Přejít na obsah

Bronzová L.E. od firmy LÜM-TEC


Doporučené příspěvky

Víte, díky moc za nabídku, ale bohužel mě seriovky od Lum-tec příliš neoslovují. Prosím tedy o vyškrtnutí ze seznamu, i kdyz je mi to moc lito.

 

Presto me zajima: kdyz uz jsi do toho investoval tolik casu a energie, nestalo by za to zkusit oslovit i jine hodinarske firmy? Chapu, ze LT jsou tvoje srdcovka, ale byla by skoda to nedotahnout, treba za vyuziti zkusenosti kolegu, kteri spoluvytvareli jine Chronomag limitky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj Víte a ostatní pánové. Tak vás poočku zpovzdálí sleduju - musím uznat, že jste to dotáhli hóódně daleko. Že nevyšlo vlastní pouzdro, nevadí, trochu jsem to očekával - o bronz jsem se v poslední době trochu zajímal a ono jej za a) existuje spousta slitin nejrůznějších vlastností, ale bohužel  ty, co se jakž takž hodí na hodinky  jsou dost specifický co do obrábění a také každý bronz ve vlhku nějak koroduje - zeleně a i jinak, což mu dává pěkné stárnutí, ale je určitě potíž se zárukou  a tak dál.

 

Rád bych se připojil, snad i pomohl s navrhováním, když budete realizovat nějaké existující pouzdro, prostuduju je, zatím nejsem ze stránek lumtec moc moudrej. Ale jedno jsem zjistil - ten vroubkovaný okraj pouzdra B18 je problém. Korozi bronzu podle webu totiž jde snadno vyčistit, ale určitě ne z těch vroubků - to není pouzdro přizpůsobené povaze materiálu - jasně musí platit, že čím méně koutů a vrypů, tím lépe.

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Víte a ostatní pánové. Tak vás poočku zpovzdálí sleduju - musím uznat, že jste to dotáhli hóódně daleko. Že nevyšlo vlastní pouzdro, nevadí, trochu jsem to očekával - o bronz jsem se v poslední době trochu zajímal a ono jej za a) existuje spousta slitin nejrůznějších vlastností, ale bohužel  ty, co se jakž takž hodí na hodinky  jsou dost specifický co do obrábění a také každý bronz ve vlhku nějak koroduje - zeleně a i jinak, což mu dává pěkné stárnutí, ale je určitě potíž se zárukou  a tak dál.

 

Rád bych se připojil, snad i pomohl s navrhováním, když budete realizovat nějaké existující pouzdro, prostuduju je, zatím nejsem ze stránek lumtec moc moudrej. Ale jedno jsem zjistil - ten vroubkovaný okraj pouzdra B18 je problém. Korozi bronzu podle webu totiž jde snadno vyčistit, ale určitě ne z těch vroubků - to není pouzdro přizpůsobené povaze materiálu - jasně musí platit, že čím méně koutů a vrypů, tím lépe.

 

Ahoj Cigi, díky za ochotu, za pomoc budu vděčný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ahoj všem,

 

jako chronomagor a (pacoš do značky Lum-Tec) jsem objevil tohle vlákno z pradávné historie....

 

Snad to nebude moc troufalé a nedostanu "pojeb" za to, že vytahuju téma z dávné historie, nicméně mi to nedá, abych nepřipomenul tento velmi zajímavý projekt a nezeptal se lidí, kteří tomu věnovali tolik času, zda to nezkusit oživit:-)  Samo sebou mám na mysli variantu s vlastním pouzdrem (pokud by Lum-Tec dokázal pouzdra vyrobit).  Přeci jen to jsou už 4 roky a za tu dobu se toho mohlo hodně změnit...

Upraveno uživatelem nathanien
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Vite,

 

to je sice pravda, ale:

 

1) pouzdro B19 není zdaleka tak pekne / zajimave, jako pouzdro navrhovane v tomto projektu.

2) B 19 není chronomag limitka  - vicemene to jsou hodinky ze standardni nabídky Lum-Teku. V puvodnim projektu jsem videl velky potencial (neco jako Nautillus) - tedy opravdu unikatni hodinky (navic vyrobene ze zajimaveho materialu, s vlastním designem pouzdra,kvalitnim strojkem a spickovou lumi).

 

Proste by bylo super mit hodinky, ktere by nebyly jen standardnim modelem nejakeho vyrobce s vymenenym ciferníkem a jinak potisknutym dynkem.

 

Ale chápu, ze to je asi dost narocny (casove, logisticky a hlavne psychicky pro pripadneho organizátora / patrona) a ze Nautilus byl asi unikatni projekt, ktery se uz asi nezopakuje:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jen můj pocit, ale: šestihranná korunka bude dost nepohodlná namanipulaci, ikdyby neměla sloužit k natahování. Nožičky mi přijdou humpolácké (ač mám industriální design rád), možná by prospělo alespoň sražení hran v půdorysu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...