Přejít na obsah

Budíky, nástěnné a XXXL Primky


Doporučené příspěvky

Budík se strojkem EHSQ (asi Elektrický/Elektronický Hodinový Strojek Quartz) tzv. Quartz -Válec byl první quartzový budík u nás. Vývoj ve Šternberku zahájne v roce 1975, do výroby šel v roce 1979.

 

Nejsem si jistý podklady, ale prvních 20 tisíc kusů mohlo mít dovozový západoněmecký strojek Staiger. Udělá někdo fotku vnitřností budíku?

 

Nemohl být v prodeji v té době, koupil jsem ho hned, jak se na trhu objevil, kdyby to bylo v roce 1979, bylo by mé přítelkyni 12 let....:smile_anim: a součástí mého dárku v podobě budíku bylo vášnivé milování....ehm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl být v prodeji v té době, koupil jsem ho hned, jak se na trhu objevil, kdyby to bylo v roce 1979, bylo by mé přítelkyni 12 let....:smile_anim: a součástí mého dárku v podobě budíku bylo vášnivé milování....ehm

 

No to Tě teda moc nezdobí... lumpe :furious: a vůbec, ty budíky už tady byly tak šikovně zamluvený, proč to, kruci, kluci, nenecháte spát, copak je Vám úplně jedno jak se kvůli tomu tady někteří jedincové trápijou?

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohl být v prodeji v té době, koupil jsem ho hned, jak se na trhu objevil, kdyby to bylo v roce 1979, bylo by mé přítelkyni 12 let....:smile_anim: a součástí mého dárku v podobě budíku bylo vášnivé milování....ehm

To je chlapa slovo do diskuze! :thumbsup_anim:

 

Já bych si nedovolil historii sepsanou pány Martínkem (a Hovorkou) zpochybnit. Dělat první velký quartzový strojek do budíků až v polovině 80. let by totiž byla technologická ostuda i pro tehdejší československou Chronotechnu.

 

Není přeci jen možné možné, že se bavíme o jiném budíku? V 80. letech se dělal i menší quartzový budíkový strojek a s ním i obdélnikový budík EHSQ-Mini a hlavně budík označovaný jako Malý válec EHSQ-Minik. Ten jsem ale nikdy neviděl, takže nevím, jak moc jsou si vizuálně podobné či odlišné s velkým předchůdcem.

 

EDIT: Neviděl, ale asi jsem ho našel (vlevo dole):

 

Muzeum%2520Prim%2520111.JPG

 

Autor: CzechJoker

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budík Prim SHSQ jsem si pak taky jako novinku koupil hned, jak to šlo, cca 1-2 roky po válci. Byl černý a měl zastavování buzení klasicky nahoře, tedy trochu jiný, než ukázka accutrona. Stál 210 Kč a nechodil tak přesně, jako válec. O pár měsíců dříve jsem zakoupil též budík Ruhla quartz, který chodil z nich všech nejpřesněji, budil děsně nahlas a pohyb vteřinovky byl doprovázen rachotem, jako by se měl každou chvíli rozsypat. Teprve pak se objevily v klenotách budíky ruské, ty jsem také kupoval....Asi budu muset zajít na půdu a prohledat kufry, nic nevyhazuji....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jděte s těma budíkama do ....! Jestli se tohle chytne - a to už jsem víc, než nalomenej, tak za A - nedostavím barák a za B - i kdybych ho dostavěl, tak mne z něj milostivá vyhodí i s budíkama. Fuj a fuj a fuj na to!!!!

Jééé, Ty stavíš- nojooo, to jsi za vodou, můžeš trochu upravit projekt a postavíš si místnost jen na hodinky...totiž na budíky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jděte s těma budíkama do ....! Jestli se tohle chytne - a to už jsem víc, než nalomenej, tak za A - nedostavím barák a za B - i kdybych ho dostavěl, tak mne z něj milostivá vyhodí i s budíkama. Fuj a fuj a fuj na to!!!!

 

Jí zbyde barák, tobě ty budíky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A navíc, než Tě vyhodí, stihneš alespoň zaplnit dvě místnosti, půdu a sklep /který zatím neplánuješ, ale jako místo pro uložení budíků ho doprojektuješ/ a až Tě opravdu vyhodí, zapůjčíš si dva kontejnery a s nimi budeš pendlovat, než někde najdeš opravdu dostatečně velkou stodolu, kam se vše vejde i s postelí, počítačem a několik Opelů k tomu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...