Přejít na obsah

zrodily se hodinky


Doporučené příspěvky

Já myslím, že by to mohlo jít. Jak je to pouzdro (a nožky) vysoký? Přeci jenom je Oceanracer docela hrubej, tak toho bych se trohcu bál....a ještě jeden dotaz- jakej jsou to rok? Objevil jsem spoustu Navitimerů v quartzu, ale všechny mají kompasovou lunetu. Nebo ta luneta byla zkrátka jenom volitelná?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím, že by to mohlo jít. Jak je to pouzdro (a nožky) vysoký? Přeci jenom je Oceanracer docela hrubej, tak toho bych se trohcu bál....a ještě jeden dotaz- jakej jsou to rok? Objevil jsem spoustu Navitimerů v quartzu, ale všechny mají kompasovou lunetu. Nebo ta luneta byla zkrátka jenom volitelná?

Vyráběly se v letech 1986 - 93, existuje hodně modelů. Různý lunety, ciferníky, matný, lesklý, PVD, vyráběly se i bez označení Breitling, např. limitky pro různý armády, nebo pod značkou  Chronosport UDT. Někdy se objevují pod názvem Navitimer quartz, jindy New Pluton, nebo Breitling 3100. Reference A51037, 80191, 80192

Uvnitř je kalibr Breitling 51, neboli Miyota Y652.

 

Trochu víc najdeš tady. Některý fotky už zmizely, něco se dá vygooglit

http://forums.watchuseek.com/f39/breitling-pluton-academy-intruder-range-brief-history-98.html

 

Jako pilotky, i jako potápky

 

post-13546-0-29561800-1426362511_thumb.jpg

post-13546-0-84837400-1426362520_thumb.jpg

post-13546-0-89068700-1426362595_thumb.jpg

post-13546-0-31336200-1426362616_thumb.jpg

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

tak už jsem toto vlákno četl 3x od začátku do konce, jednou v noci protože malý nespal, pak ráno a nedalo mi to a u oběda znova. Mobil i noťas jsou poslintané, jak mi u každé fotky ukápla slina protože na to hledím s otevřenou hubou..... Uživatel Financ má můj nejvyšší obdiv... a zároveň mě inspiroval...

Mám někde doma HEUER AUTAVIA, model 11063 myslím, jako na fotce niže. Dostal jsem je k 15. narozeninám od strejdy, který si je dovez ze Švajcu za totáče. Bohužel jsem tehdy vedl docela divoký život a hodinky jsem prakticky zničil. Po 2-3 letech jsem je dal do opravy protože přestal fungovat automatický nátah a chtěl jsem vyměnit pásek za kožený... hodinky mi vrátili s jinou lunetou, protože ta originální prý praskla v místě kde je luminiscenční bod, pásek jsem měl kožený ale originál mi taky nevrátili. Automat nešel opravit, tak něco vyndali a hodinky fungovaly na manuální nátah co si pamatuju. No byl jsem mladý a blbý, nic nevěděl a internet byl tehdy neznámý pojem a peněz taky nebylo....Už jsem je pak dlouho nenosil.

Je to 20 let co jsou někde uložené, asi tuším kde, tak je zkusím večer pohledat a nafotit. Rád bych je nechal zrenovovat do nositelné podoby, co nejblíže původní podobě. Nemám tušení zda to půjde, ale za zkoušku to stojí. Chtěl bych místní osazenstvo poprosit o pomoc, zejména kde a jak začít. Může mi někdo poradit kam zaslat nebo zavést moje torzo hodinek a kde by mi fundovaně řekli, že to půjde opravit, a že bude potřeba to a to.... je mi jasné, že to není otázka pár týdnů, ale já na to nespěchám a hodlám tomu věnovat čas a nějaké peníze.

Tak nějak vypadaly, když jsem je dostal před 22 lety viz. foto níže.

Předem díky za jakoukoliv radu.

