Přejít na obsah

Hodinky PRIM SPORT- polského vojenského námořnictva !!!


Doporučené příspěvky

Tak jsem se setkal na netu s jedním polským chrono kolegou- nick Mashun, sháněl lunetu na svoje hodinky Prim Sport. Hodinky Prim Sport II.- 1 řada ( svítící indexy), jejichž foto mě zaslal , měly na dýnku a na pouzdru vyražen tento nápis: MW 76-474, on vlastní stejné MW 76-480. Byl ochotný a poslal doplňující informace, takže : Hodinky pochází z polských armádních skladů- NZ. Nápis : MW- Marynarka Wojenna- vojenské námořnictvo, 76- rok převzetí armádou, 480- pořadové číslo. Podobné označení viděl již na hodinkách Blancpain, které byly v 70. tých letech také zakoupeny pro polské vojenské námořnictvo.

A mám Všem členům chronomagu vyřídit, že je Mashun pozdravuje. :) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se setkal na netu s jedním polským chrono kolegou- nick Mashun,  sháněl lunetu na svoje hodinky Prim Sport.  Hodinky Prim Sport II.- 1 řada ( svítící indexy), jejichž foto mě zaslal , měly na dýnku a na pouzdru vyražen tento nápis: MW 76-474, on vlastní stejné MW 76-480. Byl ochotný a poslal doplňující informace, takže : Hodinky pochází z polských armádních skladů- NZ. Nápis : MW- Marynarka Wojenna- vojenské námořnictvo, 76- rok převzetí armádou, 480- pořadové číslo. Podobné označení viděl již na hodinkách Blancpain, které byly v 70. tých letech také zakoupeny pro polské vojenské námořnictvo.

A mám Všem členům chronomagu vyřídit, že je Mashun pozdravuje. :) ;)

A ty polské byly taky v chromu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se setkal na netu s jedním polským chrono kolegou- nick Mashun,  sháněl lunetu na svoje hodinky Prim Sport.  Hodinky Prim Sport II.- 1 řada ( svítící indexy), jejichž foto mě zaslal , měly na dýnku a na pouzdru vyražen tento nápis: MW 76-474, on vlastní stejné MW 76-480. Byl ochotný a poslal doplňující informace, takže : Hodinky pochází z polských armádních skladů- NZ. Nápis : MW- Marynarka Wojenna- vojenské námořnictvo, 76- rok převzetí armádou, 480- pořadové číslo. Podobné označení viděl již na hodinkách Blancpain, které byly v 70. tých letech také zakoupeny pro polské vojenské námořnictvo.

A mám Všem členům chronomagu vyřídit, že je Mashun pozdravuje. :) ;)

A ty polské byly taky v chromu?

Ano, chromované, mosazné pouzdro- klasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také připojuji dík Bubákovi za podrobný popis - že by PRIM objev roku? :cool:

 

Jen trpím při pohledu na vyražené značení na straně pouzdra. U dýnka prosím, je to nerez bez povrchovky a snese to. Ale nabourat si chrom na základ a ještě se s tím potápět . . . inu armáda ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mě to praštilo do očí. To ale není naše práce.:)

 

Jen si to představte! Pokud se s takto upravenými hodinkami pohybovali na moři a tím pádem přišli do styku se slanou vodou, nevím nevím, co si pak polští námořníci mysleli o Kvetoucích hodinkách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také mě to praštilo do očí. To ale není naše práce.:)

 

Jen si to představte! Pokud se s takto upravenými hodinkami pohybovali na moři a tím pádem přišli do styku se slanou vodou, nevím nevím, co si pak polští námořníci mysleli o Kvetoucích hodinkách.

Koroze bych se u mosazi (slitina mědi a zinku) vůbec neobával, vyrábějí se z ní např. vodovodní armatury. A to ani při dlouhodobém působení působení slané vody. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koroze bych se u mosazi (slitina mědi a zinku) vůbec neobával, vyrábějí se z ní např. vodovodní armatury. A to ani při dlouhodobém působení působení slané vody.

Jestli je máš nebo budeš mít, tak s nimi opravdu jednej opatrně ;)

Nejde ani tak o vlastnosti základního materiálu - v tom s tebou souhlasím, i když k oxidačním procesům dochází vždy ("tmavnutí" povrchu mosazi) a jsou jen různě rychlé. Jde o pevnost mezivrstvy, která pojí základ s povrchovou vrstvu chromu - ať už byla vytvořená adhezí, difuzí nebo dalším materiálem (u chromování je to měď nebo nikl). Voda, pot i vzdušná vlhkost je pěkná potvora a vždycky se cpe mezi. Takže se postupně začne vazba narušovat a chrom loupat, ve slané vodě nebo trvalým účinkem potu to už je docela rychlý proces. Optimálním řešením je povrchovka až na závěr - jenže to by pak tyhle hodinky ztratily, nejen obrazně, armádní punc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...