Přejít na obsah

Budíky, nástěnné a XXXL Primky


Doporučené příspěvky

Vyňúral som jeden budík z 50-tych rokov.

Žeby B60?

Nemá ručičku na nastavenie času budenia.

Na zadnej strane púzdra je vyrazená stupnica a na nastavovacom čudlíku je zárez,

ktorého poloha oproti vyrazenej stupnici  ukazuje nasatevný čas budenia.

post-14366-0-55674400-1519808637_thumb.jpg

post-14366-0-12204800-1519808648_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak přispěji taky svou troškou do mlýnku ...Maličko se mi tam připletl Junghans a Jumbo HES, jinak vše Prim. A na ten malý co je v popředí pořad nemohu přijít. Nikde nemá signaci, ale troufl bych si říci Německo 30-50leta .... A jedno chlupatý skrábavý tele v pozadí :0D

post-35752-0-32999300-1519924992_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsou s elektromotorem ale s elektrodynamickým pohonem setrvačky. Jen mě trochu zaráží že na číselníku to má znak Klenoty a stroj je očividně sovětský. Na stejném principu se dělaly i české, někde to tady je taky. A existovaly i hodiny s elektromotorem, taky je tady najdeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsou s elektromotorem ale s elektrodynamickým pohonem setrvačky. Jen mě trochu zaráží že na číselníku to má znak Klenoty a stroj je očividně sovětský. Na stejném principu se dělaly i české, někde to tady je taky. A existovaly i hodiny s elektromotorem, taky je tady najdeš.

Niečo podobné je na str.16, príspevok 315.

Tu je nápis STOP a START písaný latinkou, takže by to nemusel byť ruský strojček. Či?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Niečo podobné je na str.16, príspevok 315.

Tu je nápis STOP a START písaný latinkou, takže by to nemusel byť ruský strojček. Či?

stroj je sovětský, je tam vidět typický "kloboukatý" tranzistor a celý blok elektroniky. Zapojení není na plošném spoji ale na plastové destičce se zalisovanými kovovými dutinkama do kterých jsou připájeny součástky. Už nevím pod jakou značkou se to prodávalo. Mám tady budík Slava kde je stroj podobné konstrukce ale elektronika je na plošném spoji. Něco bylo taky pod názvem Jantar. Takže tohle je buď nějaká spolupráce výrobců nebo někdo nahradil stroj jiným při opravě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je stroj Jantar. To je jasný. Ještě budu mít nějaký ve sklepě, na náhradní díly.  Tak nejspíš Klenoty spolupracovaly s rusákama . I když je to divný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A příspěvek 315,  tam je  Prim strojek s elektrodinamickým popudem EH-10  A ty věci, co tam někdo píše, jsou nesmysly. Ten stroj, je tak jako ten ruský na 1,5V , takže napájet to nějakým vyžším napětím to znamená odpálení elektroniky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravicko, dokazal by mi nekdo rict, o jaky typ budiku se jedna? O vikendu ho otec nasel mezi hodne dlouho skladovanyma vecma, bude chtit vycistit, ma tendenci se zastavovat, ale ma krasny design a naprosto dokonalou bakelitovou nozicku. Lak je osoupany, cifernik naopak v krasnem stavu, ma urcite svuj krasny zivotni pribeh.

post-54084-0-92065300-1520952205_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...