Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

Je to úplně jedno, fakt u ty pily platí to, ze zaplatíš hlavně za servis (případně jak to mas daleko). Jestli tam prodávají obě a nejsou to jenom prodejci ale i servis, tak snad ti řeknou co jim je milejší :)

Nezapomeň po dorezani dycky pilu vyčistit (hlavně benzin vylejt a vycakat) - no příště přečti si důkladně navíc. Nějaká strašná móda teď do těch novejch pil davat nějaký eko pryskyřice jako těsnění a vono se to rozpustí a zalepi ti to karbo. Výměna je za 2k...

Já měl dycky radši husky ale šel bych teď zas do stihlky protože náš Pilař ve Frýdlantě děla stihlky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, mAra_ napsal:

Oboje prodávají v obchodě tu u nás. (A teda jenom tyhle dvě značky) tak nevím.

Obě značky cajk. Jen bych zvážil jestli nebude lepší lišta 40 cm. Mám Stihl s 35 cm lištou a u řezání kulatiny a sem tam kácení mi přijde krátká. Ale to je možná jen můj pocit. Určitě vyzkoušej na prodejně a prober to s prodejcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, feltharg napsal:

Nějaká strašná móda teď do těch novejch pil davat nějaký eko pryskyřice jako těsnění a vono se to rozpustí a zalepi ti to karbo.

Tím je myšleno bio olej na mazání řetězu? 

Pokud se jedná o palivo,  doporučuju zvážit používání Aspen.Neni potreba řešit staří směsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, mAra_ napsal:

Kluci, zeptám se na radu. 

Potřebuju koupit pilu. Jen na řezání dřeva na topení v kamnech. Fotka toho co mám u baráku a doufám, že mi to na příští čtyři roky vydrží. Občas spadne nějaký strom za plotem. Předvybral jsem tohle. Je to blbý nápad? 

podotýkám, cena je maximální strop. Skoro mi to přijde až moc.

https://www.husqvarna.com/cz/vyrobky/retezove-pily/435/967675835/

 

435 je na palivo slabá,určitě jít do 445/450 už tam není tak velký cenový skok a ten rozdíl výkonu v řezu je velký

resp. pod 2,0 kW určitě nejít ať už Hsq nebo Stihl

u Hsq vidím výhodu v 325" řetězu,u Stihlu je malá 3,8" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, feltharg napsal:



Nezapomeň po dorezani dycky pilu vyčistit (hlavně benzin vylejt a vycakat) - no příště přečti si důkladně navíc. Nějaká strašná móda teď do těch novejch pil davat nějaký eko pryskyřice jako těsnění a vono se to rozpustí a zalepi ti to karbo. Výměna je za 2k...
 

hele,za to nemůže stroj,za to může pouze benzín a sračky v něm bohužel 

Pro lidi co neřežou každý den je rozumný používat XP Power2/Aspen  benzín

😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tema pila, jsem svatecni "drevorubec". delam obcas nejake nalety kolem vinic a obcas i neco vetsiho (ale zadne obr stromy).

Prvni pila byla nejaka pujcena pila....dusila se (akat je svina) a celkove rezani nahowno a nebavilo mne to. Pak chcipla.

Druha pila byl nejaky levnejsi Dolmar za ~10t Kc...dusila se min, porad ale bylo rezani opruz. A logika nakupu byla stejna jako mas ty, rezu obcas, tak nejaka levnejsi (ale ne levna) musi stacit. Vytrzene napinani retezu (uchycene v plastu) a po servise se zjistilo, ze i klikovka je po smrti. Moc hodin narezano nemela.

Treti pilu jsem vzal nedavno, chtel jsem dat ~13, dal jsem nakonec skoro 20 za prvni profi Stihl MS 261 C a jak malej smrad se tesim, az si pujdu zarezat ( a delam si kokotiny jakoze ze spalku udelam sedatko s operkou). Je to jinej level, jinej sport a kdybych to byl byval vedel, tak jsem mohl usetrit penize za ty 2 predchozi pily. Startovani je super (ma odvzdusneni valce), rezeni ma konecne vykon, antivibrace...i napinani retezu je jinde. 

 

Snad jsem pomohl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, u nás Ti přiveze kluk automat řezačku-štípačku. Na dvůr, pod les, kam si řekneš. Má nějakýho Posche na podvozku.

S touhle hromádkou je hotovej za den jak prd. Nechápu, že si někdo tak málo váží volnýho času. I když v kontextu současnýho dění, jako fitko...

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...