Přejít na obsah

Výroba repliky skleněného ciferníku ke kuchyňským hodinám


Doporučené příspěvky

Tak prave som prišiel s rámom z obchodu s farbami kde som sa snažil zistiť ten odtieň farby.
Ta spomínaná RAL 6021 sa mi zdá tmavá ( viď foto. Prikladáme na miesto kde bol ciferník čiže tu je pôvodná nevyblednuta farba) premýšľam aj že by som dal namiešať tu 6019 a manuálne do nej primiešal malinké množstvo žltého pigmentu. Prípadne ešte tá RAL 240-2. Tieto miešané sú však na drevo a nebudú mi držať na sklenenom ciferniku. Potom je este verzia že majú namiešané už hotové RAL 6021 ako farebné laky v spreji a tie budú aj na dreve aj na skle....

Čo vy na to? Ktorú? c497d7ffbc1db9651bcb5ced41c9c0b9.jpgd1e796eb25ac16146c1a2251c933d56c.jpg

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 101
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já mám šikovného sklenáře... :-)

Průměr je jeden centimetr...

Tloušťka skla - 2 mm

Většinou sklenáři brblají, že je to moc tenké, ale nakonec se nechají ukecat :-)

Pero bych zkusil vykanibalizovat z nějakého vraku podobných hodin... Mrkni na Aukro, občas se tam dá koupit vrak s dobrým strojkem za pár korun...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak, našiel som ju.

Prešiel som rôzne vzorkovniky s RAL farbami a pod. No nikde nebola presne taká farba aká bola na mojich hodinách( pastelová zelená) keď som odmontoval ciferník farba rámu pod cifernikom bola neviblednuta...

 

Našiel som farbu v spreji v obchode pre grafitakov od spoločnosti molotow. Je síce matná ale majú tiež kvalitný ochranný lesklý lak UV odolný...

Cena spreju je 4€ a lak 4€.

 

To len ak by to niekoho zaujímalo a chcel by niekto použiť tento odtieň...

 

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku

 

 

 

ecea366a494fad2052704c5c8ae9b769.jpgfbf633f9187b978d60dd9324585eae13.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den

Mohl by prosím někdo poradit co se dalo udelat se zrasovaným číselníkem unikáních ektrických hodin Laplace?

Poradím si s bednou i se strojem ale nad ciferníkem jsem naprosto bezradný, je na tenkém mosazném plechu, asi postříbřený, a v místě číslic mírně vyboulený, skutečná velikost 195mm

nerad bych to zprasil, bylo by možné to v nějakém grafickém programu vyčistit? Pak bych to vytisknul na průlednou samolepku a nalepil na rovný mosazný plech... nic jiného mě nenapadá.

Jinak,- práce které jsem tady viděl jsou opravdu velmi čistě a profesionálně provedené, klobouk dolú pánové

Děkuji

Janovský

Laplace.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělal jsem kdysi něco podobného - taky na plech - 

 

Podle všeho byl ten ciferník kdysi bílý, takže bych ho nastříkal na bílo a pomocí nalepené, vyřezané masky udělal ty čísla a linky.

Jsem ochotný pomoci s nakreslením v Corelu, ale vlastní rekonstrukci, z časových důvodů nedám 😞

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží ako to na pôvodných hodinách bolo. Ak bol ciferník biely ako píše Ludek tak je to tá jednoduchšia časť. Ale myslím že ak sú vidiet ešte čísla tak by bolo možné aj rozpoznať ci tam bola biela farba.

 

Postriebrene asi neboli (aj keď si to len ja myslim) najskôr zrejme len poniklovane. Ak je to tak tak by som zaniesol ciferník firme dať poniklovat prípadne chromovane. A čísla ako píše Ludek, vyplotrovat do fólie ako šablónu a cez to to strieknut...

To niklovanie nieje ani tak drahe. Ja som dal teraz rohové lišty a rám ciferniku hodín vyššie poniklovat a celé opracovanie odstránenie starého niklu, príprava na nový a samotné poniklovane obojstranne vyjde na 15€.

 

Dá sa to aj tak ako píšeš ofotit vyretusovat a vytlačiť na fóliu. Ale aj keď sú dnes úžasné fólie a kvalita tlače excelentne. Vždy to bude len fólia ktorá má životnosť v lepšom prípade 10 -15rokov. Tiež to niekto bude musieť nakresliť a v konečnom výsledku to na fóliu a práca s tým vyjde viac než to dať galvanicky pokovit.

 

Ak tam bola biela ja osobne ak by som to robil by som uvažoval este možno aj o glazúru. To by vyzeralo perfektne aj keď to na originaloch nebolo...

