Přejít na obsah

Chronomag posilovna


Doporučené příspěvky

před 2 hodinami, Prochy68 napsal:

@kdojinej Mohl bys dodat nejake info co potvrzuji tvuj nazor? Osifikace chrupavek, nedokonceny rust atd. Diky.

Predpokladam, ze se shodneme v tom, ze:

- rust a vyvoj cloveka neni ukoncen ve 12 letech

- ze nadmerna zatez vede k pretizeni rustovych chrupavek a naslednemu zastaveni rustu

- ze pro posilovani chtiveho 12 leteho kluka o vaze 32kg jsou 6kg jednorucky do zacatku nadmerna zatez

Suma sumarum myslim, ze jsme tu vsichni zajedno v tom, ze pohyb, posilovani pro deti ano. Ragu rika, jde to i s cinkama, ale bacha na techniku, pod dohledem, adekvatne atd. Beru, koukam ze uz se pisou clanky o tom, ze je to ok. Co jsem tak hodil okem na pubmed, tez se casto pripojuje neco v tom smyslu, ze vliv weightliftingu na rustove chrupavky je treba dale zkoumat z dlouhodobeho hlediska atd. 

Zaver: lisime se v tom, jak k tomu pristoupit, viz moje predchazejici prispevky. Jak jsem rikal, nechci se tu prebijet citacema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 520
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když to zobecním, tak jsem ve sportu pro všestrannost. Dcerku jsme od malička vedli k pohybovým aktivitám a radosti z pohybu. Asi ve 4 letech začala organizovaně s všestrannou průpravou, něco jako Sokol, pak od 7 atletika a teď je spokojená v basketbalové oddíle. Samozřejmostí je, že plave, lyžuje, jezdí na kole, bruslí, chodí po horách, prostě s hýbe. Teď je jí 11 a na počáku nebo mobilu je z mého pohledu až příliš, ale to je dnešní svět. Ze strany rodičů to chce nasměrovat a udržet. Snad ji radost z pohybu vydrží a nebude zní vrcholový sportovec! 

P. S. Kluka bych se snažil nasměrovat do nějakého oddílu (judo, karate, lezení,...), ale každé dítě je jiné a s činkama bych počkal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, ragu napsal:

Proč by to proboha byla blbost?

Správným cvičením si může hodně pomoct, vzhledově, silově, mobilitou, napravením všemožných dysbalancí...jen je potřeba to správně uchopit.

Proto bych místo činek nejdřív zainvestoval do dobrýho trenéra, kterých je bohužel strašně málo.

Za sebe: https://www.jakubzadrazil.cz/

A možná místo jednoruček zvážit Kettlebelly a gumový bandy.

Kdybych se mohl vrátit do mých začátků cvičení, tak bych zainvestoval taky do dobrého trenéra (stačí pár měsíců vedení a člověk na to potom přijde sám, jestli ho to chytne), v konečném důsledku to ušetří hodně peněz, času a zranění. 

Ale tehdy by mi možná stačil i dnešní YouTube.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych se mohl vrátit do mých začátků cvičení, tak bych zainvestoval taky do dobrého trenéra (stačí pár měsíců vedení a člověk na to potom přijde sám, jestli ho to chytne), v konečném důsledku to ušetří hodně peněz, času a zranění. 
Ale tehdy by mi možná stačil i dnešní YouTube.  

On je akorát problém že těch fakt dobrých trenérů je i dneska hrozně málo. Od většiny běžně dostupných trenérů bych si nenechal poradit ani cestu do fitka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K bazénu.

Včera jsem se vrátil z práce a říkám manželce: "Rozhodnul jsem se, že na Štědrej den plavat nepudu. Ono se to pro jednou v roce nezblázní, ať jsme jako rodina spolu! " 

Pozorovala mne zkoumavě....  

Musel sem se teda přiznat. 

(Maj zavřeno v Pardubkách, v HK i v Chrudimi.)

Screenshot_20211224-101300_Connect.jpg

Upraveno uživatelem hopa26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, netušil jsem co můj dotaz způsobí.

Sám necvičím (jen eliptický trenažér nebo kolo) takže zkusím nějakého trenéra nebo kroužek, i Sokola tu na maloměstě máme tak se snad najde něco vhodného. Činky už má objednané, v netřeženém okamžiku udolal manželku a ta je objednala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte prosím tip na domácí hrazdu na stěnu případně do stropu?

Vzhledem ke skladnosti se mi líbí https://www.pushshop.cz/hrazda-na-zed-simple-white-pull-up-bar/ ale z důvodu variability předpokládám že je vhodnější http://www.hrazdy-schubi.cz/posilovaci-hrazda/hrazda-na-zed/ případně http://www.hrazdy-schubi.cz/posilovaci-hrazda/hrazda-na-zed-konan/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Borci, nedávno jsme tu trochu řešili dokládací jednoručky. Tohle vypadá skvěle:

https://sport.bazos.cz/inzerat/146764985/predam-nastavitelne-jednorucky-20kg-32kg.php

Pozor, nemám s nimi však žádnou zkušenost. Někdo zde?

Pro jistotu, kdyby byl odkaz časem nefunkční ...

 

c1.jpg

c2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, vždyť Ty jsi psal, že jsi prošel snad všechny! Díky za radu. Já je fakt vůbec neznal. Mrknu ne ně.

 

Edit: borci, a chystejme se na nákupy. Bude únor, a ledňáčci začnou vyprodávat 🙂 I když musím přiznat, že já na nějaký upgrade letos asi peču. Humorná historka: před pár týdny jsem se nasoukal na Scotta, zabral (pro neznalé bicákem), a zařval bolestí. Operované koleno. Aneb, vše je spojeno se vším ... Poznámka nebyla mířena na Igelita! (viz mé předchozí pošťuchování)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...