Jump to content

NEPŘENOSNÉ HODINY

speedmaster1
 Share

Recommended Posts

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 year later...

Narazil jsem tu na tohle zajímavé a podle příspěvků hodně staré vlákno..tak jen chci vyzkoušet,zda ho ještě někdo sleduje :). A at to není taková nuda, přidám něco dalšího na ukázku ze své sbírky - furt jsou tu samé trojzávažovky tak jedny dvouzávažovky altdojč, hodinový strojek Gustav Becker,odbíjení do spirály. Naprosto přesné a kvalitní..bral jsem je hlavně kvůli té zvláštní horní nástavbě :). Tak a třeba tu ted bude zas pár let ticho :D..

post-49850-0-71961900-1485460284_thumb.jpg

post-49850-0-30122800-1485460298_thumb.jpg

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Nevím zda jsem v tom správném vlákně, ale nic jiného jsem nenašel. Rovněž jsem zkoušel googlovat, ale neuspěl jsem a proto mám dotaz a doufám, že někdo ví.

Již několik let mám doma selské závažové hodiny, mají dvě závaží a bijí čtvrtě. Když jsem je kupoval, majitel mi říkal, že je mám nechat někde v suchu a pokud možno je delší dobu nepoužívat. Ať přirozeně vyschnou neboť je měl na chatě, kde se netopí ...

I přes to, že jsem je v průběhu let občas nechal "proběhnout" nikdy jsem si nevšiml jejich bytí. Bijí tak, že ve čtvrt, půl a celou bijí - jednu, dvakrát, třikrát, ale potom druhým bitím nebijí hodinu, která se blíží, ale minulou hodinu a když bijí celou tak toto bití 2x opakují. Může mi k tomu někdo něco napsat?

Mám i jiné pendlovky, které bijí, jako právě nyní - je čtvrt na sedm - a bijí 1x čtvrť a 7x blížící se hodinu.Tedy úplně jinak.....

Díky za případné reakce.

• 1 year later...

Tohle téma jsem tu nějak přehlédl, přidám se tedy také s jedním mourkem  :clap:

Německé Kieninger, konkrétně model 2512 Palladio... Tiká v nich RWS mechanika - 7 denní nátah, krásná Westminster zvonkohra s automatickým odpojením mezi 22 - 7:15...

post-18811-0-81737600-1575281183_thumb.jpg

post-18811-0-42243100-1575281191_thumb.jpg