Přejít na obsah

Prosba o pomoc s výběrem - automaty do 15tis.


Doporučené příspěvky

Rád bych poprosil o pomoc s výběrem hodinek. Bohužel pošta ztratila moje původní Hamilton Khaki field automatic (naštěstí byly pojištěné) a tudíž se porozhlížím po náhradě. Parametry:

 

Automatický strojek

Safír

Rozměr circa 40-42mm (ty Hamiltony byly na mé ruce spíše menší, tj. něco mírně většího)

Lepší odolnost vůči vodě (tj. idealně WR50-100 a více)

Luminiscence

Decentnější, spíše k obleku, ale nemusí to úplně platit (tj. nemusí být čistě jen oblekovky, jenom se i s oblekem musí "snést")

Datumka

Spíše bez chronografu, tj. přehledné

 

Netrvám na nových, nicméně rád bych circa do 1-2 měsíců koupil...

 

Cena 15tis. max

 

Co se mi zatím například líbilo:

N.B.Yaeger Delta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě tedy 516 k obleku moc nejdou. Z Tvého výběru bych šel do Victorinox. Co tyhle Tissoty ? (Veloci-T) Cena bude asi trochu nad limit a píšeš bez chrona,ale podle mě to jsou za poslední dobu jedny z nej. Tissotů.

obr.zdroj : Uhrforum

post-8590-041535500 1351406638.jpg

post-8590-068641700 1351406644.jpg

Upraveno uživatelem vraby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já si myslím, že Tissot anebo Certina i dost u nás v centrech nabízený Victorinox jsou dost běžný a profláklý hodinky. Být Tebou, tak bych se zamyslel nad Tvým původním nápadem. Řada N.B. Yäeger je v mých očích hodně zajímavá. Jestli budou na fóru dvoje, troje, tak je to hodně. Líbí se mi jaký mají různý fíčoviny. Mě by asi jen tak nepřestaly bavit. Jsou ale jenom 40mm a na tahu budou nad limit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rozumim, finalni rozhodnuti jsem neudelal, ale vzhledove se mi aktualne nejvice libi ty Tissoty. Komentar ohledne znacky je jasny a chapu, ze z pohledu chrono profiku je to komercni standard....

 

K tem Tissotum - jak je to s kozenym remenem / tahem. Da se v pripade koupe jednoho dokoupit to druhe? Pokud ano, jaka je +- cena?

 

Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rozumim, finalni rozhodnuti jsem neudelal, ale vzhledove se mi aktualne nejvice libi ty Tissoty. Komentar ohledne znacky je jasny a chapu, ze z pohledu chrono profiku je to komercni standard....

 

K tem Tissotum - jak je to s kozenym remenem / tahem. Da se v pripade koupe jednoho dokoupit to druhe? Pokud ano, jaka je +- cena?

 

Ano, otázka tahu je také docela důležitá. Já byl dříve zastáncem kožených (prostě se mi více líbily), ale teď bych šel jedině do kovu a z ekonomického hlediska bych je koupil rovnou na kovu, než ho pak dokupovat

 

Dokoupit se samozřejmě dá cokoli, pokud budeš chtít originál, bude to opět trochu dražší. Tátovi jsem kupoval Certiny na kůži a pak dokupoval origo kovový tah za cca 3000,-.

 

Kov preferuji z několika důvodů: především se jedná o komfort nošení, také mnohem déle vydrží a vypadá prakticky pořád stejně (známky amortizace se projevují mnohem, mnohem později než je tomu u kůže) + snazší údržba (vlažná voda a trochu mýdla a když je to opravdu po hodně dlouhé době, tak možnost přeleštění).

Upraveno uživatelem r.obot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...