Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Kotlick napsal:

Ještě jsem to proběh a HQ má model 435, kde si můžeš vybrat délku lišty 13-18". Tož tomu říkám nabídka.

https://www.husqvarna.com/cz/vyrobky/retezove-pily/435/967675835/

to je jen délka min max co můžeš použít,std se dodává s 15" lištou

tu 18" bych na ten výkon nedoporučoval a když tak jen na chvíli a pořádně ostrej řetěz😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro doplnění možností.

Na Bazoši se prodávají nové originál pily STIHL dovezené z UKR. Jsou tudíž BEZ záruky. Ale pokud jste někdo úspěšně řešil zadřenou pilu v rámci záruky tak gratuluji...

Např. profi STIHL MS 260-legendární, jednoduchý - sání/karbec/výfuk - dělník za 11 500,-

V EU se již nesmí prodávat - emise

- Zdvihový objem 50,2 cm3
- Výkon 2,6 / 3,5 kW / k
- Hmotnost 5,0 kg
- Pilový řetěz .325" Rapid Micro
- Lišta Rollomatic s vodícím kolečkem 40 cm

* lišty dle výrobce - 37, 40 , 45 cm

** u STIHL teď nejvíc frčí tahle kombinace:

Vodící lištu STIHL 40cm 3/8 1,3 60čl. (30030006313)

Řetěz pilový STIHL 3/8 -1,3mm-60čl.PS

Prstýnek řetězky 3/8" Picco 7z (00006421240)

zde parametry dle KWF :

https://pruefberichte.dlg.org/filestorage/pbdocs/3483_08.pdf

Jinak je to jako se vším. Výkon/krouťák ničím nenahradíš. To jak sedí v ruce, jak daleko je servis, vztah k značce, výbava stroje, poměr hmotnost/výkon, použité materiály na kártry (magnezium/hliník/klec).....možnost regulace oleje mazání, počet kanálků ve válci, možnost měnit řeznou soupravu - její uchycení, spojka-ven(HQ) versus dovniř STIHL, antivibrační systém(měřitelné hodnoty(HQ lépe), spotřeba, citlivost na stáří směsi, klasický karbec-čip co řídí dávkování benzínu-vstřik paliva, ...čím mazat řetěz, co lít do benzínu nebo platit alkylátové palivo,...hodí se ti vyhřívaná rukověť, ....projevy závad-jejich četnost a přiznám, že každý stroj má něco.

např. konkrétně u výš zmiňované STIHL MS 260 se vyskytuje nepravidelnost chodu při volnoběhu a změně polohy otočení na bok - jeden moudrý servisák objevil příčinu - velmi tenká hadička z nádrže - nahradit silnější a frčí jako vítr.

Co, ajk dlouho/často s pilou budu dělat. Profi u profi pilčíka 1,5-2 roky. Profi u chalupníka - 20 let.

Nejsem prodejce, pouze mě to zajímá a přiznávám, že fandím STIHLu co končí Dolmar 😧

Kousek lesa mám a baví mě se o něj starat.

Držím palce a určitě se pochlub.

 

 

 

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, spineshank napsal:

to je jen délka min max co můžeš použít,std se dodává s 15" lištou

tu 18" bych na ten výkon nedoporučoval a když tak jen na chvíli a pořádně ostrej řetěz😉

Ne to je jasný, ta 18" lišta je zbytečná. 

Já bych šel do 37 cm nebo 16" a min 2 kW. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, michal.s napsal:

Tím je myšleno bio olej na mazání řetězu? 

Pokud se jedná o palivo,  doporučuju zvážit používání Aspen.Neni potreba řešit staří směsi.

 

před 12 hodinami, spineshank napsal:

hele,za to nemůže stroj,za to může pouze benzín a sračky v něm bohužel 

Pro lidi co neřežou každý den je rozumný používat XP Power2/Aspen  benzín

😉

jo, to ja vim moc dobre, ale vysvetli to mymu otci, kterej je na veskery naradi ras a necha v tom obyc benzin dva mesice a pak se divi :) . nojono, ja sem fyzik a on je drevorubec :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak díky všem za rady, z původního plánu pila za šest jsem se dostal na devět a pak.... No darmo mluvit... Ale tady je to tak holt se vším... Tohle není fórum, kde by člověk ušetřil...

Tak dneska přišla, až mi tu sleze sníh, snad už budou otevřené obchody a já nakoupím ochranné pomůcky a začnu řádit.

PXL_20210327_094401084.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stihl je super. Já mám tohoto 20letého veterána a furt maká jak za mlada (každý rok má na kontě tak 10-20kubíků dřeva). Loni byla na prvním servisu a akorát ji přetěsnili nádržky, nic víc nebylo třeba 

A5F19AD3-8C5C-43FA-930C-4D577047913F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 3. 2021 v 10:58, mAra_ napsal:

Tak díky všem za rady, z původního plánu pila za šest jsem se dostal na devět a pak.... No darmo mluvit... Ale tady je to tak holt se vším... Tohle není fórum, kde by člověk ušetřil...

Tak dneska přišla, až mi tu sleze sníh, snad už budou otevřené obchody a já nakoupím ochranné pomůcky a začnu řádit.

PXL_20210327_094401084.jpg

Tak teď nechat seřídit,dokoupit oleje, pár řetězů a věcí co je třeba a pořádně vyzkoušet👍

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Ahoj, plánuji koupit pilu McCULLOCH CS 35 a proto bych se Vás chtěl zeptat zda to vůbec mám dělat. Mám nyní už kolem 15let pilu McCULLOCH MAC 835s AV a tak nějak minulý týden vypověděla službu... nastartuje a po 3s chcípne a už nastartovat nejde. Svíčka je mokrá, utřu jí a zase znova se nastartuje na 3sekundy a zas chcípnea takhle pořád dokola...

Proto jsem se rozhodl koupit novou pilu protože toho mého veterána asi už nemá cenu opravovat ačkoliv toho moc nenařezal... běžné používání kolem domu na zahradě...

Je tedy McCULLOCH CS 35 dobrá volba nebo od toho rychle odejít?

Nevím jaké má technické specifikace moje McCULLOCH MAC 835s AV proto nemohu stovnat s novou...

Děkuji Všem za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šel bych se poradit do servisu. Zjistí příčinu a cenu opravy. Pak bych se rozhodl dál. 

Buď to bude blbost (ucpaný palivový filtr..., ...karburátor, .. zapalování...), nebo něco pomalu v ceně nové pily.  

Elektrická pila je vyloučená?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po doporuceni od mAra jsem vzal na Bazosi tuhle MS361a naramna spokojenost. Dnes jsem dorazil konecne cca metrovy buk. Bylo to peknych par kubiku dreva. A holka se s tim popasovala. Kamarad mi jeste pujcil 70 listu.0cff87310a9281e96475dbbe978e1237.jpgd866e77f1b388bed66ec33b9487276c1.jpg

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...