Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

Tu starou směs pokud mě nějaká zůstane vyjezdim v motorkách Pionýr, Jawa a nebo vždy přidám litr dva do plné nádrže u auta. Nafťák si stim pořadí. Rozhodně to neli do kanálu, je to škoda a proti přírodě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám nevím, do krovinorezu Stihl, jsem takhle tři roky lil namíchaný benzin z kanystru, protože ho používám vždy jenom jednou v létě ( ale teda zase intenzivně par dnů) a nikdy s tím problém nebyl. I po roce chytne hned a to ještě běží naplno v dost velkým horku…  Ale teda minuly rok jsem už přešel na aspen, ten vydrží navždy 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Hodim to s dovolenim sem - chci poridit nejakou hobby stipacku na spalky.

Horizontalni, elektricka, idealne abych ji nalozil do auta (vize je vozit ji obcas z chaty na chalupu, ale neni must have), neco, co vydrzi vic nez sezonu, ne uplne zakladni co do vykonu.

Moc toho nenastipu, tak 2-3 kubiky rocne - hlavne olše, jehlicnany, ovocne stromy-, ale ted mam nejak blby rameno, tak ho nechci moc drazdit.

Zatim mam v merku znacky Hecht a Schepppach.

Btw, kdyz ve vlastnostech pisou sirka polena do 25cm, jak striktne to chapat? Ze se tam jako nevejde nebo ze je spis takove doporuceni?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scheppach mám zkušenost obvykle dobrý poměr cena/kvalita na hobby použití. Průměr bych řekl že se uvádí na optimální výkon, nějaká rezerva tam bude, pak jde i o celkovou konstrukci a sílu tlaku, takže čím větší bude špalek tím to půjde hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

scheppach mi po zkušenostech nesmí do baráku. cokoli od nich. je toho plný bauhaus a prodávaj to div ne jako vlajkovou loď německého průmyslu.ve skutečnosti čína, ale to u těchto horizontálních štípaček je všechno Made in PRC (Vega, Star, Scheppach, Hecht).

Pokud seženeš horizontální bez klece, dá se na tom štípat klidně průměr 40-45 cm, otázkou je, jestli to tvrdé dřevo s tím nemocným ramenem zdvihneš. do štípačky s klecí samozřejmě nedostaneš větší průměr a údajně není jednoduché vyřadit bezpečnostní mechanismy u klece (nemám zkušenost). koukni se na štípací tlak, horizontální se dělaj od 4 do 6 tun. Pokud se pro ni rozhodneš, nezapomeň nejméně jednou za 2 roky měnit olej, jedna čínská pístnice z nerezu mi leží prorezlá na zahradě. Se štípačkou dáš tak 0,3-0,4 kubíku za hodinu, podle velikosti a sukovitosti. Když dnes štípačku, dal bych přednost vertikální, přijde mi , že dává větší komfort při práci. Záleží ovšem i na velikosti polen, s vertikální se budou blbě štípat polena délky 25cm a  menší.

Jako obvykle má nejlepší rady horal,na 2 kubíky si ji půjč. je to bezúdržbové a nenárokové 🙂

 

btw @horal.  opožděně děkuji za doporučení stihl ms 260 ukrajina. sice Tě asi moji sousedi nemají rádi, ale moje byvší oblíbenkyně Narex leží tuto sezonu v koutě a mě nechybí. prostě ..mám ji motorovou

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info.

Klec maji vsechny (myslim ty hobby horizontalni), ale instalovat ji nebudu.

Polena mam kratka, rezu to na rozmer do kamen, kam se moc dlouha nevejdou. Vetsinou se do prumeru 25 cm vejdu (kacim primarne svoje stromy na zahrade a furt to dorusta 🙂 hlavne ty olse, co mam v takovem mocale), takze jestli ten limit je ta klec, tak by to nevadilo. 

