Přejít na obsah

Padesátka


Doporučené příspěvky

  • po měsících...

kazdy den vychutnat (a delat) jako by byl ten posledni. to mi vzdycky prislo jako hrozna blbost, nebo mam moc bujnou fantazii, ci chut na takovy aktivity, ze by prvy den tohoto zpusobu zivota byl zaroven tim poslednim. nikdy sem to nechapal, proc se to rika. :bangin: prijde mi to pouze jako motivacni formulka. jinak sam nemam co prispet. jsem v pulce, ale kolem sebe uz vidim ty "odvaznejsi" z byvalych/soucasnych spoluzaku a spoluzacek, co se pousteji do chomoutu (byli natlaceni :goof: ) a deti uz taky obcas jsou... to me desi, protoze ja se na skutecne dospeni (v cemz prave to dospeni ja chapu, rozhodovat o dalsich lidech v podobe rodiny) jeste moc necejtim (pry je to sobecky, rikaji mi ti podpanflaci :crying_anim:). na druhou stranu do toho clovek spis musi spadnout a ucit se plavat, nez ze by na to clovek mel byt nekdy fakt pripravenej. sem ale odbocil....

 

to co clovek muze chtit v 50 je skoro to same co chce ve 20,30,xxxletech... podle me to krasne odrazi hierarchie potreb jejiz autor je Maslow s tim doplnkem, ze jednotlive oblasti lidskych potreb (zakladni potreby, oblast bezpeci, potreba "lasky", uznani/ucta, seberealizace) menej podil na celku- pomyslna dulezitosti pro nas zivot. pokud jsem to nenapsal dost jednoznacne, tak zkusim priklad:

1) jako malej fakan budu mit prioritu zakladni potreby a budu potrebovat predevsim lasku rodicu. zbytek z tech jednotlivejch pater je skoro jedno. ikdyz takova ucta na piskovisti za fajnovou babovku? hmmm :P

2)jako clovek produktivniho veku budu nejspis potrebovat vsechny z "v zavorce popsanych okruhu". bo zakladni potreby musej byt porad, bezpeci,laska...tj jasny porad, jen uz ji clovek pouze neprijima, ale i dava dalsi generaci. uznani+seberealizace...protoze se snazime zivot necemu smysluplnymu (dost relativni, co?) zasvetit...

3)stari: predpokladam smrsknuti. opet laska+bezpeci+zakladni potreby

 

Cokoli z zivota se da nacpat do tech peti "supliku". Myslim ale, ze at uz se clovek pokousi o cokoli behem zivota, nakonec chce stejne "jenom" trochu klidu, relativni zdravi a kolem sebe blizke. Tak by to asi melo byt.

 

Jinak takova blbost na konec. Si pamatuju, jak jsem jako malej cucak u prarodicu poslouchal "rozhlas po drate" - dnes Cr-neco, a velmi casta pisnicka tam byla "uz mi lasko neni..." od Zmozka. prislo mi to jako naprostej unreal, ze mi to nekdy bude 20 a pritom tedka mi uz neni ani tech petadvacet, kam pokracuje zminenej text.  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se cejtím nějak takhle

 

Kašleme na všechno skoro i na ženský
A pivo pijeme jenom plzeňský
Dáme si jedno už se nám chce chcát
Takhle si to užíváme když je nám padesát
Takhle si to užíváme když je nám padesát
Doma tiše ležíme před televizí
Ale na podiu jsme pěkně drzí
Nikdy nás neomrzí pitomcům se smát
Takhle si to užíváme když je nám padesát
Takhle si to užíváme když je nám padesát
Kurva drát padesát
Kurva drát padesát
Kurva drát padesát
Kurva drát na kvadrát
Klidně si žijeme dvojím životem
Punk nikdy neumře je naším mottem
A s Iggy Popem budem v hale hrát
Takhle si to užíváme když je nám padesát
Takhle si to užíváme když je nám padesát
Kurva drát padesát
Kurva drát padesát
Kurva drát padesát
Kurva drát na kvadrát
Ča ča ča ča 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jagman

DO 50 toho chci stihnout hodně děti pár snu pár aut a pár hodinek od mala jsem cekem zkromnej co mám toho si važím a nedám to jen tak z ruky(díky tomu už sem narobil blbostí) chtěl bych ale vytvořit něco co mohu předat dál Zbírku hodinek aut nebo i dobrou firmu až odejdu chci aby tu něco zustalo aspoň pro mé děti to by pro mě bylo naplnění života

 

 

A must have od 6 let jsem chtěl Mamuta(Mercedes S z 90let) když konečně nastala dobda možná moc brzo strašně mě to otrávilo celkově mercedes mě otrávil takže nic takového už neřeším co příde příde a některé sny mají prostě zustat v hlavě kdo ví až konečně našetřím na Rolex jestli nebudu též zklamán

Upraveno uživatelem Jagman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám to za 3 roky. Už nějakou dobu jsem o tom přemýšlel, plánoval "Presidenty" od RLX atd... Před rokem a půl - šok - krev ve stolici, bolesti... Pak si mě pozvali na kolonoskopii...

 

Všechno dobře dopadlo (píštěl, operace, ale nic zhoubného) - nicméně takováto příhoda chlapa, kterýmu táhne na padesát, sakra zasáhne. Najednou se úplně přerovnají hodnoty, priority, plány...

 

Takže to zdraví je opravdu sakra důležité, navíc jsem si vyzkoušel ty Presidenty a vůbec mi nesedí  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...