Přejít na obsah

Chronomag posilovna


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 520
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
Přitom taková blbost…

e4fd0460798dbf20fefea46ea5d4b5a3.jpg


Konečně se osy neválej po zemi.

Něco jako hodinkovnice na hodinky.

Hezká sbírka na domácí fitko. Jak se dřepuje s tou safety bar? Nám to teď nově dali do fitka, ale jsem na to asi moc konzerva tak jsem to nezkusil...a preferuju front squat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Postavení s ní je trochu “rovnější”. Řekl bych, že je to taková trochu alternativa front squatu pro ty (jako jsem já), co při front squatu s rovnou osou nejsou moc kamarádi (prostě je to pro mě hrozně nepřirozený)..

Je to hezký, ale s osama je to asi jako s hodinkama - jedna rovná bohatě stačí, ale z nějakýho důvodu člověk musí furt přikupovat další…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve čtvrtek to zkusím. Trochu se bojím pozice osy, když už back squat, zvykl jsem si mít osu víc na zádech než za krkem. Jinak front squat jsem si teď zvykl dělat jako frankenstein squats tzn predpažení bez držení osy. Vřele doporučuji - člověka to naučí tu osu správně umístit a držet pozici těla.

S těma osama máš pravdu samozřejmě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, ragu napsal:

... Jinak front squat jsem si teď zvykl dělat jako frankenstein squats tzn predpažení bez držení osy....

K tomuhle jsem měl vždycky odpor a ani to nezkusil... Pro zajímavost - jaký váhy takhle taháš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomuhle jsem měl vždycky odpor a ani to nezkusil... Pro zajímavost - jaký váhy takhle taháš?

Tak samozřejmě míň než front squat, ale plus mínus stovka jde. O maximálky se nepokouším, jednak na to ten cvik není a druhak tahat cokoliv na krev = 'únava' CNS.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono jde taky o typ cviku, způsob zvedání, celkovej objem. Menší partie typu biceps a triceps stejně většinou cíleně necvičíš komplexním cvikem a můžeš si dovolit větší počty opakování, což tuším směřuje k sarkoplazmaticke hypetrofii.

U komplexnějšího cviku typu deadlift při maximálních vydřených opakováních už reálně hrozí dopad na únavu CNS, nadledvimky...což pak vede k tomu co lidi občas označují jako 'přetrénování' - únava, nesoustředěnost, poruchy spánku, mozková mlha. To už je pak horší než třeba kvůli laktatu. Proto se nedoporučuje dělat maximálky často, já už se do toho nepouštím vůbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Mr. Igelit napsal:

Přitom taková blbost…

e4fd0460798dbf20fefea46ea5d4b5a3.jpg


Konečně se osy neválej po zemi.

Něco jako hodinkovnice na hodinky.

Hloupá otázka... k čemu je ta osa s žebříkem uprostřed? To jsem ještě neviděl a to jsem si myslel, že jsem železa nazvedal dost :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hloupá otázka... k čemu je ta osa s žebříkem uprostřed? To jsem ještě neviděl a to jsem si myslel, že jsem železa nazvedal dost  

Jmenuje se myslím football bar. Kromě výše zmíněnýho je to fajn i na tlaky (horizontální i vertikální) - je tam jiná pozice zápěstí, umí to být šetrnější na ramena.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...