Přejít na obsah

Cesi za hodinky utrati v Prumeru 1500 Kc


jumpmans

Doporučené příspěvky

Ta částka 1500 je takový ten nicneříkající průměr - zrovna tady bych očekával platnost Paretova principu 80/20 - totiž že z množiny uživatelů hodinek bude 20 % uživatelů vlastnit 80 % úhrnné ceny hodinek a naopak. Ten poměr je samozřejmě orientační a podle mě to bude ještě vyhraněnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta částka 1500 je takový ten nicneříkající průměr - zrovna tady bych očekával platnost Paretova principu 80/20 - totiž že z množiny uživatelů hodinek bude 20 % uživatelů vlastnit 80 % úhrnné ceny hodinek a naopak. Ten poměr je samozřejmě orientační a podle mě to bude ještě vyhraněnější.

Presne tak. Aspon je pekne videt, jakou ma prumer jako statisticky udaj vypovidaci hodnotu. Navic by byl rozdil, kdyby se namisto prumerne ceny hodinek v beznem hodinarstvi ptali treba u Dusaka :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna u piva jsme tohle s kolegou řešili, jestli ty hoďky vůbec mají smysl. Je to sběratelská vášeň, která něco stojí nebo čistě nová doba "mám na to"?

Tak to se pozná i podle značky. Kdo chce dát vědět "mám na to", tak si koupí nějakou známou značku (tady ale zase riskuje, že okolí si bude myslet, že má fejky, případně mu budou říkat, že "ty samé" si přivezli z dovolené za 10 dolarů), ale skutečný sběratel se pozná podle toho, že si koupí značku, která 99 % lidem nic neříká, netuší, že taková značka existuje a už vůbec není schopna odhadnout jejich cenu.

 

Každopádně ať je motivace jakákoliv, hodinářský průmysl potřebuje i ty první, protože přece jen je to kupní síla, která tím trhem hýbe, živí ho a nutí k inovacím (i když to může být třeba jen jiná barva číselníku). Pár fajnšmerků ho prostě nezahrání :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrik-s tím nesouhlasím.To bych si nikdy nemohl koupit hodinky od firmy,která je známá,jen proto,aby si lidi neříkali,že chci něco ukazovat.Kašlu na lidi,co si myslej,jestli si to dovezli za 10 dolarů,nebo že chci ukazovat,že na to mám.Kupuju si hodinky pro sebe a mě se zrovna líběj hodinky od známejch firem,co si myslí soused,mě nezajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se pozná i podle značky. Kdo chce dát vědět "mám na to", tak si koupí nějakou známou značku (tady ale zase riskuje, že okolí si bude myslet, že má fejky, případně mu budou říkat, že "ty samé" si přivezli z dovolené za 10 dolarů), ale skutečný sběratel se pozná podle toho, že si koupí značku, která 99 % lidem nic neříká, netuší, že taková značka existuje a už vůbec není schopna odhadnout jejich cenu.

Tak s tím taky nemohu souhlasit! To jestli nosím ty nebo ony hodinky je přeci o mě, ne o sousedovi. A když se mi hold líbí Omegy, Rolex apod., tak jenom kvůli tomu co si o tom budou myslet ostatní, si je nepořídím? To přeci není důvod. To by si potom člověk nemohl pořídit dražší značky aut, oblečení,....a vždy je to o vlastním pocitu. Ano, základ je na to mít, ale koneckonců i ty pro laika neznámé firmy, jsou mnohdy ještě několikanásobně dražší.

Upraveno uživatelem sashator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tím taky nemohu souhlasit! To jestli nosím ty nebo ony hodinky je přeci o mě, ne o sousedovi. A když se mi hold líbí Omegy, Rolex apod., tak jenom kvůli tomu co si o tom budou myslet ostatní, si je nepořídím? To přeci není důvod. To by si potom člověk nemohl pořídit dražší značky aut, oblečení,....a vždy je to o vlastním pocitu. Ano, základ je na to mít, ale koneckonců i ty pro laika neznámé firmy, jsou mnohdy ještě několikanásobně dražší.

Ja si myslim ze pravdu ma, ja jsem poser jako krava a jeden z duvodu proc hodinky nosim je, abych n....l ostatni ....

Upraveno uživatelem utrejch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele me se taky hodinky vzdycky libily, ale az po precteni tohohle vebu kam jsem zavital pro radu je mi jasne ze casem budu mit hodinek mraky. A diagnozu co tu nekdo popsal mam stejnou. Koukam lidem na ruce, co ze to nosi....

U me to zacalo nenapadne, kdyz se mi zastavily moje hodinky a sly na vymenu baterky. A ja si najdnou prisel bez hodinek tak nejak osamelej. Cas od casu nacviceny pohled na zapesti na kterem nebylo nic me znervoznoval a tak jsem zavital sem...

A to sem asi nemel delat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

- uvažuji, že začnu před ženou "upravovat" ceny hodinek a mlžit v případě jejich počtu

 

Hehe, to bylo sveho casu u nas bezna vec:-))

 

- začal jsem stále více "opovrhovat" quartzovými hodinkami

 

Tak jsem to mel taky, nakonec jsem zjistil, ze i quartz ma svuj duvod a sve vyhody

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mě se hodinky vždy líbily, ale nikdy jsem jim nerozumněl (což platí i teď jen mám trochu větší přehled). Pak jsem zavítal sem asi před 10měsíci. Koupil dvoje hodinky. Zatím pořád quartz. Jedny Eco drive a jedny trasery s Tritiem.

Mechaniky mě zatím nelákají i když je obdibuju.

Takže jsem za poslední rok průměr překrokročil. Před vstupem na forum jsem měl Casia asi 7 let.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...