Přejít na obsah

Budíky, nástěnné a XXXL Primky


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, prosím o radu, nebo názor, zdědil jsem po babičce budík Prim, normálně běží, je v super stavu a chci se zeptat jestli, případně jakou potřebují budíky údržbu, naprosto netuším, teprve se chystám, co se týká Primek všeho druhu trochu vzdělávat. Budík je mechanický. Předem moc děkuji za názory a rady.

Běžné odbahnění a promazání u hodináře jim samozřejmě jedině prospěje.  :baby:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

 

Na nedávné burze se mně poštěstilo.

Budík kalibr B120, což je B90 s plastovými koly z viniduru a plastovým pouzdrem,takže zvonek je externí.
Technicky samozřejmě průser :-D, podle Prim bible díky poruchovosti spadly prodeje během dvou let 1952-54 na deset procent objemu a následně se B90 vůbec nějakou dobu nevyráběl.

doporučuju radši moc nenatahovat, ty kola jsou fakt průser. měli jsme nějaké exempláře na učňáku na výuku, je to hrůza. Prý snad za to někdo dostal odměnu, za úsporu strategických surovin a následně byl popotahován coby sabotér. Dost šílenej nápad, dělat ozubený kola z materiálu na hajzltrubky. Ono se to nezdá ale přenáší to značnou sílu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...
V 15. 10. 2012 v 18:10, straspol napsal:

Fuj, Takhle pohromadě ještě víc vyniká jak jsou hnusný :smile_anim:

Jedny černý jsou teď k mání ale za 1500. to je docela moc a bude na nich ještě dost práce. Včera jsem je viděl u chlapíka v Moravské Třebové. Levnějc nechtěl dát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Bert napsal:

Velká paráda. Blahopřeji!

Taky blahopřeji. Jak je to s tím focením knihy pana Hovorky? JR_2010 tady strasil, že neautorizovane fotky je problém. I v jiných vlaknech je toho spousta. 

Upraveno uživatelem Vomi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché. Dáš k tomu citace z jaké zdroje čerpáš https://www.citace.com/ . Sice to tu nikdo nedělá (krom mě, pochválit se musím:)). No, ale zjebáno dostaneš podle momentální nálady místního osazenstva:)  Pokud je ta literatura použita pro studijní účely (obohacení ostatních lidí myšlenkou, konstatováním faktu...) , nebral bych to tak přísně. Pokud je ta kniha použita pro vlastní obohacení (v inzerátu, stránky na internetu...) tak je to samozřejmě špatně. Je potřeba trochu rozlišovat. Ovšem co člověk to názor, někdo takto benevolentní rozhodně není. Odpovědnost za provoz fora nese majitel, takže pokud bych se vcítím do jeho kůže, míra benevolence by začala limitně klesat:) Na druhou stranu by majitel fora měl o tom jak se tu mají lidé chovat informovat v nějakých pravidlech (která si nováček můžu přečíst, většina lidí nechce problémy a vyvolávat pře). Co vím, tak pravidla jsou stanovena pouze pro prodej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jen doplním, že já nestrašil, jen jsem si dovolil upozornit, že když autor několikrát prohlásí, že se mu tento způsob prezentace jeho díla nelíbí, že by se to mohlo respektovat, což je otázka slušnosti, nikoli práva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 1. 2020 v 11:12, lobevlad napsal:

Nový prírastok, sklenené hodiny na stenu so šnúrovým zavesením z roku 1967 (A67).

post-66298-0-77461500-1579169523_thumb.jpg

Jo, a neválí se doma někomu klíček k této nádheře? Když tak bych ho potřeboval a krom nějakého obnosu bych vyjádřil i vděčnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem jednu dobu nakupoval, dnes už mám plnou poličku a tak už s nákupem brzdim. Jsou tam ještě nějaké kapesní hodinky po opravě strojku. Z těch mám velkou radost, je to pozůstalost po prarodicich 05136ea9f3a00aae5f94bb2124232db0.jpg

Odesláno z mého SM-G955F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JR_2010 napsal:

Jo, a neválí se doma někomu klíček k této nádheře? Když tak bych ho potřeboval a krom nějakého obnosu bych vyjádřil i vděčnost...

Mně se doma válí tenhle klíč:

IMG_20200602_161716.jpg.9d5ce90c692cafbefb58f83035bd62c3.jpg

Od těchhle hodin:

IMG_20200602_161656.jpg.5f3d6bc923faa5c5288ca442eaac9f08.jpg

Ale nevím, jestli je kompatibilní s těmi Tvými. Ale myslím, že jo.

IMG_20200602_161810.jpg.b6e2f9c7ab1b67c8cacfd6afc52a1d5e.jpg

Rád Ti jej přenechám i bez obnosu, stačí mi vděčnost. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...