Přejít na obsah

Odolnější elegantní automaty okolo 15 tis.


Doporučené příspěvky

Pánové odborníci, hodinek znalí,

 

rozum ještě drží, ale nevidím to na dlouho a schyluje se k nákupu hodinek. Jsou to nervy, a proto vás žádám o radu či doporučení.

 

Požadavky:

NE quartz, spíš automat

jednoduchý styl (žádné miliardy cifer a číslíček a pidičíslíček a koleček a budíků)

průměr okolo 40 mm (nemám rád, když hodinky na sebe upozorňují svou velikostí)

univerzální využití (jsem geodet. střídám terén/kancl)

cena...asi okolo 15 tis.

 

Momentálně uvažuji o Archimede outdoor nebo Sinn 556. Ty už jsou ale dražší :-(

 

Máte ještě nějaký lepší návrh?:-)

 

Díky!

Upraveno uživatelem Igicz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navrhuji Archimede Outdoor + řemen. Pro kombinaci kancelář / terén se mi to zdá být přijatelnější.

 

Kdybych bral Sinn tak spíš něco vysloveně odolnějšího, třeba 856, tam jsi ale cenově někde jinde (stejně tak u Damaska).

 

Mimochodem, co třeba něco od Seika? Třeba Alpinist (černé)?

Upraveno uživatelem Dee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A já bych byl za Laco Sport. 490 eur. Švýcarský automatický strojek Sellita SW 200. Voděodolnost 10 ATM, průměr 40 mm, výška 11 mm, safírové sklíčko.

post-11890-065454800 1348745467.jpg

Upraveno uživatelem MejlaG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie Eposy hore uvedené sa mi nezdajú moc odolné pre geodeta by som volil skôr niečo takéto: http://toptime.eu/index.php/sk/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly_easy_shopping_grey.tpl&product_id=694&category_id=193 splnajú všetky podmienky :) alebo sa mi ešte pozdávajú tieto http://www.christopherward.co.uk/men/dive/c60-tri/c60-tri-skbrg22.html ... Good luck s vyberom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volil bych podle toho, jaká "funkce" má převládat - mají být odolnější tak, aby to na nich bylo vidět (Glycine Combat SUB), nebo spíš elegantní (Seiko Spirit)? a podle toho, že jsi geodet, budeš s nima venku pravděpodobně někdy i v hnusným počasí ale i na slunci - proti hnusu a vodě bych hledal aspoň 1 ATM, proti slunci a prasátkům antireflex. Ohledně řemene/tahu je to fuk, to se dá měnit. Seiko Spirit jsou v poměru cena/výkon super hodinky. Byl bys pod limitem a mohl šetřit na Fortisy nebo cokoliv jinýho... Ale na druhou stranu, nedělal bych kompromisy - jestli se ti líbí dražží Sinny nebo třeba Fortisky, šel bych do 20% nad limit. Přece jen píšeš kolem 15 tisíc :angel:

 

jinak podobně např tady: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/50299-automaty-15000kc-na-kazdodenni-noseni/page__p__786685__hl__%2Bseiko+%2Bspirit__fromsearch__1#entry786685

 

jo a ještě maličkost - hodinky kolem 40 mm nevypadají velký na žádný mužský ruce (sám mám dost párátko, vím o čem mluvím a taky nemám rád cibule přes celý zápěstí), takže bych se neomezoval průměrem - někdy spíš může být problém výška (nad 02mm aby s tím člověk počítal při koupi košile např.) Rozteč nožiček/šířka pásku... podle mě to chce těch 20mm i na hodiny s menšími rozměry

 

tak ggod luck a pak se pochlub :smile_anim:

Upraveno uživatelem Dr.Quartz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové,

 

tak jednoduché to asi nebude. Zjistil jsem, že při zatloukání mezníků nebo laviček na stavbě ( rozuměj pořádné rány kladivem ), bych musel mechanický strojek pořád sundávat. A to se mi nechce. Je vůbec možné najít automaty do těch cca 15 max 20 tis., aby to vydržely? Co jsem se díval, tak eleganci musím zřejmě potlačit.

 

Mám se na to vy.... a koupit si nějaké quartzky co to vydrží. Jestli to teda vůbec vydrží... Tady mě napadá třeba:

 

  • Traser Classic Big Date nebo Jungmann (já vím, nechtěl jsem budíčky, číslíčka, ale je tam tritium:-)
  • Laco squad quartz steel/steel ( nevím, jestli jsou tak škaredé, až jsou pěkné, prostě kus železa, nikdo je nemá a navíc by mě netlačila korunka).

NEBO prostě počkat a našetřit na něco od Damaska Si nebo Sinn U1, které by to snad mohly vydržet.

 

A NEBO si do terénu pořídím G-SHOCK a na ostatní cokoli dle uvážení.

 

Babo raď:-D

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Honza.manta:

 

Jo, to by šlo. Na ty jsem taky koukal. Líbí se mi. Ale nevěděl jsem jestli něco ustojí a jestli bych si zvykl na tu ručičku navíc. Plus Steinhart má u mně mínusový bod za kopírování designu. Ale po tom mi může být prd.

 

2 CEGY:

 

Propiska, kladivo a sekyra v levé. V opačném případě by byly následky katastrofální:-) A hodinky napravo, jak česat kocura proti srsti.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...