Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Vzal bych na to nejmenší motorovou stihlku za 6000 a měl klid... Na latě se hodí koza na řezání... Nebo jednoruční pila je za pár korun, ale na delší řezání tam bude chybět opora, i když by asi výkon stačil

No ja bych tu tophandle ("jednorucku") nedoporucoval pro rezani na zemi. Ta je pro stromovou chirurgii a je k tomu dost duvodu. Bez zadniho madla je rezani v jednom kuse dost narocne. Slachy a karpaly ti za chvili podekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, znacka Echo je rozumna volba ? Jaka je kvalita?

 

Pripadne pila na elektriku co vybrat?

echo je uplne v pohode, pily a krovaky funguji na vybornou, maji klasicke tryskove karburatory bez pridavnych sacich a zdvojenych sani a pod. made in japan neni u el. produkce, to je prestitkovana ikra, coz je v segmentu elektrik ta lepsi, servisovatelna varianta.

 

Pilu mimo jine mam echo 501, krasne lehka pilka, nezbyva nez za ty penize doporucit. lehkou nevyhodu vidim v 68clankovem retezu ktery nemaji vzdy vsude skladem, ale myslim ze to je mala dan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepas: možná rozteč, ale 68 čl to je čtyřicítka lišta ne? A ta je snad nejvíc používaná

Ano, je to tak, ale na vetsinu se pouziva 64 cl, ale u nas (v CR ofiko dist.) Echo cs 501 ma v zakladu kovanou listu s vymenym vrcholem a tato lista lista je na spici objemnesji a proto ma delsi retez nez-li je na danou delku obvykle, samozrejmne ze prodejci maji skladem 68 cl, ale pokud kupujes retez treba v zelezerstvi tak tam maji pouze nejcasteji pouzivane smycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po měsících...

oživení vlákna

mi by docela zajímalo, kdo má motorovou pilu a určitě není čínské výroby - jaké jsou zkušenosti únikem oleje po řezání nebo i jen tak po odstavení a odložení pily. Bo mě z toho Knechta teče olej vždy, pokud je ještě něco v nádržce. Abych věděl kterým směrem zaměřit pozornost při dalším výběru, protože olejové jezero v dílně i doma, když jsem to přepravoval, to je na p*ču.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Dolmar PS5000. Maže jak má. Má stavitelný průtok oleje přes čerpadlo. Levné pily tlačí olej pokud se běží motor. Po odstavení olej neuniká. Po dořezání a vyčištění ji odstavíme na třeba kus kartónu, co do něj vyvzlíná to zachytí. Žádná olejová potopa se nekoná.

Na kolik dřeva za rok pilu potřebuješ? 

Těžba nebo jen špalkování? 

Při výběru zohledni dostupnost servisu, jak ti sedí v ruce, zda hoby farma nebo profi a náklonnost k značce. Já si myslím, že Huska je přešlechtěná +má spojku ven, Stihl je předražený, a proto mám jednoduchý Dolmar o ždibec horší na hmotnost/výkon a vibrace, ale o třetinu levnější. Profi řada u všech značek je citlivější na stáří benzínové směsi a údržbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě doplním, že Dolmar má v konkurenci velmi slušný kroutící moment. 

Čerpat fakta lze např. zde:

https://www.dlg.org/de/

Dojmy pak na různých fórech cz, deu, USA ...

Upraveno uživatelem horal
Omluva,oprava odkazu, jsem na mobilu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za info, je to jen na sem tam něco, ale te´d se chystám vyčistit zahradu od tůjí, 30leté a nějaké další zbytečné stromy, celkem asi 20. Budu to zkoumat, :cheers:

Na vojně jsem měl Husku380, pravou švédskou, ale to už je dávno, to bylo pohoda. Pak jsem měl Kulocha 130, ale to bylo párátko, ale velmi lehký. To mám ještě v garáži, můžu věnovat na ND.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám husku 450, olej vzlíná, ale neteče... Kolem baráku to stačí... Kámoš má 60 ccm dolmara, nestezuje si, řeže to pěkně... Ale je to takový humpolacky, plasty, madlo, ovládací prvky... Ale na vzhled to neřeže, ale mě by to sralo... 

 

Nevím jestli se oleomac fejkuje, ale todle je cena výkon podle mě supr... http://www.vse4dum.cz/benzinova-motorova-pila-oleo-mac-gsh-560

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Před dvěma lety se mi tu kdosi ozval s nabídkou odkupu dvouleté firemní servisované STIHL MS 261,  pak z toho nějak sešlo. ALE pokud by zde byla podobná možnost, rád se s ní seznámím formou SZ. Alternativně Dolmar PS 5105. Děkuji za pozornost. Lesu zdar.

edit: umíte tu někdo Dolmar nebo Stihl?

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 11 minutami, Pepino777 napsal:

Ahoj pokud by nekdo vedel o nejake akci na benzinovou pilu, sem s tim. Potrebuji rezat jen drobotu kolem komina a ted nastala takova situace, ze ji potrebuju hlavne na vikend!! :D 

Rad bych se vesel s cenovkou 3500-4000,- MAX

Podíval bych se na HECHT... mají slusnej poměr cena výkon. Na řádění okolo domu super....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...