Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

Je to jak pise eskimak, ale nie je o nejakom trapeni pily, na to by stacila kratka lista sama o sebe. Je to aby s tym clovek nemohol moc robit kktiny, napr urezat dva krat tak hrube drevo tym, ze ho opizla z oboch stran, ci nebodaj ze tymto stylom skusi dat dole patricne hruby strom. Tiez to brani tomu aby Ti pila po dreve takzvane "vybehla" ked ju spicou oprenou a drevo alebo hocico ine zapnes. Proste na take druhy zabavy su inaksie pily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poprosím pilové guru o radu:

mám pilu Partner (vyrábí Husquarna) a na volnoběh běží a chytá úžasně.

Když ale přidám, nechce se rozběhnout, dokonce zhasne.

Kerbec jsem vyčistil, hadička přivodu paliva a filtr se závažím nové.

Neví někdo, čím to může být?

Díky za jakoukoli radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Chronař napsal:

Poprosím pilové guru o radu:

mám pilu Partner (vyrábí Husquarna) a na volnoběh běží a chytá úžasně.

Když ale přidám, nechce se rozběhnout, dokonce zhasne.

Kerbec jsem vyčistil, hadička přivodu paliva a filtr se závažím nové.

Neví někdo, čím to může být?

Díky za jakoukoli radu

doporučil bych ti ještě vyměnit membrány  sadu a pak pořádně seřídit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filtr je v pohodě, vyčištěnej a bez filtru to jede stejně blbě, resp. nejede.

Je tam jen takovej molitan.

Membrány mě nenapadly, půjdu je někam objednat.

Zaslechl jsem cosi o tom, že by mohly propouštět simeringy na klice.

Zažil to někdo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

těch příčin může být víc,doporučil bych ti dobrej servis ať se ti na to mrknou 

u těch membrán pokud je budeš sám objednávat,tak si pohlídej aby ti seděly s tvým karburátorem,ne jen typem pily😉

u jednoho modelu může být víc variant dle roku výroby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se to netýká tohoto případu, ale teď jsem vyřešil obdobný problém i Stihlu, nastartoval v pohodě a pak se neboj poradně rozběhnout. V servisu nejdřív úplně nevěděli, ale když jsem řekl, ze koupené v USA, tak bylo hned jasno. Ve výstupu z výfuku mají sítko proti výslehu plamene/jisker, který bylo samozřejmě zaneseny a tak vlastně zacpanej výfuk. Vzhledem k tomu, ze pro Evropu se tohle neinstaluje a tudíž není náhrada  není, stačilo ho uriznout a bylo hotovo. V životě by mě nenapadlo, ze chyba je na výstupu, ale je, tak třeba je to něco s výfukem….

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaneseny vyfuk u pily muze byt, ale asi jen v pripade, ze se nepouzival kvalitni olej do benzinu, nedodrzoval se misici pomer nebo se provozovala pila casto se znecistenym vzduchovym filtrem. Jinak ja mam svoji "Julču" (Husky 257), ktera je stara pres 20 let a to jela spustu let tezbu a vyfuk bez jakehokoliv problemu. Pred par lety sem jej rozebral, ale nebylo tam co cistit. 

Nektere typy pil maji lapac jisker do vyfuku jako doplnek, ktery se namontuje (vsune) do koncovky a je snadno vymenitelny. Protoze ten se zanaset muze. Je to jen "sitko" a stoji par korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lapač jisker se béžně používá,je to jak píše Xeno,je to na výfuku,jde to vytáhnout a vyčistit kartáčem nebo popř vyměnit.

nejčastěji dochází k zalepení toho síta  při špatném ředěním oleje a benzínu,moc oleje  a pak to teče přes výfuk ven

Moje doporučení pro ty kteří moc s pilou nebo křoviňákem,popř sekačkou nedělají používat palivo Husqvarna XP POWER  nebo ASPEN ,opravdu odpadá spousta problémů co se týče chodu motoru,skladování atd.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak to bylo jednodušší, než se zdálo.

Zpráva ze servisu: přidřený motor, oprava nerentabilní.

Jedu si pro ní a vezmu u nich nějakou jinou Husqvarnu, použiju alespoň lištu a řetěz, co jsou zánovní.

Asi jsem do ní někdy nalil benzín bez oleje nebo co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je pridřená, tak bych dal nový kroužky, očistil válec od rozmáznutého hliníku a složil to dohromady. Kroužky nestojí moc a zkusil to. Ono  v servise se s tím nemažou. Prostě ti řeknou že to nejde a je to. Dal jsem tak dohromady několik pil a vždy to pomohlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvím ze zkušenosti mého kamaráda který 2x koupil pilu Husqvarna nějakou XP řady a moc toho nenařeže, takze tam lije benzin který už má dopředu namíchany někde v garáži. 
Pila mu po chvíli řezání chcipne, tak to parkrat zkouší a nakonec odveze do servisu a tam mu po týdnu zavolaji, ze je pridrena a vrací rozebranou v bedně. 
V servisu mu tvrdí, ze se musi vždy použít čerstvý benzin.

Nakonec ze dvou pil udělal jednu a zbytek ma na náhradní díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Chronař napsal:

@Koza_c Tak to jsi přesně popsal můj příběh.
Ještě k tomu olej m2t.

Dotaz: tu starou směs mužu reinkarnovat dalším olejem ? Nebo jak ?, přeci to nevyleju


Napsáno mobilem

Těžko říct. 
Tyhle novější modely starší benzin asi nezvládají. 
 
Nejakej ten patek mám pilu Stihl 362 na větší stromy nebo delší řezání a používám co mám v garáži normálně namíchano (zatím to s ni jde).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2022 v 15:34, Chronař napsal:

@Koza_c Tak to jsi přesně popsal můj příběh.
Ještě k tomu olej m2t.

Dotaz: tu starou směs mužu reinkarnovat dalším olejem ? Nebo jak ?, přeci to nevyleju


Napsáno mobilem

vůbec to neřeš s tím palivem starým a vše dej tam kde slunce nesvítí...😉😄

čerstvej benzín s olejem,hlavně NE!!  M2T olej,ale kvalitní Hsq nebo Stihl,nebo benzím XP Power2T a máš klid

 

05.jpg

Upraveno uživatelem spineshank
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...