Přejít na obsah

Motorová pila


Doporučené příspěvky

Musí být nová? Jaké průměry, dřevina, kolik m3 za den? Máš v okolí servis Stihl, Husqvarna, Dolmar? Budeš špalkovat palivo, klučit pozemek nebo někam na střechu? Jak jsi na tom fyzicky, hmotnosti jsou většinou uváděny bez listy, řetězu a náplní. To může být i +1,5-2kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stav se tedy v Dolmaru a vyzkoušej Dolmar PS 35. Sice mírně nad rozpočet, ale kvalita s výdrží na výše uvedené klidně 20let.  Bazarový kus je příležitost mít lépe vybavený stroj za cenu, že nebude v záruce. Chce to skouknout, servisní historií, omrknout kolik má prodejce nařezáno dřeva kolem baráku, minimálně změřit kompresi, otáčky a mrknout na píst. To vše umí v servisu.

https://m.heureka.cz/pily/dolmar-ps35c35b/

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Gustove hechtce vím. V truhlárně máme tuším  962 a své si zastane. Já mám Dolmar 5000 z roku 2006. Není už mladice, z původních 13300 ot/min má už na plné liště v modřínu jen 12800. Důležité je mít ostrý řetěz a pohlídat si stáří směsi oleje a benzínu, nejčastější důvod zadření bez uznání záruky. Jedu vervu a origo oleje v poměru dle výrobce. Před odstavením vylívám a pokud byl Bipol na lištu tak vypláchnout benzínem. Dej vědět co jsi vzal a výsledky. Lesu zdar.:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Pokud není v návodu uvedeno jinak, je poměr oleje/paliva pro motory v záběhu zpravidla 1:33 a pro zaběhnutý motor pak 1:40. Doba záběhu je zpravidla odvozena od spotřebovaného paliva a pro malé dvoutaktní motory to pak činí přibližně 4-5 litrů paliva....

....Vhodným olejem pro dvoutaktní motory Hecht pak může být například HECHT 2T."

https://cz.hecht.cz/info/jaky-typ-oleje-mam-pouzit-do-motoru-hecht

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Pepino777 napsal:

Uz jsem cetl ze ten hecht retez i lista maji dost malou zivotnost :D

Lišta je Oregon....ta je hodně v pohodě. Řetěz od hechtu cajk, ale koupil jsem stihl a to je jiná,no... Jinak normálně náplně nevylejvam a nechávám to tam. Pila maká i třeba po půl roce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hecht inzeruje lišty Hecht (nevím kdo je pro ně v jaké kvalitě dělá) a origo Oregon.

Stihl řetězy mají v drtivé většině šířku vodícího článku nejčastěji 1,6mm.

Cituji z webu pro Hecht 45: ...Pila je dodávána společně se 40 cm dlouhou lištou HECHT a řetězem 0,325'' / 1,5 mm!!!

Je dobré mít stejnou šířku drážky na liště i vodícího zubu.

Nouzově jsem to zažil a jde to (1,5mm drážka na liště a Stihl řetěz s šířkou 1,6) Projeví se to opotřebením lišty, jejím namáháním a i silnější pila 3kw+ se může v plném řezu díky tření "zadusit"

Opačně pak slabší vodící článek a širší drážka způsobuje oopotřebění hran drážky(otřepy) a pila díky vaklu zařezává (nejede rovně)

Nejčastěji je šířka odvozena od výkonu pily:

hoby do cca 2,8 kW a elektrika 1,3mm

farm a profi nad 2,8kW 1,5mm

Stihl 1,6mm

řezací sady lze za určitých podmínek specificky kombinovat.

Co ale dodat, když se na webu Hecht dočtu, že šířka je 1,49mm... 🙂

 

 

Upraveno uživatelem horal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další kapitolou je karburátor.

U vyšších modelů Hecht a konstrukčně jednoduchých pil (seřizuje se v lese ((málokdy-velmi stabilní sysém))šroubovákem tryska) používají leta prověřené Walbro.

U přešlechtěné Husky nebo Stihl MS 500i se vstřikovačem si bez počítače v lese čip nepřenastavíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...