Přejít na obsah

Závada u Primek


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 300
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Otevřít dýnko, vyndat strojek a nechat pár dní odmočit ve vodě. Potom ještě za mokra zkusit lunetou pootočit. Nic lepšího mne nenapadá.

 

Měl jsem podobně zabahněné PS1, luneta nešla otáčet, prostě hnus. Udělal jsem to přeně jak píše Honza. Vše krásně povolilo a já dočistil, koupil vložku v Eltonu a nosím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím do kterého vlákna můj dotaz šoupnout, tak zkusím tady. Mohla by to být potenciální závada.

 

Chci se zeptak jak moc škodí primáckým kalibrům, tzv. rychlo přetáčení data? Tzn. malá ručka na 11 posunu na 1 hodiny překlopí se datum, já vrátím na 11 pak zase na 1, a tak pořád dokola.než dostanu požadované datum

Konkrétně mi jde o K68.3 u PS1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Zdravím, tak se na vás opět obracím s prosbou o radu. Získali jsme pěkné pavouky šupináče kalibr 55, řekla bych, ale bohužel je tam vadná setrvačka. Hodinářka, ke které obvykle hodinky dáváme, ji nemá. Myslíte, že je to součástka, kterou by ještě jiní hodináři mít mohli, nebo ji musíme sehnat nějak jinak? V souvislosti s tím bych se ještě chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenost s menšími opravami přímo v Eltonu. Když jsem se tam ptala na odhad ceny za nějaké opravy, poslali mi tabulku s cenami, ze které mi vyplývá, že vyčištění stroje u nich vyjde na 1800,- a montážní práce na dalších 800,- a to mi teda přijde dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak se na vás opět obracím s prosbou o radu. Získali jsme pěkné pavouky šupináče kalibr 55, řekla bych, ale bohužel je tam vadná setrvačka. Hodinářka, ke které obvykle hodinky dáváme, ji nemá. Myslíte, že je to součástka, kterou by ještě jiní hodináři mít mohli, nebo ji musíme sehnat nějak jinak? V souvislosti s tím bych se ještě chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenost s menšími opravami přímo v Eltonu. Když jsem se tam ptala na odhad ceny za nějaké opravy, poslali mi tabulku s cenami, ze které mi vyplývá, že vyčištění stroje u nich vyjde na 1800,- a montážní práce na dalších 800,- a to mi teda přijde dost.

Elton  je  nesmysl na takovou opravu brát.  Hodináři ještě mívají díly a nebo mají odkud brát starší, kanibalizovat vraky. Pohledej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...... poslali mi tabulku s cenami, ze které mi vyplývá, že vyčištění stroje u nich vyjde na 1800,- a montážní práce na dalších 800,- a to mi teda přijde dost.

 

:eek:  :eek:  :eek:

 

Dej to opravit normálnímu hodináři, nebo ještě lépe si kup za pár korun funkční hodinky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...