Přejít na obsah

sluchátkový zesilovač versus sluchátkový výstup kvalitního a


Doporučené příspěvky

No, samozřejmě zážitek z hororu nebo ekšnu je ve vícekanále větší, ale vycházím z toho, co jsem ochoten na DVD vůbec vlastnit a koukáním marnit čas. Většina toho, co na DVD mám, nejsou filmy, ale záznamy koncertů. Proto taky směruji i videoprojekce zvuk směrem k hudbě, nikoliv dialogům a efektům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, samozřejmě zážitek z hororu nebo ekšnu je ve vícekanále větší, ale vycházím z toho, co jsem ochoten na DVD vůbec vlastnit a koukáním marnit čas. Většina toho, co na DVD mám, nejsou filmy, ale záznamy koncertů. Proto taky směruji i videoprojekce zvuk směrem k hudbě, nikoliv dialogům a efektům.

Každý máme jiný potřeby, mojí potřebou je pořádný kinový zážitek s kámoši a hromadou popcornu s takovým zvukem že když vybafne příšera spoza rohu tak popcorn letí do metrové výšky za 43 sekundového jekotu... Rád takto marním svůj čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně někdo, kdo ví, co tady někteří nechtějí ani tušit (Roman Šula) :) Už jsem si připadal se svými předchozími příspěvky jako exot a prudič :) :)

Mimochodem, kdo chce slyšet "hodně muziky", ať si koupí repro GENELEC (stačí i ty relativně "levnější"). Odhalují až na kost a o to jde... teda někomu... někdo chce, aby to znělo co nejlíp :) Ale každý pase po něčem jiném a každý na to má právo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konečně někdo, kdo ví, co tady někteří nechtějí ani tušit (Roman Šula) :)  Už jsem si připadal se svými předchozími příspěvky jako exot a prudič :) :)

Mimochodem, kdo chce slyšet "hodně muziky", ať si koupí repro GENELEC (stačí i ty relativně "levnější"). Odhalují až na kost a o to jde... teda někomu... někdo chce, aby to znělo co nejlíp :)  Ale každý pase po něčem jiném a každý na to má právo.  ;)

U mě proběhla taky doba kdy jsem investoval desetitisíce do kabelů ze superčistýho stříbra, měnil repráky, měnil kabely mezi CD a zesíkem, (vše mně zůstalo a slouží dál) po čase to člověka tak trochu omrzí, protože to co má na zvuk největší dopad nejsou ani tak kabely a repráky za statisíce, ale správně vytuningovaná poslechová místnost která je v domácích podmínkách těžko dosažitelná a to jak z hlediska technického tak designového kompromisu, proto by se měl člověk i v tomto oboru, tak jako všude, pohybovat někde na zlaté střední cestě nejít do extrému v podobě kina z krabice nebo blikající věže a zase naopak nesnažit se neustále hledat nějaké variace v neustálých výměnách kabelů, stejně bude na světě pořád někdo na koho prostě mít nebude :-)

 

Měl bys pro mě nějakou radu ohledně mého původního dotazu jakej DVD přehrávač s HDD?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, vůbec se v tomhle nevyznám.... O co víc se dokážu pitvat v hudbě, o to víc mě nechává "obraz" v klidu. Vlastním 50Hz televizor, přijímám analogově 4 české kanály (NOVA má duchy) a sportovní přenosy si nahrávám na 2-hlavé VHS. Někdo holky, jiný vdolky :) Přeji šťastnou ruku při nákupu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Vidím že se tady schází i zkušení audiofilové alias netopýří uši...:D

Mám teď takové dilema a rád bych se zeptal jestli by mi někdo mohl poradit, dosluhuje mi můj 7 letý DVD přehrávač Sony a rád bych ho obměnil za DVD přehrávač /rekordér s HDD asi tak 250Giga.

Jsem DENONISTA ale Denon nic podobného nevyrábí, chtěl bych maximální kvalitu obrazu a zvuku co se týče na domácí kino. Přemýšlel jsem o nějakém Pionýrovi, nebo nevíte jestli někdo z renomovaných výrobců vůbec DVD s HDD nabízí? Myslím výrobce jako NAD, Yamaha, Marantz, Denon, Onkyo atd...

 

Díky moc

Pioneer je extraliga, bohužel mi neříká pane :(

P.S. omlouvám se a kvalitu fotek :(

 

 

High-End 1080p DVD Recorder with 500GB Hard Disk

Build a digital library in your living room: access all your digital photographs, camcorder footage, television programmes and favourite movies ? even your music ? from a single source.

With a massive 500GB Hard Disk Drive, you can play and record ? even print ? almost everything.

Rip CDs, upload digital images or compressed audio files at high speed, from disc or via the front-in USB host. Copy and edit footage from your camcorder via the DV-In. You can also create a JPEG slideshow, whilst compressed audio is being played, or even print photographs from the hard disk via a PictBridge-compatible USB printer.

You?ll get the best in enhanced picture processing; the DVR-940HX-S incorporates our newly designed VQE10 core video chipset, which enables a scaling option up to 1080p via HDMI. So you?re guaranteed the highest viewing resolution, regardless of the source. The DVR-940HX-S also has an integrated digital DVB-T tuner.

And if you're watching TV, time becomes less of a challenge. You can pause live TV, or use Chase Play ? which allows you to playback the programme you?re recording, while you?re recording it.

In the event that you do require more space, the DVR-940HX-S has an eSATA terminal, which means you can add an external hard disk.

And above all, the system is easy to use; one straightforward remote gives you quick and easy access to all the functions you need.