PS: možná nejsem na úplně správném vláknu, ale zdálo se mi,že zde jsou uživatelé, kteří k Heuerům mají vztah a můžou poradit. Už jsem na Chronomagu dlouho nebyl, tak jsem musel udělat novou registraci. Pokud to mám hodit jinam prosím o info.
 

post-38699-0-89752700-1426687762_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové,

 

tak už jsem toto vlákno četl 3x od začátku do konce, jednou v noci protože malý nespal, pak ráno a nedalo mi to a u oběda znova. Mobil i noťas jsou poslintané, jak mi u každé fotky ukápla slina protože na to hledím s otevřenou hubou..... Uživatel Financ má můj nejvyšší obdiv... a zároveň mě inspiroval...

 

Mám někde doma HEUER AUTAVIA, model 11063 myslím, jako na fotce niže. Dostal jsem je k 15. narozeninám od strejdy, který si je dovez ze Švajcu za totáče. Bohužel jsem tehdy vedl docela divoký život a hodinky jsem prakticky zničil. Po 2-3 letech jsem je dal do opravy protože přestal fungovat automatický nátah a chtěl jsem vyměnit pásek za kožený... hodinky mi vrátili s jinou lunetou, protože ta originální prý praskla v místě kde je luminiscenční bod, pásek jsem měl kožený ale originál mi taky nevrátili. Automat nešel opravit, tak něco vyndali a hodinky fungovaly na manuální nátah co si pamatuju. No byl jsem mladý a blbý, nic nevěděl a internet byl tehdy neznámý pojem a peněz taky nebylo....Už jsem je pak dlouho nenosil.

 

Je to 20 let co jsou někde uložené, asi tuším kde, tak je zkusím večer pohledat a nafotit. Rád bych je nechal zrenovovat do nositelné podoby, co nejblíže původní podobě. Nemám tušení zda to půjde, ale za zkoušku to stojí. Chtěl bych místní osazenstvo poprosit o pomoc, zejména kde a jak začít. Může mi někdo poradit kam zaslat nebo zavést moje torzo hodinek a kde by mi fundovaně řekli, že to půjde opravit, a že bude potřeba to a to.... je mi jasné, že to není otázka pár týdnů, ale já na to nespěchám a hodlám tomu věnovat čas a nějaké peníze.

 

Tak nějak vypadaly, když jsem je dostal před 22 lety viz. foto níže.

 

Předem díky za jakoukoliv radu.

 

PS: možná nejsem na úplně správném vláknu, ale zdálo se mi,že zde jsou uživatelé, kteří k Heuerům mají vztah a můžou poradit. Už jsem na Chronomagu dlouho nebyl, tak jsem musel udělat novou registraci. Pokud to mám hodit jinam prosím o info.

 

Ahoj, vítej na foru. Nejlíp, když hodinky nafotíš a pošleš. Náhradní díly na strojky se občas sehnat dají a ještě je pár hodinářů, co to umí opravit. Vložka lunety je prakticky nesehnatelná, tah se občas objeví, ale stojí ranec.

D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je našel a nafotil. Omlouvám se za odlesky, ale nějak se mi to nedařilo fotit bez.

ČÍSLO ZA STĚŽEJKOU: 11063V
ČÍSLO NA DÝNKU: 112.603

PS: poslední foto jsou SW hodinky MILUS po dědovi, dle babičky je dostal když narukoval do války, ale to dám jinam, možná by taky stály za opravu.

