Přejít na obsah

Breitling Super Avenger, nebo B2


akostelecky

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám dotaz jaka je lepsi volba jestli BSA nebo B2? Diky za odpověd

Jednak jsou to, alespoň podle mě, typově dost odlišný hodinky, pak je tu eventualita, že jedny už se nevyrábí a druhý jsou stále v nabídce (čili nové vs. zánovní) a pak by mě taky zajímalo, jakou máš ruku? B2 mají 43,2 mm a Super Avenger má 48,4. To je 5 mm rozdíl ve velikosti. Což by zase tak nevadilo, kdyby jsme se bavili jestli hodinky 40 mm nebo 45 mm, ale posun velikosti směrem k 50 mm - to už nějaký to zápěstí chce.

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruka obvod 19 cm . Líbí se mi oboje, tak to uz bude na me :( Spíš by mě zajímaly technicke parametry, kvalita strojku a tak dále . Diky

Jeden ma etu 7750 a druhy 2892, takze si vyber.

 

Superavenger je opravdu cihla. Prvoplanova snaha vyrobce "aby to bylo velky", pritom ale je to nafoukly jen v pouzdru nikoliv jako celek. Na fotkach dobry, v realu nic moc.

Tak to je velka vacsina modelov B, nie len SA. Hlavne Aeromarine.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je velka vacsina modelov B, nie len SA. Hlavne Aeromarine.

A to je právě relativní. Já se po období cihel rozhod pro normálnější velikost a koupil Superocean chrono první generace. Ač jsem si vždycky myslel, že mně budou malý. A musím říct, že oproti SA jsou ty hodinky nádherně akorát. Na SA je opravdu hodně vidět ta snaha bejt velkej za každou cenu.

Ovšem abych byl upřímný, tak z těchto dvou možností bych volil právě SA. B2 nejsou špatný, ale není to můj šálek čaje. U Steelfish jsem miloval kulatý indexy, ale tady mě trochu iritujou. Takže když už, tak verzi s klasickými indexy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ty strojky jsou nejak zásadně odlišné?

Zalezi jak to beres. 7750 je cistokrevnej (od pocatku jako chrono konstruovanej) chronokalibr od Ety, zatimco vsechny kalibry Breitlingu zalozeny na Ete 2892 jsou doplneny o chronomodul Dubois-Depraz. Ale v zasade to samozrejme neznamena, ze 7750 je nutne lepsi. Kuprikladu skoro vsechny moje hodinky s 2892 (at s chrono nadstavbou nebo bez) byly vzdy presnejsi nez ty se 7750. Ergo kladivko: tenhle atribut bych pri tvem vyberu nezohlednoval. Teda pokud nejses fajnsmekr ohledne nejakeho kalibru. A to, s ohledem na tvuj dotaz, zjevne nejses.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi jak to beres. 7750 je cistokrevnej (od pocatku jako chrono konstruovanej) chronokalibr od Ety, zatimco vsechny kalibry Breitlingu zalozeny na Ete 2892 jsou doplneny o chronomodul Dubois-Depraz. Ale v zasade to samozrejme neznamena, ze 7750 je nutne lepsi. Kuprikladu skoro vsechny moje hodinky s 2892 (at s chrono nadstavbou nebo bez) byly vzdy presnejsi nez ty se 7750. Ergo kladivko: tenhle atribut bych pri tvem vyberu nezohlednoval. Teda pokud nejses fajnsmekr ohledne nejakeho kalibru. A to, s ohledem na tvuj dotaz, zjevne nejses.

[/

 

Měl jsem jedny 7750 a ten natah mi prijde, ze je dost hlučný a datum mi tak nejak divne preskakoval, někdy jo, někdy zase ne . To je normální , nebo tam byl problem? A 2892 ma zase automaticky amanuální natah, tak to je asi více prakticky strojek? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem jedny 7750 a ten natah mi prijde, ze je dost hlučný a datum mi tak nejak divne preskakoval, někdy jo, někdy zase ne . To je normální , nebo tam byl problem? A 2892 ma zase automaticky amanuální natah, tak to je asi více prakticky strojek? Diky

Už to tady mockrát bylo, ale budiž:

7750 má jednostranný nátah, takže v momentě, kdy rotor krouží v opačném směru (když nenatahuje) tak je hlučnější a dokonce můžeš často ten pohyb cítit v zápěstí.

