Přejít na obsah

Poraďte s koupí Vintage hodinek


madrider

Doporučené příspěvky

Chtěl bych poprosit o radu s koupí Vintage hodinek. Představuji si něco kolem 15 tisíc. Pokud možno tak automaty, nebo pak jedině ruční nátah :-)

Když jsem tak hledal, tak se mě docela líbil styl hodinek Oris Chronoris... moc pěkné. :-) Vím že je tady kdysi i někdo nabízel...

Vždy se mě také líbil styl hodinek Tah Heuer, které jsem také před lety vlastnil. Bohužel jsem se před pár lety zbláznil a všechny své hodinky prodal...

Dnes zase přemýšlím co pěkného bych si mohl koupit a udělat si tak radost.

Pokud budete tak hodní, tak zkuste poradit, nebo dokonce něco nabídnout... :-)

 

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych poprosit o radu s koupí Vintage hodinek. Představuji si něco kolem 15 tisíc. Pokud možno tak automaty, nebo pak jedině ruční nátah :-)

Když jsem tak hledal, tak se mě docela líbil styl hodinek Oris Chronoris... moc pěkné. :-) Vím že je tady kdysi i někdo nabízel...

Vždy se mě také líbil styl hodinek Tah Heuer, které jsem také před lety vlastnil. Bohužel jsem se před pár lety zbláznil a všechny své hodinky prodal...

Dnes zase přemýšlím co pěkného bych si mohl koupit a udělat si tak radost.

Pokud budete tak hodní, tak zkuste poradit, nebo dokonce něco nabídnout... :-)

 

Předem díky

 

Pokud Ti můžu doporučit, tak si nech v ELTONU zhruba za desítku poskládat Igeny v nerezu, které nikdy nezestárnou :)

Kup na aukru vrak za pár stovek nebo si hoď sem poptávku a někdo z místních Ti určitě nějaký vrak nabídne a zároveň Ti i poradí.

Poskládat si to můžeš libovolně (barvy, atd.,...od čehož se poté odvíjí výsledná cena - do 15 se vlezeš)

TADY se můžeš kochat a zároveň i inspirovat :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsat "švícary", to je pro milovníky hodinek skoro urážka.

Jinak ale za 15 tisíc bude široký výběr. Vybírej klidně a rozvážně.

 

obdivuju... namátkou občas projíždím nějaká vlákna a Karlos vždy nezaváhá, je-li zapotřebí hájit spisovný jazyk... smekám... nebo na to je nějaká utilitka?? :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Imho (dle mého názoru) vintage není otázka mít jeden kus a také to není záležitost vlastnit a neřešit. U sběratelských záležitostí je to vždy boj s díly a renovacemi. Vyber si styl, který Ti něco z nějakého důvodu říká (bondovky, masterpiece, grand-seiko, moon-watch, ..., ten Chronoris není až tak špatná volba, ale je otázkou proč, co je v tom za strojek) a potom se dá diskutovat. Z období 1920-1970 připadá v úvahu Swiss, Japan, zbytky USA, německé jsou buď hodně tuctové věci nebo opravdu drahé, dto Francie. U Swiss produkce je velký rozdíl mezi hodinkami datovanými okolo 1940-50 a 1970. U automatů zvlášť, vintážní automatické chrono nepatří mezi zrovna masovou záležitost, před rokem 1960 tuplem.

No a potom už jenom se zaregistrovat (tady, aukro, ebay ..) čekat a vybírat. Také je dobré si ověřit hodináře.

Můj tip je moon-watch od Omegy, vcelku nositelné, ale to za 15 bude těsné nebo horší stav, nebo něco před art-deco - první konverze kapesních na náramkové. Zde ovšem to vyžaduje značnou dávku rozumu (není vodotěsné ani nárazuvzdorné), zase to má neopakovatelné tikací kouzlo podobně jako kapesní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... a Karlos vždy nezaváhá, je-li zapotřebí hájit spisovný jazyk...

Díky za podporu. Možná jsem s tím někdy až protivný, jen mám rád dobře vypadající psaný projev. To je pak radost číst. Když budu chyby přehlížet, tak tím vlastně pomáhám jejich šíření a to já nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...