi to

výfuk je tak blbě nasměrovaný, ze po hodině rezani tam kde je odfukova díra, je pila černě očouzená (karter je po očištění skoro vypálená barva tedy jak třeba u 5let staré pily) mazu benzin stale stejně 1dcl na 5l

5B449CAA-9627-43B2-8421-ABD557FD0D52.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, zeptám se na radu. 

Potřebuju koupit pilu. Jen na řezání dřeva na topení v kamnech. Fotka toho co mám u baráku a doufám, že mi to na příští čtyři roky vydrží. Občas spadne nějaký strom za plotem. Předvybral jsem tohle. Je to blbý nápad? 

podotýkám, cena je maximální strop. Skoro mi to přijde až moc.

https://www.husqvarna.com/cz/vyrobky/retezove-pily/435/967675835/

PXL_20210217_160945828.jpg

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, ze pilka to v pohodě zmakne. Kolem baráku to úplně stačí. 

Alternativa:

https://m.stihl.cz/Produkty-STIHL/Motorové-pily/Benzinové-pily-pro-přípravu-palivového-dříví-a-údržbu-pozemků/21308-110/MS-181.aspx

Záleží co máš blíž( prodejce Stihl, HQ), občas tam budeš muset. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prober to na kramu s prodejcem, jak se mu vraci na servis, většinou poradi. Vem si je do ruky, co ti sedne lip.Myslím, je ani s jednou neudělaš chybu. Výkonnostně, váhově podobné. Délky lišty dostačující.  Ja mam super prodejce/servisaka Stihl, ale driv sem řezal s HQ.  Takže bych volil Stihl v akci.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...