Přejít na obsah

Závada u Primek


Doporučené příspěvky

Rob2805,nemusis sa so mnou hadat, poznam vsetky hodinove suc. aj typy hodin dost dobre (mozem sa uz ale aj pomylit)vyrobene z v HVHP dovazane do ČSR lebo som bol skladnik,robil som obj. vela rokov.Aj okruhle sklicka dobre poznam podla puzdra spamati.Teda to co som napisal o tych primkach ,ze su dvojdielne" este dodavam bez zavitu"!!!,su iba prachotesne ak vobec sa to da o tom hovorit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 300
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já se nechci hádat, přece jen nejsem odborník, spíš poučený laik. Ale projel jsem doma všechna pouzdra s tímto typem nožek a všechny mají naklapávací rámeček, včetně traktorů. Jediná výjimka jsou prachotěsné - tam je to z jednoho kusu, ale zase pouzdro je po obvodě silnější, vypadá trochu jinak. Na fotce tady nahoře bohužel není vidět dýnko ani jestli tam je nějaký závit, takže nepoznám, jestli tyhle jsou prachotěsné nebo ne.Tam by mi taky dávalo smysl, aby sklíčko nešlo sundat shora, kvůli utěsnění.

 

Edit: doplnění.

 

 

Rob2805,nemusis sa so mnou hadat, poznam vsetky hodinove suc. aj typy hodin dost dobre (mozem sa uz ale aj pomylit)vyrobene z v HVHP dovazane do ČSR lebo som bol skladnik,robil som obj. vela rokov.Aj okruhle sklicka dobre poznam podla puzdra spamati.Teda to co som napisal o tych primkach ,ze su dvojdielne" este dodavam bez zavitu"!!!,su iba prachotesne ak vobec sa to da o tom hovorit!

 

 

Tohle je bastl, tak bych to nehrotil. Cifr nepatří ke strojku a kdoví, co ještě k čemu nepatří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani,ked maju tie hodinky tu lisovanu vlozku, ktora drzi strojcek , a zaroven pozatvoreni zadneho vicka ho dostatocne spevnuje, tak je puzdro dvojdielne,.To znamena, predny a stredny diel su v jednom, a zadne vicko je druhy diel puzdra.Nemozu mat tieto hodinky ani zavit, ked maju tuto lisovanu vlozku.Pokial by mali sustruzenu okruhlu vlozku ,tak mozu mat na zavit zadne viko. Dufam ,ze teraz uz to pochopite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pani,ked maju tie hodinky tu lisovanu vlozku, ktora drzi strojcek , a zaroven pozatvoreni zadneho vicka ho dostatocne spevnuje, tak je puzdro dvojdielne,.To znamena, predny a stredny diel su v jednom, a zadne vicko je druhy diel puzdra.Nemozu mat tieto hodinky ani zavit, ked maju tuto lisovanu vlozku.Pokial by mali sustruzenu okruhlu vlozku ,tak mozu mat na zavit zadne viko.

Ked sa dobre pozriete na tie hodinky kde vidiet strojcek,tak mozete vidiet ze to puzdro ma falc na drzanie zadneho prilacneho vicka.

Dufam, ze uz som vam to dostatocne,polopate takto vysvetlil.Hodinarovi to pri pohlade na ten obr.je vsetko hned jasne.Vase otazky ,nejasnosti berem,nakolko to nemate z kadiel vediet.

Kludne sa ma mozete spytat na hocico ,pokial budem mat cas odpoviem.Dnes som nemal cas take puzdro hladat.Cav

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mali ste pochybnosti aj o ciselniku dodavam ze je original.Takto sa tych PRIM este v CHronotechne noho vyrobilo.Keby ten ciselnik nebol ku tomu puzdru,tak by sa hodinky nedali zatvorit.Vlozka co drzi strojcek nie je vysie ako ma byt,tak sa bude dat natlacit zadna vicko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes som nasiel aj tie dvojdielne hodinky, kde je dobre vidiet to osadenie co drzi to zadne vicko na zatlacenie.Plus davam obrazok vackovych hodin ISKRA ,co som spomynal ze boli predchodcami MOLNIJA.Su tam este aj SILVANA,OMEGA a jedne nezname.

 

Edit: smazání příliš velkých příloh - čtěte pravidla.

Upraveno uživatelem Honza.manta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny primkaře.

Měl bych dotaz na opraváře hodinek a místní odborníky.Když mám u hodinek prasklé péro,tak se celé vymění,nebo se dá zkrátit a zase dobře funguje?

Děkuji za odpověď :notworthy:

Co já vím, tak se mění celé. Nebo si z nějakého vrakového strojku přehoď celý pérovník, to je jednoduché a někde tu je detailně popsaný postup prací při výměně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpověď.

Mám Sporty II s prasklým pérem a hodinář mi řekl: buď ho vyměním celé,nebo ho zkrátím,záleží,kde je prasklé.Tak mě to právě udivilo.Prý půjdou na jedno natažení jen o nějaké minuty méně.

Nejlepší je, jsou-li u hodináře, aby ti péro dal nové a jinak z jakéhokoli vraku kal. 66 nebo 68 tam pasuje celý pérovník a bude taky klid. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...