post-38699-0-27898400-1426741979_thumb.jpg

post-38699-0-67828700-1426741979_thumb.jpg

post-38699-0-92703000-1426741979_thumb.jpg

post-38699-0-44322400-1426741980_thumb.jpg

post-38699-0-86171500-1426741980_thumb.jpg

post-38699-0-38899800-1426741981_thumb.jpg

post-38699-0-93963200-1426741981_thumb.jpg

post-38699-0-53952000-1426741982_thumb.jpg

post-38699-0-20859900-1426741983_thumb.jpg

post-38699-0-96912000-1426741983_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadají sice trochu zašle,ale pokud by se Ti podařilo sehnat komplet lunetu,tak si troufám tvrdit,že to budou parádní hodinky.Jen počítej,že servis a díly budou něco stát,troufám si tvrdit že přes 10 táců a spíše více.Ale mít k nim takový příběh,tak jdu do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci kafrat do vlákna, které není moje, ale jsa vyučen z pokusu o renovaci autavií tak se podělím o svoji zkušenost. Na hodinkách je vidět, že toho dost zažily, ale základ je ještě ucházející. Problémů je celá řada. Chybí celá luneta vč. vložky. Luneta na tento typ prakticky nesehnatelná, pokud náhodu ano, tak cena bude vysoká (od 200 EUR výše za lunetu, bez vložky!). Vložka lunety by se dala, pokud netrváš na úplné autenticitě, sehnat jako aftermarket (i když ne ta úplně správná), cena kolem 60-70 eur. Dále píšeš, že nefunguje automat. To může být problém jednoho, nebo taky více dílů strojku. Díly na trhu jsou velmi těžko k sehnání, protože firma nic ven nepustí. Když se objeví, není vůbec neobvyklé dát tak 1000 Kč za jeden kus. Jak psal už financ, originální kovový tah opět vzácný jako šafrán a když už, tak jeho cena závratná (10 i 15 tis. Kč). Servis také není levná záležitost. Ciferník už také má nějaká ty vady, ale to bych asi neřešil.

Suma sumárum, opravit by je mohlo jít, je otázkou jak věrně originálu je chceš vrátit. Podle mě, když nepočítám ten tah, tak se připrav na náklady kolem 15-20 tis. Kč a taky se budeš muset obrnit trpelivostí, protože sehnat díly může trvat několik měsíců. Ale rozhodně nechci odradit, jenom poukázat na realitu. Vím o tom své. Myslím že základem bude prohlídka u dobrého hodináře, který posoudí nutnost a náročnost oprav strojku. Tam je to zatím velká neznáma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já najít takový "malý poklad" ,tak by mi nebylo líto dát těch řekněme 15 plus mínus /obával jsem se,že i 20 a asi oprávněně/ a šel bych do toho.Určité zkušenosti tu na foru jsou a doufám,že dotyční poradí.Hlavně dobrého hodináře a kde sehnat díly.Pro mě by to byly hodinky s příběhem a tudíž neprodejné.Doufám,že se Ti podaří jim vrátit zašlou slávu a pak se pochlubíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

díky za komenty. Potřeboval bych poradit, kterému hodináři to poslat aby zhodnotil stav a řekl které díly bude potřebovat. Chtěl bych je dostat do funkčního stavu, nejlépe včetně automatu (na ruční nátah jdou). Luneta vypadá jako problém, ale co už nespěchám na to, třeba se poštěstí (co říkáte na černou lunetu z černé varianty???) Vložku lunety klidně jako aftermarket, nebudu ty hodinky nikam prodávat jako originální kus. Chci si je nechat a občas nosit. Ciferník bych chtěl vyčistit aby trochu vypadal, nemusí být jako nový. Originální tah byl super, ale zatím se spokojím s pěkným retro řemenem, něco jako děrovaný racing apod. Cenu za obnovu jsem počítal mezi 10-20 tis. 20 tis. je strop, bez kovového tahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je na tom strojek, je funkční alespoň manuální nátah? To je neznámá a musel by to vidět hodinář, kdyžtak mi napiš, dám ti kontakt. Základní servis strojku cca 6000, plus díly. Podle popisu bych počítal s rozpočtem 15.000 na strojek

Lunetu jsem za poslední 2 roky neviděl, jen na běžné modely a originální vložky na běžné modely chodí okolo 300E. Pokud ji seženeš, za 20.000 nebude. 

Originální tah byl nedávno na aukru za 16.000, na ebay chodí okolo dvaceti.

Na ciferníku jsou vidět drobné stopy po korozi a ručky mají asi vyměněnou lumi. 

 

Do dvaceti tisíc se nevlezeš. s lunetou minimálně dvojnásobek.

 

http://www.ebay.de/itm/Heuer-Autavia-Bezel-Insert-Original-/161524793036?pt=Reklame_Werbung&hash=item259ba0becc&nma=true&si=1jmornnEIjC8GPMq8wEUWW%252Bh%252Brw%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Upraveno uživatelem financ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...