Watch a demo video of the DVR-940HX-S

Main Features DVR-940HX-S

Plays DVD-Video, DVD-R, DVD-RW, DVD-R dual layer

DVD+R, DVD+RW, DVD+R double layer

DVD-RAM

CD, SVCD, VCD, CD-R, CD-RW

MP3, WMA, JPEG, DivX

Records DVD-R, DVD-RW, DVD-R dual-layer

DVD+R, DVD+RW, DVD+R double layer

DVD-RAM

Hard Disk Drive (HDD) 500 GB

Max. Recording Time (HDD) 1422 hours

Recording Modes 7 Modes: XP, SP, LP, EP, SLP, SEP and Manual

TV Tuner Digital (DVB-T)

Electronic Programme Guide Digital and Analogue

ShowView Yes

Digital Jukebox Yes

Entertainment Engine Yes

Pause Live TV Yes

Chase Play Yes

One Touch Recording Yes

High Speed Copy Yes

Terminals 2 x RGB Euro-SCART, 1 x RCA in/out, 1 x S-Video in/out, 1 x Component out, 1 x Coaxial out, 1 x HDMI out (1080p compatible), 1 x DV in, 1 x USB, 1 x eSATA

Recording DVR-940HX-S

Media DVD-R, DVD-RW, DVD-R dual-layer

DVD+R, DVD+RW, DVD+R double layer

DVD-RAM

Preset Recording Modes 6 Modes: XP, SP, LP, EP, SLP, SEP

Manual: 32step + 1 (LPCM)

Max. Recording Time by Mode XP: 106 hrs

SP: 212 hrs

LP: 427 hrs

EP: 638 hrs

SLP: 850 hrs

SEP: 1064 hrs

MN: 106-1422 hours

32step+1(LPCM)

Pause Live TV: Automatic Recording Yes

One Touch Recording Yes

Video+ Yes

VPS/PDC Yes/Yes

G Code Yes

Variable Bit Rate Recording Yes

Linear PCM Recording Yes

One Touch DV Import Yes

DV2 Stream Audio Downmix Yes

Editing Accuracy: Frame (VR Mode), Chapter Editing, Undo (except DVD-RAM)

Original Input Title Name, Erase Title, Protect Title

Erase Chapter, Divide Chapter, Combine Chapter, Erase Part, NAVI Mark

Playlist Input Title Name, Add Title, Erase Title

HDD Functions DVR-940HX-S

External HDD Connection Yes

Group Yes

Maximum number of titles 999

One Touch Copy Yes

High Speed Copy Yes

Optimized Copy Yes

Rate Conversion Copy Yes

Disc Backup Yes

Recovery Recording Yes

Playback DVR-940HX-S

Media DVD-Video, DVD-R, DVD-RW, DVD-R dual layer

DVD+R, DVD+RW, DVD+R double layer

DVD-RAM

CD, SVCD, VCD, CD-R, CD-RW

MP3 Yes

WMA Yes

JPEG Photo Viewer Yes

DivX Playback Yes

PAL/NTSC Yes/Yes

Virtual Surround Yes

Advanced Disc Navigator Yes

Chase Play, Playback with Recording Yes

Commercial Skip / Back Yes/Yes

Picture Quality DVR-940HX-S

Video Quality Enhancer (VQE10) Yes

Pure Cinema Progressive Scan Yes

Digital Noise Reduction Yes

Video DAC 10-bit/108 MHz

Digital Timebase Corrector Yes

Connections Terminals DVR-940HX-S

Input 1 SCART

1RCA

1 S-Video

Output 1 SCART

1 RCA

Component Video output

1 S-Video

Coaxial Digital Audio

HDMI

HDMI Interface Yes

eSATA Terminal Yes

DV Terminal (IEEE1394) Yes

USB Yes

G-LINK (STB Control) Yes

CI Card Slot Yes

Miscellaneous DVR-940HX-S

Remote Control Jog type

Auto Clock set up Yes

Channel preset download Yes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
to SNOW: díky moc, taky jsem o pinckovi uvažoval jako asi o nejlepší alternativě, podívám se ještě někde po cenách a půjdu do něho...

 

Díky!

Až někde zjistíš slušnou cenu, hoď sem odkaz, pls.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz sluchatka, tak Senheiser Orpheus. Jo a sluchatkovy zesilovac v tomto pripade neni treba resit, je v cene :D . Btw, mel jsem tu moznost tato sluchatka chvili poslouchat na jedne z prvnich HighEnd vystav v Don Giovani - opravdovy zazitek. Jsou i jina skvela elektrostaticka sluchatka, napr. od fy STAX, ale ceny jsou opravdu drasticke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Taky jsem trochu pohledal a zatím nejlépe jsem ho našel tady:http://www.dno.cz/product_detail.php?id=26656

Nedoporučuji, vhodný může být např. individuální dovoz z BRD, patrně největší sortiment má gigant Mediahall, např. na předměstí Berlína, na obchvatu A1 Ring je slušný kolos s obrovským výběrem spotřební elektroniky a ohromným výběrem CD, omluvte ty superlativy, ale chce to vidět na vlastní oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Myslím, že nikdo neodpověděl na téma kvalita sluchátkového výstupu u dobrého int. zesilovače, např. Accuphase řady E a sluchátkového zesilovače třeba okolo 30 tis. Porovnával to někdo? Poslech na sluchátka 30-40tis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na head-fi si pár lidí sluchátkový výstup integrovaného Accuphase řady E pochvaluje, ale vypovídací hodnota je imho blízká nule.

Pokud ten Accuphase máš, klidně si pro porovnání objednej z eshopu dedikovaný headamp a ani nemusí stát 30 tisíc. už za 10-12 můžeš mít velmi transparentní strojek. A pokud ti nebude vyhovovat, do dvou týdnů vrátíš.

https://www.muziker.cz/topping-audio-a90-silver

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...