 

Čo sa týka vektoroveho súboru ciferniku potrebného na plotrovanu šablónu, tiež s tým viem pomôcť. Robil som s rezanou reklamou roky. Je to práca na par min..

 

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

děkuji za odpovědi ale k věci,

na ciferníku bílá barva určitě nebyla, to bílé na levém dolním okraji obrázku je odraz světla skeneru, byl to tenký kovový povlak s typickým jemně sametovým vzhledem stříbra je to vidět kolem středu ciferníku a také z části na rubu, nikl má jinou barvu ale s tím problém nemám, to by vyřešila galvanovna a přípravu zvládnu sám, před důchodem jsem byl obráběč kovů

Co naprosto nezvládnu je grafika, zkoušel jsem to v gimpu a v inscapu ale hanba mluvit, neumím. Pokud by se někomu ze zdejších šikulů podařilo z toho skenu vytvořit čistý černo bílý obraz ciferníku byl bych asi za vodou, ukecal bych někoho s řezacím plotrem a výše uvedeným postupem to přez šablonu vybarvil, v nouzi by se to dalo na laserovce celé vytisknout na průhlednou samolepící folii a nalepit na nový rovný pokovený plech

Děkuji

Janovský

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Janovský napsal:

Dobrý den

Mohl by prosím někdo poradit co se dalo udelat se zrasovaným číselníkem unikáních ektrických hodin Laplace?

Poradím si s bednou i se strojem ale nad ciferníkem jsem naprosto bezradný, je na tenkém mosazném plechu, asi postříbřený, a v místě číslic mírně vyboulený, skutečná velikost 195mm

nerad bych to zprasil, bylo by možné to v nějakém grafickém programu vyčistit? Pak bych to vytisknul na průlednou samolepku a nalepil na rovný mosazný plech... nic jiného mě nenapadá.

Jinak,- práce které jsem tady viděl jsou opravdu velmi čistě a profesionálně provedené, klobouk dolú pánové

Děkuji

Janovský

Laplace.jpg

Ano tohle je určitě stříbřené.  Tak   by to chtělo oskenovat, nebo pořádně vyfotit,  galvanicky zase postříbřit. pak na to raději lak . A když to pak Luděk dokáže nakreslit, včetně toho ČKD  bude to super.   Ano moje žapovky byly kovové . Barva pořád drží 😉  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte by bolo dobré to logo strede ciferniku odfotiť mobilom pekne kolmo na logo aby bolo vo väčšom rozlíšení, presnejšie sa bude dať prekresliť. Logo Čkd nájdem aj na webe.

Ďalej priemer poslednej čiernej čiary aby som to vedel dať do 1:1, prípadne ešte hrúbka tej čiary

Odoslané z Redmi Note 8 Pro pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady Luděk - mám problémy s přihlášením 🙂

Aha. Bílá... Zmátl mne ten odlesk...

Myslím, že pokud už bude ten ciferník v nějakém grafickém programu - ideálně v Corelu, bylo by škoda toho nevyužít a nenechat si vyřezat šablonu.

Barva na tom podkladu bude stoprocentně lepší, než nějaká fólie, která za pár let zežloutne...

Pokud máš čas, tak bych to minimálně zkusil... Za vyřezání masky dáš jednu, nebo dvě stovky. Barvu - já jsem používal modelářskou Humbrol - seženeš v modelářství taky za pár šupů...

Technologii ti poradíme. Už to tady pár lidí zkoušelo a funguje to... 🙂

 

To #Oneho - Jestli máš čas a chuť udělat tu masku, přivítám to - jsem docela vytížený... Pokud ne, bude muset kolega #Janovský pár dní počkat 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové není nutno spěchat, já kolem těch hodin nervózně přešlapuju už půl roku a bádám co s tím, až jsem narazil na tohle fórum a viděl vaše práce, nevěřil bych že se dají skleněné ciferníky zrenovovat tak perfektně, to mě konečně rozhýbalo. Zatím pracuju na bedně, tmelím brousím, tmelím, brousím...

Určitě zkusím barvit ciferník přes vyříznutou šablonu, nakonec,- když to napoprvé zmatlám, dá se to umýt a začít znovu.

Přeju všem hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dobrý den,

pred časem jsem tady poprosil o pomoc s renovací ciferníku hodin LAPLACE a s vydatnou pomocí zdejšího šikuly oneho sem to konečně dal do provozu,

nemá to tak úplně původní vzhled ale myslím že je to prozatím přijatelné, musel sem to urchleně poskládat, kolečka na stole moc zajímala mého kocoura.

Děkuji

Janovský

IMG_20200912_160437.jpg

IMG_20200912_160551.jpg

IMG_20200912_160551.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...