Přejít na obsah

Koupě rohové sedačky


Doporučené příspěvky

Pro mne výborný téma - sedačky jsou vážně moje potíž. Klienti se mne často ptají o radu a já fakt tápu. Porádím vždycky:

 

lacinou Ikea, tak do 10 litrů

 

pak nic, nevím neznám nic použitelného, sám potřebuju poradit, nejlépe od foundrymana

 

pak nějaké designové věci z itálie nebo skandinávie tak do 50 ti tisíc , ale ty většinou nevypadaj jako sedačky - sám jsem si koupil takové ty obdélníkové moduly, ze kterých jde sestavit různé sestavy, nebo samostatně, je jich řada, já mám kartell plastics, ale víc bych za to nedal

 

pak wittmann wien, klidně starší, což doporučuju vždycky - je jedno, kolik za něj dáš, vždy je perfekt.

 

pak je ještě další high-end, jako třeba cassina, knoll, roche-bobois a ale na to se lidi většinou neptají :D

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 106
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jako cigi. Taky mám vždycky problém v cenové kategorii mezi IKEA a itálií. Znám akorát brněnskou firmu Resa, ale ti jsou trochu výš (za rohovou v látce asi kolem 40+). Navíc nevím jak jsou na tom s kvalitou konstrukce...

 

Doporučuji spíš menší nezávislé obchodníky, vyhýbat se řetězcům a zaměřit se na výše uvedené znaky. Resa má cenovou politiku, která vychází z jejich poměrně drahého systému výroby. IMHO je cena o cca 15-20% výš, než by odpovídalo kvalitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundryman: Nemohl bys napsat pár jmen, značek, jejichž výrobky v dané ceně odpovídají kvalitě? Prostě několik příkladů v různých cenových relacích, abych si rozšířil obzory.

 

No, já český trh až tak neznám, 99% výroby hrneme do Německa. Krom toho v Čechách moc výrobců rozkládacích sedaček není (a tohle je náš hlavní sortiment), ale co jsem tak zahlídl, v nižší cenové úrovni můžeš celkem bez obav nakupovat v obchoďácích KIKA nebo Skonto (pokud si ohlídáš konstrukci, viz výše), slušnou kvalitu ve středních relacích mají výrobci Polstrin nebo PF Nábytek, ve vyšší střední třídě bych koukal po německých výrobcích, ale nevím, jestli jsou tu k mání - např. Bali, Paul Nehl, Achima. High End je kromě zmíněných Cigim naprostá extratřída Rolf Benz.

Natuzzi přesunul skoro celou výrobu do Rumunska, takže nevím, jak na tom aktuálně jsou.

Osobně mám nejlepší zkušenosti s německým nábytkem - co Ital přilepí, to dá Němec na 2 šrouby :-)

Upraveno uživatelem Foundryman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Foundryman: Nemohl bys napsat pár jmen, značek, jejichž výrobky v dané ceně odpovídají kvalitě? Prostě několik příkladů v různých cenových relacích, abych si rozšířil obzory.

 

Kluci, když už si necháváte od Foundrymana radit, tak proč si u něj rovnou něco nekoupíte???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurňa foundry, už mám dost - vybal prosím konečně, kde můžu sehant ty vaše poctivé rozkládací sedačky, co je to za značku a který speciálně kousky doporučuješ, hrome, leze to z tebe jak z chlupatý deky, ale když jsi začal , tak to dokonči - důvěru, alspoň moji za ta léta co jsi tu, máš. :)

 

Jo, omluva, rolf benz jsem opomněl, ale ty se tvářej minimálně jako Überhochende, takový klienty zas nemám :D

 

Ještě se musím opravit, ty designový věci začínaj na těch padesáti, nekončej, to mi ulítlo, vždycky zapomenu, že mám slevy, které dávám dál klientům - prostý lid musí sáhnout hlouběji do kapsy, takže to taky nedoporučuju, bez slevy to za to nestojí, kromě opravdu hajper pečlivě vybraných kousků, bohužel.

