Přejít na obsah

Hamilton Traveller


Doporučené příspěvky

Vážení.

S lehkým časovým odstupem bych se s vámi rád podělil o svoji radost z pořízení nových hodinek. O decentních hodinkách už uvažuji dlouho, v podstatě od zaregistrování na foru, ale vždycky přišlo něco, co mne od finálního rozhodnutí pozdrželo, navíc vkus se trošku vyvíjel (potápky, pilotky, ...) až teď asi nastal pravý čas a tak jsem si pořídil:

Hamilton Traveller GMT.

Koupil jsem je tady na foru, jednání o uzavření obchodu bylo rychlé a korektní a v podstatě přes víkend po několika zprávách a telefonátech bylo vše vyřízeno.

Hodinky jsou krásné, doufám, že tak působí i na mých neumělých fotkách, ale nejsou rozhodně definitivní a to z jednoho prostého důvodu a tím je jejich velikost. Prostě si na těch 42 mm nemůžu zvyknout, přijde mi, že i g-shocky vedle nich vypadají titěrně J horší to pak je, když si vezmu Trasery, které mají 40 mm a navíc lunetu, takže ciferník je snad poloviční :D

Pokud nosím Hamiltony delší dobu, je vše v pořádku, kochám se jejich leskem, důstojným chodem vteřinové rafičky, perfektním zpracováním a občas si je dám k uchu, abych si poslechl, jak pěkně tikají. No ale pak jsem nucen, v rámci zachování jejich zdraví, si vzít nějaké bytelnější strojovny a v tu ránu mi přijde, že nosím na ruce orloj :D

Vím, že trend poslední doby je dělat hodinky tak velké, aby bylo možné je používat i jako nástěnné, ale zjistil jsem, že s tímto trendem asi nebudu schopen jít, hold jsem stará konzerva.

Takže to vypadá, že se časem ocitnou ve vlákně prodám nebo vyměním :D

A možná si na ně zvyknu, uvidíme, jsou totiž vážně hezké - ciferník není úpně hladký, modrá ručička druhého času se krásně leskne, mají dokonce luminiscenci, která teda nevím, kolik toho vydrží, do období temna si beru zásadně Trasery, u těch je jistota, že vydrží cokoliv :-) a přesnost je taky ucházející. Za týden se opozdily oproti rádiem řízeným géčkám o minutu, což je dobré. Radši bych teda kdyby se předbíhali, ale co už :-)

P.S. Po pravdě už mám na stole papír, kam si píšu, co u těch příštích ?definitivních? nesmím opomenout :-D

post-4982-090666100 1351102460.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky jsem po nich v tom prodejním vlákně koukal a nakonec jsem byl docela rád, že se už prodaly a nemusel jsem řešit uvolnění financí. :whistle: Určitě si rád přečtu postřehy z jejich fungování. Zajímalo by mě třeba, jak funguje nastavování toho 24h času či i to jak dlouho se dají přečíst ve tmě. Takže kdybys někdy do noci vyrazil s těmahle místo Traserů a pak udělal nějakou fotku... Jinak přeju aby spokojenost vydržela co nejdéle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Jo, taky jsem po nich v tom prodejním vlákně koukal a nakonec jsem byl docela rád, že se už prodaly a nemusel jsem řešit uvolnění financí. :whistle: Určitě si rád přečtu postřehy z jejich fungování. Zajímalo by mě třeba, jak funguje nastavování toho 24h času či i to jak dlouho se dají přečíst ve tmě. Takže kdybys někdy do noci vyrazil s těmahle místo Traserů a pak udělal nějakou fotku... Jinak přeju aby spokojenost vydržela co nejdéle.

Ahoj. Tak přikládám fotku za tmy, trvalo to dlouho - měl jsem z toho obavu a taky nevím jak na to :-)takže výsledek tomu odpovídá. Jinak šlapou pěkně, při pravidelném nošení je odchylka necelá minuta za týden. vytažení korunky má dvě pozice - při prvním povytažení nastavuješ datum a GMT, další vytažení slouží k nastavení času aktuálního. Takže k maximální spokojenosti chybí jen ta velikost, kdyby to pomohlo, tak je vyperu na 60 a třeba se srazí :-) Jinak to vypadá, že chvilku ponosím a pak se pokusím prodat a v mezidobí budu vybírat náhradníka :-)

post-4982-057171600 1353833737.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hamilton, ač jsem měl dvoje, nějak moc nemusím. Zvláštní design a u některých modelů "podivná povrchová úprava". Ale i ony mají své výjimky. A tyto patří mezi ty podařené. A co se týče velikosti, 42 mm mi připadá jako optimum. Jinak je zajímavé, že přestože dnes módní velikost se pohybuje kolem 44 mm, sám jsem se setkal v poslední době s názory na optimum 40-41 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...