Stavim se v Pa v Hechtu na to mrknout a pobavit se s prodavacem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, nickie napsal:

..btw @horal.  opožděně děkuji za doporučení stihl ms 260 ukrajina. sice Tě asi moji sousedi nemají rádi, ale moje byvší oblíbenkyně Narex leží tuto sezonu v koutě a mě nechybí. prostě ..mám ji motorovou

 

... rorpal ji do ruda..;=)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli mne s dotazem nevyhodíte, ale začínám pokukovat po malé řetězové akumulátorové pile, lišta cca 20 cm, opravdu něco malého a lehkého. Mám několik vrb, které je třeba jednou za 1-2 roky radikálně ořezat. Průměr větví do 10-15 cm. Na nic jiného pilu nepotřebuji, na zemi větve ještě rozřežu a silnější polínka časem spálím ve venkovním ohništi. Pilu se spalovacím motorem nechci, řešením by byla elektrická, ale lepší by to bylo bez kabelu. Máte nějaké doporučení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AK (stredni cesta), nebo AP (vyssi trida) AKU system od Stihl.

https://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/074480/Akumulátorové-přístroje.aspx

Produktova rada je v obou systemech pomerne pestra.

Tohle by mozna splnovalo kriteria. Lista 30 cm je delsi nez zvazujes, ale to, myslim, neni na skodu..

https://www.stihl.cz/Produkty-STIHL/Akumulátorové-přístroje/AK-Systém/AK-Systém-Motorové-pily/273184-74477/Sada-MSA-120-C-B-AK-20-AL-101.aspx

PS: AP system pouziva k velke spokojenosti muj dobry kamarad, myslim, ze na obcasne vyuziti by mu stacil i ten AK.

 

Upraveno uživatelem Murphy97
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Ivan Lelák napsal:

Nevím jestli mne s dotazem nevyhodíte, ale začínám pokukovat po malé řetězové akumulátorové pile, lišta cca 20 cm, opravdu něco malého a lehkého. Mám několik vrb, které je třeba jednou za 1-2 roky radikálně ořezat. Průměr větví do 10-15 cm. Na nic jiného pilu nepotřebuji, na zemi větve ještě rozřežu a silnější polínka časem spálím ve venkovním ohništi. Pilu se spalovacím motorem nechci, řešením by byla elektrická, ale lepší by to bylo bez kabelu. Máte nějaké doporučení?

A co tak svihova aku pila? Pouzovam presne na tento ucel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Ivan Lelák napsal:

Nevím jestli mne s dotazem nevyhodíte, ale začínám pokukovat po malé řetězové akumulátorové pile, lišta cca 20 cm, opravdu něco malého a lehkého. Mám několik vrb, které je třeba jednou za 1-2 roky radikálně ořezat. Průměr větví do 10-15 cm. Na nic jiného pilu nepotřebuji, na zemi větve ještě rozřežu a silnější polínka časem spálím ve venkovním ohništi. Pilu se spalovacím motorem nechci, řešením by byla elektrická, ale lepší by to bylo bez kabelu. Máte nějaké doporučení?

Ja bych se bal, ze po par letech odejde AKU starim, takze bych sel do pily s kabelem. S ohledem na male uzivani Ti vydrzi leta. Otec loni koupil pres moje protesty Parkside z Lidlu a taky to reze. Elekricky Bosch, co mame jinde, je tedy vymazlenejsi (lehci, na rozebrani neni potreba naradi atd.), ale reze to fajn. Ted jsme dokupovali, taky v Lidlu, nahradni retezy, cca 80 Kc / kus, to se ani nevyplati brousit. Akorat je to tedy full size pila (ne uplne drevorubecka, ale ne proste mala).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nechal ukecat na tu Lidláckou elektriku a a jsem překvapený. Opravdu funguje, řeže co a jak má...

Když nechci vytahovat velkou Huvu, tak palety a pár brlin po zahradě s přehledem dá.

Jen ten kabel.  Ale jde si na to zvyknout.

Dokonce se mi sešly doma 2, takže mám jednu funglofku navíc.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Radimk napsal:

Já se nechal ukecat na tu Lidláckou elektriku a a jsem překvapený. Opravdu funguje, řeže co a jak má...

Ano, len bacha na olej co tam lejes na mazanie retaze. Ziadne bio, seriozny motorovy olej lebo sa tie kanaliky zalepia za 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...