Datum by měl přeskakovat každý den, bez ohledu na kalibr. :) Pokud ne, v hodinkách je nějaký problém. Velmi často je to důsledek toho, že majitel měnil datum i v "zakázaném" čase. Tedy mezi cca 20.00 a 02.00 h. V tomto čase je riziko, že mechanizmus pro změnu datumu je už v záběru a násilným přehozením data může dojít k jeho poškození.

I 7750 má možnost manuálního nátahu. Jediný rozdíl u 2892 je, že ta se natahuje v obou směrech. Výhodou je, že se do plného natažení dostane obvykle rychleji než 7750.

Upraveno uživatelem Kalifx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak je tady jedna vec ohledne puvodu kalibru.

2892 je sice vyborny kalibr, ale neni to chrono. To, co z kalibru dela chrono, je nastavba Dubois Depraz.

Kdezto 7750 je uz puvodem chrono.

Me osobne tohle bylo vzdyky fuk, ale tu a tam se clovek docte o vyhodach chrona nad nastavbami... Ale mozna jsou to jen takovy spartanskoslavisticky kecy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak je tady jedna vec ohledne puvodu kalibru.

2892 je sice vyborny kalibr, ale neni to chrono. To, co z kalibru dela chrono, je nastavba Dubois Depraz.

Kdezto 7750 je uz puvodem chrono.

Me osobne tohle bylo vzdyky fuk, ale tu a tam se clovek docte o vyhodach chrona nad nastavbami... Ale mozna jsou to jen takovy spartanskoslavisticky kecy.

Psal jsem to samý o tři příspěvky výš. Ale tou čistokrevností bych se opravdu zase tak moc netrápil. Například Hercules byl plnej různejch komplikací a taky to bylo postavený na 2892. To je zase plus tohohle kalibru - že je možný se rozšoupnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to tady mockrát bylo, ale budiž:

7750 má jednostranný nátah, takže v momentě, kdy rotor krouží v opačném směru (když nenatahuje) tak je hlučnější a dokonce můžeš často ten pohyb cítit v zápěstí.

Datum by měl přeskakovat každý den, bez ohledu na kalibr. :) Pokud ne, v hodinkách je nějaký problém. Velmi často je to důsledek toho, že majitel měnil datum i v "zakázaném" čase. Tedy mezi cca 20.00 a 02.00 h. V tomto čase je riziko, že mechanizmus pro změnu datumu je už v záběru a násilným přehozením data může dojít k jeho poškození.

I 7750 má možnost manuálního nátahu. Jediný rozdíl u 2892 je, že ta se natahuje v obou směrech. Výhodou je, že se do plného natažení dostane obvykle rychleji než 7750.

 

A jak se natahuje manuálně 7750 , v první poloze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak se natahuje manuálně 7750 , v první poloze?

V prvni poloze, pokud je korunka šroubovací tak hned po odšroubování. Jinak veškeré tvé dotazy (nejen) ohledně ručního nátahu ti zodpoví manuál k hodinkám, který je součástí každého balení. Protože podle jiného tvého vlákna jsme pochopil, že B2 už vlastně máš, když tě zajímá, jak na ně nandat řemen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prvni poloze, pokud je korunka šroubovací tak hned po odšroubování. Jinak veškeré tvé dotazy (nejen) ohledně ručního nátahu ti zodpoví manuál k hodinkám, který je součástí každého balení. Protože podle jiného tvého vlákna jsme pochopil, že B2 už vlastně máš, když tě zajímá, jak na ně nandat řemen.

 

 

Ahoj, přesně tak. Mám i SA, ale nevím, které si z nich ponechat:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...