 

Ještě se musím zmínit o šoku, jež jsem utrpěl a týká se tohoto tématu. Měl jsem jej však očekávat. Objevil jsem českou firmu s designovými sedačkami, tím myslím opravdu designovými a vymyšlenými , a srdce zaplesalo, dokonce maj šouwroom u O2areny - vyrazil jsem tam se špatně potlačovaným očekáváním a nabitou kešení i drahou polovičkou - tedy v plné polní. Pane jo !! Od prodavačky přes ergonomii po konstrukci toho nábytku ( pokud dovedu laicky posoudit) - amatérismus a ceny vyšší, jak italové a skandinávci - to muší bejt ček fakt fanda a nácek jakobič, prostě něco jako prim, naprosto nekonkurenceschopné.

 

Takže abych shrnul dosavadní zkušenost:

 

- kvůli slevě si najdi si architekta, nebo počkej na příští září - dny Marianne a kup si něco levnýho designovýho, s tím kartell jsem třeba spokojen.

- kup si zachovalý ojetý wittmann na ebay.at

- kup si to nejlevnější z ikea

- nekupuj si žádnou, já si posledních 20 let bez sedačky i s rodinou v pohodě pohodlně bydlel, než jsem nerad podlehl lehkovážnému vrtochu drahé polovičky. Nevím proč jsou sedačky synonymem bydlení, podle mne to tak není, jsou většinou příliš humpolácký a ošklivý a sebestředný a vlastně nepohodlný - žij aktivněji !!!

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme nakonec pořídiliZondu.

moc se nám líbila a vybírali jsme hlavně podle komfortu sezení,samozřejmě ceny,materiálu potahu a vzhledu.

I když jsme navýšili rozpočet,tak to moc nepomohlo,páč jsme i tak nenašli v této hladině něco,co by nás chytlo za srdce a když už ,tak se na tom blbě sedělo....

Nakonec potah jsme zvolili textilní imitaci kůže (nikoliv Eko kůži) v šedo béžové barvě.

Není to sice žádnej top,ale snad nán zase nějakou dobu poslouží...

Pomalu jsme už z toho výběru bldli,tak jsme se rozhodli pro tuto.

Díky všem za užitečné rady,opravdu jsem se zase něco nového dověděl.

téma nechám otevřené,myslím,že tato problematika zajímá i další lidi.

Ještě jednou díky (hlavně Foundrymanovi)

Upraveno uživatelem hejdik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Rád bych oživil toto starší vlákno. Vybírám sedačku do bytu, vlastně mám už vybráno. Ujíždíme s přítelkyní na skandinávském designu, takže jsme se dívali hlavně na boconcept (nic jiného jsem v ČR ani nenašel) a bolia (k dostání pouze DE, DK), trochu i na novou řadu freistil od Rolf Benz. Nakonec jsme dospěli k sestavě BoConcept Smartville. Máte někdo s BoConceptem zkušenosti? Foundrymane, tušíš jestli je kvalita přiměřená ceně? Designově adekvátní kvalitu jsem jinde bohužel nenašel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já přemýšlím o této sedačce:

 

http://www.sconto.cz/cz/produkty/sedaci-soupravy/para-4130726-xx

 

Nechci sedačku na pár let...je to jedná z těch kvalitnějších.Má někdo zkušenosti popř.nějaká alternativa.Cenová hladina je cca 50-60 tisic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Potřeboval bych poradit se sedačkou. Máme takový menší problém v tom, že se nám do bytu prakticky žádná nevleze (max. rozměr 215x145). Takže budeme muset nechat někde dělat. Ale kde? :) Máte někdo zkušenosti? (hlavně ty pozitivní)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda, že jsem tohle vlákno nenašel (ani nehledal:() o měsíc dříve. Mám pocit, že jsme si koupili sice hezkou sedačku, ale pravděpodobně se na ní už teď projevuje prosezení na určitých místech. To mě teď docela děsí, ještě sí říkám, že je to v normě, tak uvidím. Některé části jsou z určtiě ze dřeva. Musím to lépe okouknout dle návodu na přední straně.

 

To jen tak plácám do vody, co už taky teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych poradit se sedačkou. Máme takový menší problém v tom, že se nám do bytu prakticky žádná nevleze (max. rozměr 215x145). Takže budeme muset nechat někde dělat. Ale kde? :) Máte někdo zkušenosti? (hlavně ty pozitivní)

 

www.rasl-nabytek.cz

 

Udělá na zakázku cokoliv, slušné ceny, osobní zkušenost. Potahy v látkách i kožkách.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...